Фрапе...?

  • 10 129
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Искам да попитам някой знае ли какво точно се слага във фрапето и как се приготвя?В домашна обстановка мога ли да си го направя? Rolling Eyes

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Можеш.Разбиваш нес кафе с кола, или с каквото го искаш.Шейкъра не е задължителен.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
мъъъъничко вода на дъното на чашата, кафе (т. нар. нес-кафе) - колкото сложиш. разбиваш на твърда пяна с машинката за фрапе. доливаш внимателно студено мляко, но го сипваш по стената на чашата, за да не ти пробие пяната. слагаш кубчета лед и сламка.

има и друг вариант - ако нямаш машинка за фрапе, но имаш добър блендер: разбиваш в блендера кафето с малко вода (или може направо мляко) и леда. сипваш в чаши и доливаш мляко. в този случай ледът се смила и прави много хубава ледена пяна.

кола с нес е всичко друго, но не и фрапе.

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Фрапето с кола и само с прясно мляко не е оригиналното гръцко фрапе Wink.
Във висока чаша слагаш една лъжица нес кафе и захар (по избор), сипва се около два пръста вода и се разбива с машинка за фрапе (ако нямаш такава слагаш всичко в малко бурканче, затваряш капачката и разбиваш хубаво, докато всичко стане на пяна, след това изсипваш в чашата) докато се получи гъста пяна. Долива се вода до горе, слага се лед, пожелание се сипва мляко и готово Wink.

# 4
  • Мнения: 7 640
Фрапето с кола и само с прясно мляко не е оригиналното гръцко фрапе Wink.
Във висока чаша слагаш една лъжица нес кафе и захар (по избор), сипва се около два пръста вода и се разбива с машинка за фрапе (ако нямаш такава слагаш всичко в малко бурканче, затваряш капачката и разбиваш хубаво, докато всичко стане на пяна, след това изсипваш в чашата) докато се получи гъста пяна. Долива се вода до горе, слага се лед, пожелание се сипва мляко и готово Wink.

аз не слагам захар изобщо. Правя го в шейкър, продаваха такива в комплект с кутия нес-кафе. Може да си вземеш и пакет за фрапе от магазина- пакетче кафе, захар и еднократен шейкър, има и инструкции. Става перфектно.

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
А въобще за кафе фрапе ли става дума? Или за коктейлната група фрапета?

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
А въобще за кафе фрапе ли става дума? Или за коктейлната група фрапета?

Ами, аз знам като фрапе само това Thinking. Каква е тази "коктейлната група фрапета" newsm78?

# 7
  • Мнения: 1 153
Аз си правя фрапе с шейкър,тези които се продаваха на нескафе(пластмасовите)слагам кафето водата и раздрусвам и ето ти фрапе,може да направиш бяло с мляко вместо вода Simple Smile

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
А въобще за кафе фрапе ли става дума? Или за коктейлната група фрапета?

Ами, аз знам като фрапе само това Thinking. Каква е тази "коктейлната група фрапета" newsm78?

Eto towa namerih nabyrzo w neta:
Фрапе (frappe)

При този вид коктейли всички съставки, включително сладоледа, се разбиват с шейкър или с миксер. Приготвят се и се сервират без лед в чаши хайбол със сламка.

И още:
Фрапе (Frappe)
Идеално питие за летните горещини. Състои се основно от лед, ликьор и плодов сок.

Ако се интересуваш по-подробно ще напиша повече от моята книга и рецепти има.

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 18:49 от djemma

# 9
  • София
  • Мнения: 39 715
Аз фрапе си правя в пластмасов шейкър - лед, нес кафе, вода или мляко. Казват, че  хубаво да се слага съмсев по малко захар, за да не пада пяната.

# 10
  • Мнения: 983
Аз фрапе правя със специална машинка за фрапе.
Слагам нес кафе и много малко вода, разбивам с машинката до получаването на гъста пяна. И доливам вода или прясно млеко.

# 11
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
в чаша за разбиване или бурканче слагаш нес кафе, захар, съвсем мъничко вода, две бучки лед и раздрусваш яко. след това добавяш студено мляко, разбъркваш и си го сипваш в чаша, топапяш вътре една сламка и се наслаждаваш  Grinning

# 12
  • Мнения: 4 176
Врапе се прави така:
В чаша се слага 1л. нес кафе+захар по желание+ мааалко вода. разбива се с машинката за фрапе на гъста пяна и отгоре се долива с мляко.

ИЛи:
В шейкера се слага бес кафе+захар и вода.Водата да е колкото да е течно кафето и се разклаща до побеляването му.
Изсипва се кафето в чашата. В шейкера се добавя малко вода и пак се разклаща, за да се обере останалото кафе. После в чашата се долива мляко.

# 13
  • Мнения: 1 489
Работех като барманка и поне това знам как се прави.
Във висока,стъклена чаша слагаш 2 чаени лъжици нес кафе,захар на вкуси вода около два пръста от дъното на чашата.Разбиваш хубаво със шейкъра,докато се получи почти бяла пяна,добавяш лед и сипваш мляко по стените на чашата и доливаш с вода.
Може да се направи и с топка слодолед,но тогава не се слага мляко и лед.

# 14
  • Мнения: 1 489
Забравих да кажа,че пяната не трябва да е повече от три пръста,иначе нес кафето отива в пяната и ще пиеш чорба.

Общи условия

Активация на акаунт