обрана попадия...

  • 2 514
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Mamma
Цитат на: DiVA
питам - телефона взе ли си? Bulb  цигари взе ли си? Bulb  ключа за колата? Bulb  документите? Bulb  


Мдаааммм.... колко познато.
Следват 2 варианта за реакция от негова страна

Вариант 1 - ако е забравил нещо:
"Ей, добре, че ме подсети. Какво ли бих правил без теб?"

Вариант 2 - ако не е забравил нищо се сърди, че му опявам


Колко познато  Rolling Eyes
А вица беше свеж.
И цялата тема е точно за това, като с децата е. Ако чуват от раз ще е толкова по-лесен живота  Wink

# 16
  • Мнения: 3 271
Цитат на: BeaZtiE
Цитат на: A.A.M.Belev
#Onfire И аз така-изхвърли боклука Grinning


о.. този въпрос унас е решен генерално.. всяка сутрин преди да изляза намирам добре окпакована торба/и с боклук подпрени на входната врата Simple Smile
трябва да съм ебати идиота да не я забележа Wink


И при нас така. И въпреки това се случва да я забрави  Twisted Evil

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 023
......Изобщо не говорим за напомняне, освен ако не влагаме различен смисъл в това!
Напомняне е ако 5 мин преди да излезна ми се каже "да не забравиш боклука" (например), за което съм благодарен , тъй като в главата ми в тоз' момент са 1000 неща накуп.
Опяване е, когато на вечеря някой се сети, че на другия ден боклукът трябва да бъде непременно изхвърлен(причината е без значение).... бива споменато и естествено отговорът е "ок , ще бъде!".....след час, мисълта отново идва, пак бива споменато, пак отговор- "ок"...... и така мнайсе пъти.... естествена реакция е по някое време да сработят филтрите и с цел избягване на скандал, мисловната релация "боклук <---> О'к, ще", да измести естествената "боклук <--> изхвърляне".
Това според мен е основната причина на сутринта, дори репликата "боклукаааа" да ви застигне досами боклука, отговорът да е механичен и боклука да си остане да мирише кротко.
За протокола: "боклук" в случая използвах като обобщаващ образ на всички неща, които биха могли да бъдат забравени, ненаправени, непоправени и незнамсиненакаквовани. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 406
снощната серия на " Тя и Той" беше точно по този въпрос.
ама и на мен не ми е приятно да повтарям- по ен твам нещо да се свърши. понякога ловя мъжа си, че чака нарочно да му поръчам нещо няколко пъти и се кефи, като се нервя...

# 19
  • Мнения: 4 406
и още нещо- пък ние какво сме се занервили- на вълка му е дебел вратът, защото сам си върши работата. като не ми се повтаря и напомня...

# 20
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Tatti
естествена реакция е по някое време да сработят филтрите и с цел избягване на скандал, мисловната релация "боклук <---> О'к, ще", да измести стествената "боклук <--> изхвърляне".


Абсолютно е така. И ми е познато, случвало ми се е  Embarassed
ОБАЧЕ, в голяма част от случаите свикваме да "опяваме", защото ни се е налагало много (ама много!) пъти да "напомняме"  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт