Песнички и стихчета, които в момента казват дечицата в 1-ва група на ДГ

  • 6 954
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Здравейте   bouquet

Пускам тази тема, защото често ми се случва , връщайки се малкият от градина/ходи от месец и половина/, да се опитва да ми каже част от учена песен и да не успявам да я намеря в Интернет, следва нервиране от негова страна и т.н....Simple Smile Мисля, че можем да си бъдем полезни по този начин, като си казваме песничките и стихчетата, които знаем , че са учили  Grinning

Ние сега сме естественона Великденска тематика, ето едно :

Мое мъничко яйце,
нарисувах ти лице.
с бузки кръгли червени,
очички зелени,
носленце лилаво,
да ми бъдеш най-здраво  Grinning


До миналата седмица беше актуално за светофара:

Светофарът повреден е,
за поправка чака мене,
трудна работа е, зная,
но ще питам полицая.
Той ми казва - запомни.
слагаш трите светлини,
най-отгоре е червено,
най-отдолу е зелено,
жълтото е между тях.
кимнах със глава - разбрах. Simple Smile




А конкретната песничка, която не намерих и ме провокира за тази тема, започва горе долу така: Накланям се наляво, и всеки казва - Браво, а после и надясно.../и до тук ми казва/ - на кякой говори ли му нещо...?  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 960
За съжаление не ми говори нищо, но ще следя темата. И моето дете е в първа група. Преди няколко дена ми казваше едно стихче за цветя за мама, което много-много не разбрах, а после забравих да потърся.

# 2
  • Мнения: 11 566
И аз тук. Аз пък издирвам песен за автобус. Mr. Green Само повтаря автобуса, автобуса и дотам.
А приказката за Медената питка има ли я някъде в кратък вариант, като за тях? И едно и също ли е медената и житената питка? Хич ме няма в приказките.

# 3
  • Мнения: 186
И аз тук. Аз пък издирвам песен за автобус. Mr. Green Само повтаря автобуса, автобуса и дотам.
А приказката за Медената питка има ли я някъде в кратък вариант, като за тях? И едно и също ли е медената и житената питка? Хич ме няма в приказките.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143807.45

пост 49 е за Житената питка, моя така я разказва от градината  Peace

# 4
  • Мнения: 11 566
Много ти благодаря! Hug Страхотна е тази темичка, как съм я пропуснала.

# 5
  • Мнения: 5
Колелата на автобуса

# 6
  • Мнения: 5


Ние сега сме естественона Великденска тематика, ето едно :

Мое мъничко яйце,
нарисувах ти лице.
с бузки кръгли червени,
очички зелени,
носленце лилаво,
да ми бъдеш най-здраво  Grinning







]Накланям се наляво, и всеки казва - Браво, а после и надясно...-браво браво

# 7
# 8
  • Мнения: 5
И аз тук. Аз пък издирвам песен за автобус. Mr. Green Само повтаря автобуса, автобуса и дотам.
А приказката за Медената питка има ли я някъде в кратък вариант, като за тях? И едно и също ли е медената и житената питка? Хич ме няма в приказките.

Житената питка,или медената питка

Общи условия

Активация на акаунт