Двурога матка..

  • 5 325
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
В средата на 8 месец съм от бременността и съм с двурога матка, която установиха в началото на 6-я месец. Преди 2 седмици ме гледа на видеозон АГ-а и ми каза, че бебка е обърната с главата надолу, като се има впредвид, че дотогава беше все седнала. Искам  да попитам някоя майка с подобен проблем, как е родила-нормално или секцио? Какви последици може да има, ако реша да не е оперативно, защото попадам в графата с рискови бременности..?
Аз тепърва ще дообсъждам това с лекаря си, но все пак.. както казват " попитай патило, не старило"..

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Не мога да дам кой знае каква информация, но при раждането (секцио по спешност поради непълно разкритие и ненапредващо раждане) ми казаха, че имам двурога матка, доколкото разбрах - слабо "изразена". Нито преди, нито след това при прегледи са ми казвали подобно нещо, така че може би не е изключено и да е грешка. Не останах с впечатление, че това има пръст в причините за секциото обаче. Не съм имала и проблеми със забременяването.

# 2
  • Там някъде
  • Мнения: 122
MissAnabel, при преглед на видеозон ли ти установиха двурогата матка? При мен и баба ми и майка ми са така, казах на док, но реакция нямаше....

# 3
  • Мнения: 7
Да, с преглед...доктора каза, че рога не е малък и се чудеше как съм забременяла толкова лесно, защото при мен стана "от раз". Интересното е, че чак в 6-я я откриха, а преди това бях ходила на 4D, на което нищо не каза лекаря..

# 4
  • Мнения: 8 242
Приятелка роди с двурога матка 1вата си дъщеря със секцио по спешност - 1м. преди термина
Втората госпожица пак се появи със секцио, но 2 дни преди термина Simple Smile

# 5
  • Мнения: 99
И аз съм с двурога матка. В момента съм бременна в 7-я месец. За нормално раждане не са ми казали да има проблем, но при мен беше друго интересно. В началото на бременността, някъде към 9 г.с. се оказа, че в другия рог има друг плоден сак, лекарката беше много шокирана и сметна, че явно ще имам близнаци. На следващия преглед се оказа, че този втори сак не се е развил и причината е двурогата матка.

# 6
  • Мнения: 2 237
Аз съм с двурога матка. Откриха я при първата бременност. Беше много ясно изразена и даже лекарите се чудеха, дали не са две матки. Направиха подробни изследвания и снимки и установиха, че е само една но с два рога.
Първата бременност беше тежка. В смисъл че имах много контракции. Понякога по цял ден, без да спрат. Казаха ми да лежа и да не се напрягам. Пиех лекарства.  Водех се рискова и ми казаха - само секцио. Но аз имах и друг проблем, имах и септум (преграда) вътре в матката. Та ми обясниха, че ако се напъвам и тази преграда се скъса, ще е фатално. Родих секцио малко преди термин.

След 8 години - втора бременност, завършила с мисед. Не разбраха защо.

Няколко месеца след миседа - трета бременност. Изкарах я много тежко. Към двурогата матка се прибави и миома. За щастие бебето успя да разтегне септума и матката така, че да си намери достатъчно място. (първото бебе беше само в единия рог). Имах страшно много болки и контракции.Към края вече непоносими. Родих 20 дни преди термин.

Само наблюдаващия гинеколог може да каже как е най-добре да родиш. При всички положения няма от какво да се притесняваш, мноог жени са с двуроги матки. Зависи от степента, както и от положението на бебето.

# 7
  • Мнения: 7
И аз съм с много контракции, няколко пъти лежах в болницата заради тях..
 blizna4e да са ти живи и здрави децата Simple Smile Аз от седмица насам имам ужасни болки и контракции, но пия и доста хапчета.
Аз по принцип съм си и страхлива, и си исках донякъде секцио, но като има някаква основателна причина и ти се иска всичко да е наред..Както казват майка лесно не се става.
Моля се само още 1-2 седмици да издържи и то, поне в 9-я да вляза .

# 8
  • Мнения: 2 237
Ooo, ще влезеш  Hug

# 9
  • Мнения: 87
Здравейте момичета! Вчера бях на гинеколог и ми откри бременност и двурога матка и като спомена за рисковете от този тип матка много се притесних Sad  дано всичко е нормално се моля докрая !

# 10
  • Мнения: 99
Първо честито  Grinning и второ за какви рискове ти е говорил? Аз съм с така матка и си изкарах цяла бременност ето вече съм в 38 седмица. Някой лекари не знам защо обичат да плашат пациентите си. Не се филмирай  Peace

# 11
  • Мнения: 87
Petq T наистина ме постресна докторката с думите ,че имало голям риск от аборт или преждевременно раждане .и отвчера чета из форумите как е. Благодаря ти за успокоителните думи! 

# 12
  • Мнения: 2 237
То риск винаги има, та  и с идеална матка да си. Ето и аз имам две живи и здрави деца.Е, да, и един спонтанен аборт имам, ама пък и деца си имам. Да, бременността беше тежка. Да, имах много болки и още повече контракции. Но ме следяха стриктно и всичко беше ок. Аз имах изразен септум и даже миома....
Не е чак толкова страшно, всичко ще е наред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт