Зрънчовци

  • 4 553
  • 29
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Кажете, как се борите със Зрънчо?
Мойто дете ако го оставя, по цял ден ще тъпче зрънчо в устата. По принцип налита на хляб, солети по-малко, ама Зрънчо като види, и й светват очичките.
Смятате ли, че са вредни? Ограничавате ли децата си (не говоря за т.нар. junk-foods въобще, за тях е ясно, че трябва да се ограничат).

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ограничавам дотолкова доколкото не купувам. Въпреки, че е голяма и си иска понякога най-вече заради играчките-буклук вътре. Та на моменти съм отстъпвала, купувам, отварям, лапва няколко и в момента в който се заплесне нанякъде скривам и хвърлям. Като си го потърси...обвинявам някое малко животинче, дето било гладно и ги изяло..".ама ти не го ли видя? от тук мина преди малко и каза, аууу колко е добра Сиси, че ми дава да похапна... " Ей такива работи.
Но определено не припадам ако навън нападнат нечий пакет...обикновено са много и свършват бързо.Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 512
Криси все още е много малка ( поне според мен) да яде зрънчовци и подобните му; но майките около нас до една ги тъпчат. Отидат на кафето, седнат и хоп- на ти зрънчо и не ми се мотай из ръцете. За уточнение- хлапетата са горе- долу на възрастта на Кристина и още от 5- месечни хрупат Зайо-то. И ме гледат като извънземна, като им кажа,че Криси не яде таквъз вкуснотийка. И като им обяснявам, че това е твърде солено, с подправки и оцветители, те ми отговарят : " Ааа, ще видиш ти, като почне след няколко месеца да дърпа на децата пликчетата от ръцете", аз: " това не означава, че на всяка цена ще го получи", те:" Ама като ти се разпищи навънка и не можеш да я усмириш, щеш не щеш, ще купиш".
Като Дон Кихот съм - бия се с вятърни мелници.
Одобрявам солетка или малка бисквитка, но Зрънчо - НЕ!!!

# 3
  • Мнения: 8 769
Засега дъщеря ми не е опитвала Зрънчо, чипс и др.подобни. Дори и да й дават не приема, защото не знае какво е, а и освен всичко е малко чешит по отношение на храната (взела е чертата от свеки Imp ). Не възнамерявам да я научавам на тези неща. Когато порасне ако реши да ги яде-нейна воля. Важното е,че в бебешка възраст аз не съм й ги давала.

# 4
  • Мнения: 1 975
Аз не съм много против зрънчото, а срещу чипса............. само празни калорий.........

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Не купувам Зрънчо - хем мазно, хем солено - пфу Close Чипс също не купувам - онзи ден в парка една майка му даде, той близна и веднага и го върна Laughing  - мойто храна на земята не хвърля, винаги дава обратно, ако не му хареса или не е гладен. Неизбежно е обаче да не яде - редовно в парка има някой, запасен с всички видове снаксове, бъкани с ароматизатори, оцветители и какви ли не "подобрители" и отваря пакет след пакет Imp  - и разбира се всички мъници се нареждат на опашка за изхранване - страшно ми е неприятно, гледам да не му позволявам, особено пък ако му дават без да си е поискал и без да ме питат.

 За спешни случаи ако много пририта купувам Царевин - не са толкова мазни и солени.

# 6
Ами аз давах до скоро, но хем си разваля обяда, хем не е кой знае коква вкусотия и задължително ястие в менюто.
Предпочитам да му давам бисквити, а той не отказва щом е за ядене.

# 7
  • Мнения: 2 693
Цитат на: boo
Кажете, как се борите със Зрънчо?


Не се Wink ...
Гризкаме си, цитирам "За` Байо" с Емката заедно. От царевичното брашно на кучетата им става лъскав косъма, при нас с Емо може и да е по рождение, а не от зрънчото, но сме с лъскав косъм Grinning ...

# 8
  • Мнения: 2 489
Извинявайте, че се намесвам, но знаете ли с какво вреди зрънчото и поглеждали ли сте какво съдържа?

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз НЕ КУПУВАМ Зрънчо и производните му  Shocked . Ако успее да докопа навън, щото има ужасно нахални хора, които й дават без дори да ме питат. Не виждам нищо полезно в Зръчно, ужасно оцветен и изкуствен е!

# 10
  • Мнения: 2 489
Може аз да съм се заблудила, но аз преди две седмици си купих, защото ми се прияде и погледнах какво съдържа и мисля, че беше царевично брашно и сол. Освен това си мисля, че това е естественият цвят на царевичното брашно. Защо да го оцветяват допълнително.
Аз купувам царевично брашно и наистина има същия цвят.
За чипса няма спор, че е химия, но за зрънчото не мисля, че е точно така.

# 11
  • Мнения: 2 006
Алекс също до сега не е яла зрън4о,но солетки с кашкавак и давам и тя много ги оби4а Grinning Също и давам бисквитки да си гризка Grinning Бе, не знам за зрън4о,но тук как ги тъп4ат с М ,Доналдс Shocked на по 2,3 годинки Shocked

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Зрънчо = безсмислица Sign Exclamation
няма нужда. това не е пълноценна храна.

# 13
  • Мнения: 2 489
Въглехидратите са неотменим елемент на всички храни и главен доставчик на енергия за организма. По време на храносмилането скорбялата и захарите, които са най-важните видове въглехидрати, се разпадат в глюкоза. Тя осигурява основната енергия, необходима на мозъка и централната нервна система.
Енергетичният еквивалент на 1 грам въглехидрати се равнява на 16,76 килоджаула (4 килокалории).
Човешкият организъм се нуждае от въглехидрати, за да може жизненоважните и изграждащи тъканите белтъци да не бъдат изразходвани за енергия, тъй като са необходими за възстановяване.
Ако поемате твърде много въглехидрати с храната, повече, отколкото биха се превърнали в глюкоза или гликоген (складиращ се в черния дроб и мускулите), резултатът ще бъде затлъстяване. Когато организмът се нуждае от повече гориво, мазнините се трансформират обратно в глюкоза и е налице отслабване.
Не трябва обаче да се намалява прекалено много количеството на въглехидратите. Те са еднакво важни за доброто здраве, както и останалите нутриенти (белтъчини, мазнини и др.) Въпреки, че липсва общоприето изискване, необходими са минимум 50 г дневно, за да се избегне кетоза - киселинно състояние на кръвта, което настъпва, когато собствената мазнина на организма се използва предимно за енергия.

Различните видове въглехидрати могат свободно да се комбинират помежду си. (Виж Комбиниране)

В таблицата са поместени основните продукти, богати на въглехидрати със съответното процентно съдържание.


Ориз бял 72.8% Оризово брашно 79% Чипс 53%
Ориз пълнозърнест 75% Ечемичено брашно 72% Картофи пържени 35%
Просо 69% Пшеничено брашно 72% Крокети картофени 20%
Царевица 65% Пуканки 68% Картофи сурови 15.4%
Овес 61% Царевично брашно 70% Картофи варени 14%
Жито 65.4% Ръжено брашно 66.2% Хрян 11.7%
Ечемик 58% Овесено брашно 61% Джинджифил 11%
Ръж 54%   Картофено пюре 11%
Хляб Тестени продукти Нишесте
Препечен 66% Спагети 75% Царевично 86%
Сухар пшеничен 64% Юфка 65% Оризово 85%
Сухар пълнозърнест 58% Юфка (пълнозърнесто брашно) 64% Картофено 83%
Бял хляб 48%   Пшенично 83%
Ръжен хляб 40% Семена  
Сладкарски изделия 37% Кестен 41%

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: sunny_zt
Извинявайте, че се намесвам, но знаете ли с какво вреди зрънчото и поглеждали ли сте какво съдържа?


За мен има твърде много мазнина и сол - и определено не е най-доброто нещо, което всеки ден да присъства в менюто на детето, особено ако е за сметка на плодове например. То и на чипса ако погледнеш съдържанието, няма да видиш кой знае колко очебийно вредни неща.

Общи условия

Активация на акаунт