Имат ли мъжете инстинкт да пазят децата?

  • 1 782
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Не знаех как точно да изразя това, което искам да ви питам. Гледам го моя мъж, че няма никакъв усет или инстинкт, не знам как да го нарека, към детето.      - Например днес стои той на средата на улицата и детето тича към него, а той вместо да я хване и обръща гръб и продължава да си говори. :crazyeyes  няма никакъв усет да я пази и наблюдава.          - Като седнем на заведение той си сяда и изобщо не я поглежда, докато аз имам очи и на гърба, никога не стоя спокойно когато тя е с нас.         - Друг пример е - стоят двамата на улицата и минава кола, ако аз не изкрещя да хване детето и да го дръпне той изобщо няма да отреагира или ще я дръпне в последния момент.
     Просто , когато сме навънка изобщо не мога да разчитам на него или поне му нямам доверие да я пази - отнесен си е човека. Аз мога да предвидя някакви нейни действия, докато той не и не може да отреагира.
     Дали това се дължи на това,че аз сама си гледам детето и го познавам по-добре или по някакъв начин трябва да го науча на това newsm78, знам ли?

Надявам се, че сте разбрали какво имам в предвид! При вас как е положението.

П.П. В къщи нямаме проблем гледат се, когато се наложи.

# 1
  • Мнения: 1 149
И аз понякога си задавам подобни въпроси миличка -мисля ,че мъжете нямат усета ,който има майката за детето си.

# 2
  • Мнения: 3 034
Мисля, че си е до татко - на някои им се отдава повече, на някои - по-малко, а на някои - никак  bowuu

# 3
  • Мнения: 1 493
Мисля, че е индивидуално. Виждала съм татковци, които се грижат за децата по-добре от майките им. При нас най-много ме учудваше, че таткото си спеше най-спокойно през нощта по време на коликите , без да чуе бебето, а аз скачах веднага. Би трябвало ние да сме по-грижовните, но пак казвам: струва ми се , че всечко зависи от човека.

# 4
  • Мнения: 46 437
Моят мъж я пази повече от мен, не знам от какво зависи, но не мога сложа мъжете под един знаменател ...

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мисля, че си е до татко - на някои им се отдава повече, на някои - по-малко, а на някои - никак  bowuu

ние сме от третите Close

# 6
  • Мнения: 5 622
 При нас е обратното. Мъжа ми е по-бдителен даже. Вечено ми се кара как примерно съм пресякла улицата и къде съм гледала, докато детето правело незнам си какво... Аз съм по-шматка от двамата... Embarassed

# 7
  • Мнения: 574
Моят мъж я пази повече от мен, не знам от какво зависи, но не мога сложа мъжете под един знаменател ...
Съгласна съм. И не се оплаквам от нашият тати. Много се радвам ,че ми помага така. Е като знае ,че аз ставам нощем и той не чува , но иначе смятам ,че се справя.

# 8
  • на Север
  • Мнения: 503
ако ме няма може и да е по-бдителен, но като съм там хич не си дава зор

# 9
  • Мнения: 2 125
Уж го пази, ходи след него когато сме навън, но определено има по-бавни реакции от мен.
Следва я разбита уста (ама и малкия е луд за връзване.... #Crazy), я удар някъде по главата, крачето или ръчичката...
Все пак и ние мамите сме хора и имаме нужда от отмяна, нали??!! newsm78 ooooh!

# 10
  • Мнения: 5 790
Моят има, да не повярваш... Обаче се проявява от време на време. Някой път я пусне да ходи, а тя още не е стабилна, и се заплесне по телевизора. Вики падне и се разреве, а той ще се разреве с нея. Иначе за на вън, май има....

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Нашият татко ги пази повече и от мен,когато е с тях,е като навита пружинка,готов е всеки момент да скочи.Забелязала съм,че постоянно ги следи с поглед,дори когато говори с някого.Имаш чувството,че не ги гледа,но само ако някое е застаршено от нещо по наякакъв начин той реагира на секундата.И да ми е жив и здрав много играе с тях,и двете предпочитат игрите с тати,мама я търсят когато са гладни или нещо ги тревожи. Hug

# 12
  • Мнения: 7 831
Мъжа ми има много добър инстинкт. Грижи се прекрасно за децата, имам му пълно доверие.
Иначе по темата на една част от мъжете така просто им е по-лесно  Wink, щом има кой да гледа защо да го правят и те  Grinning?!? От друга страна в много от случаите мъжете, според мен, имат по-добра преценка за ситуацията - всъщност на децата нищо няма да им стане от това, че ще паднат и ще си обелят коляното или носа  Rolling Eyes . Много от майките прекалено обгрижват децата си, непрекъснато търчат подир тях или им подвикват, спират устрема им  Wink. Докато мъжете са склонни да ги пуснат да изследват, да се учат и на опасни неща, да се забавляват пълноценно.

# 13
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Нашият тати има инстинкт, но определено не в повече от мен....старае се човека, не му идва отвътре, но се учи упорито и има ефект Laughing

# 14
  • Мнения: 213
Моят мъж има по-голям инстинкт и от мен.

Общи условия

Активация на акаунт