Запушен нос

  • 2 977
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Започна пролетта и отново имам запушване в лявата ноздра. Има ли някой подобен проблем и как се лекува.....

# 1
  • София
  • Мнения: 168
Опитай с физиологичен разтвор или някакви капки за нос.
Тази хрема е от сезона.

# 2
  • Мнения: 14
Опитай с физиологичен разтвор или някакви капки за нос.
Тази хрема е от сезона.

Забравих да допълня, че не е хрема, а усещам че все едно нещо е по оголемено вътре във самата ноздра..и затруднява дишането.

# 3
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 236
Не искам да те плаша,но и на мен преди 7г ми беше запушена точно лявата ноздра и аз си мислех,че е обикновено запушване..,но след като не ми минаваше отидох на УНГ и се видя,че е киста,която е в максиларния синус и е тръгнала в едната ноздра CrazyОтвратителна история,последваха пункции и най-накрая стигнах до операция...,затова не се залъгвай с капки и други глупости,ами най-доре отивай да те види доктор Peace
Успех!

# 4
  • Мнения: 14
Не искам да те плаша,но и на мен преди 7г ми беше запушена точно лявата ноздра и аз си мислех,че е обикновено запушване..,но след като не ми минаваше отидох на УНГ и се видя,че е киста,която е в максиларния синус и е тръгнала в едната ноздра CrazyОтвратителна история,последваха пункции и най-накрая стигнах до операция...,затова не се залъгвай с капки и други глупости,ами най-доре отивай да те види доктор Peace
Успех!

А на теб постоянно ли беше запушена или от време на време, защото на мен е през интервали.. Почти всяка пролет е така и си мисля дали пък не е някаква алергия...  newsm78 Rolling Eyes

# 5
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 236
Първо от време на време,след това стана постоянно за около 20,30 дни и аз не издържах да се самолекувам,а и не можех да дишам вече като хората,хърках като магаре и така....
Може и алергия да е,но нали казваш,че имаш усещания за чуждо тяло вътре? newsm78

# 6
  • Мнения: 14
Да, ще отида на лекар пък да видим Simple Smile  Hug

# 7
  • Мнения: 29
Голямата ми дъщеря е със запушен нос от тази зима. Не спира да ползва спрей за нос, макар че аз не и позволявам толкова често, но тя казва че не може изобщо да диша и нищо друго не и помага. Спреят за нос, който ползва тя е Муконазал плюс. Наистина съм доволна от него, но когато е хремава или болна. Преди няколко дена пробва с физиологична морска вода и казва, че има резултат, но за кратко. Ходихме при личната лекарка и тя ни каза, че е сигурно от топлото време или стоенето твърде много на климатик. Един ден не включвахме климатика изобщо, но пак същия резултат. Та въпросът ми към вас беше- да търся ли второ мнение от лекар или да изчакам още малко и да ползва само морска вода?

# 8
  • Мнения: 51
Спрете муконазала! Един месец ме мъчеше хрема, изпръсках три муконазала, без спреят не лягах, на сутринта отново ужасно запушен нос. Реших да го спра, няколко дни положението беше трагично, изведнъж край, няма и следа от хремата.

# 9
  • Мнения: 29
    Спрете муконазала! Един месец ме мъчеше хрема, изпръсках три муконазала, без спреят не лягах, на сутринта отново ужасно запушен нос. Реших да го спра, няколко дни положението беше трагично, изведнъж край, няма и следа от хремата.
    Много ти благодаря наистина! Аз също знам, че спрейовете за нос изсушават лигавицата на носа и става още по-лошо. Ще продължим със физиологичната морска вода и се надявам да има резултат!

    # 10
    • Мнения: 19
    Моята дъщеря Виктория е на 4 години и това лято юли месец се  разболя от хрема.Лично аз се старая да не давам лекарства на детето ми, защото е много малка, а когато давам не са силни или по-малка доза.Препоръчвам ви да пробвате с чай,инхалация или подобни бабини лекове. По-добре е за здравето и ако ползва постоянно спреят за нос ще привикне към него и после нищо друго няма да и помогне. Надявам се да се оправи проблема. Аз съм доволна от Микродифузна физиологична морска вода на Sterimar.

    # 11
    • Мнения: 29
    Моята дъщеря Виктория е на 4 години и това лято юли месец се  разболя от хрема.Лично аз се старая да не давам лекарства на детето ми, защото е много малка, а когато давам не са силни или по-малка доза.Препоръчвам ви да пробвате с чай,инхалация или подобни бабини лекове. По-добре е за здравето и ако ползва постоянно спреят за нос ще привикне към него и после нищо друго няма да и помогне. Надявам се да се оправи проблема. Аз съм доволна от Микродифузна физиологична морска вода на Sterimar.
    Пробвали сме с инхалация, когато носът е много запушен не действа. С чаят трябва да го пие топъл, а тя не го пие топъл, просто не иска казва, че и е много вряло и така. Пробвахме също със притискане на двете ноздри за малко и го повтаряхме няколко пъти, но казва, че резултатът трае до 2 минути. Сега ние ползваме спреят за нос на Marimer, който е 100% стерилен източник на морска вода и резултатът е за час и нещо, най-много 2 часа. Благодаря ти, ще пробваме и тази морска вода, когато ни свърши този спрей.

    Общи условия

    Активация на акаунт