кафявата черта

  • 2 653
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
Появи ми се такава кафява черта тия дни - по цялата дължина на корема - много е грозна Sick Чувала съм, че се случва, но искам да питам - знаете ли от какво се появява и защо?
(Ама много ме дразни, то не че всичко друго съм втасала с външния вид, но тая черта е ГРОЗНА)

# 1
  • Мнения: 1 489
Незнам от какво се получава,но ще изчезне чак след като родиш.Така,че трябва да се примириш.

# 2
  • Мнения: 3 537
Незнам от какво се получава,но ще изчезне чак след като родиш.Така,че трябва да се примириш.

# 3
  • Мнения: 108
Е, не е лесно да се става майка. Не знам за6то се появява тази 4ерта, но е нормално да се появи. И аз имам и моята е грозна но след раждането изчезва. Така че не се притеснявай излишно.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 797
От хормоните се получава, нарича се линеа негра . Много е гадна и ако ти стане много тъмна изчезва бавно. Моята беше ужасна и сега година след раждането още се вижда, но е мноооооого бледа!  Laughing
Споко, нищо не можеш да направиш, ще изчезне сама.

# 5
  • София
  • Мнения: 291
От бременноста е
От хормоните се получава, нарича се линеа негра .
И аз имах, но избледня след раждането и вече я няма  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 5 103
От хормоните се получава. Аз нямам все още, но няколко месеца след раждането се оправя Hug

# 7
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
От бременноста е
От хормоните се получава, нарича се линеа негра .
И аз имах, но избледня след раждането и вече я няма  Sunglasses
Аз лично почти нямах и пак и трябваха няколко месеца да се махне, така че не се маха от раз след раждането.

# 8
  • Мнения: 1 410
Свиквай с нея. Аз си я носих 6 месеца след като родих.

# 9
  • Мнения: 513
Свиквай с нея. Аз си я носих 6 месеца след като родих.
И аз така даже  още се забелязва леко  hug дано докато стане време за морето да се махне  Wink

# 10
  • Мнения: 481
Наистина се дължи на хормоните и по принцип казват че се намира от пубисното окосмяване до пъпа, но при мен (а както забелязах и при доста други мами) беше доста по-нагоре. Акушерките казват, че при повечето жени стига до там до кадето се намира матката.
При мен все още се забелязва, но е избледняла. По книгите пишат, че изчезва за един месец след раждането, но не е вярно.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Нормално е да се появи, въпреки че не при всички се появвява. Не се притеснявай, просто свикни с нея.

# 12
  • Мнения: 2 614
Вече 3 месеца след като родих още си я нося. Лекичко е поизбледняла, но има още какво да се желае, а и вече не ме дразни.  bouquet

# 13
  • Варна
  • Мнения: 47
Още я нося макар и година след като родих, вярно доста поизбледняла, но стои. Confused

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Няма страшно изчезва.При мен още на втория месец.

# 15
  • Мнения: 30
Свиквай! Тези хормони какво ли не правят... Просто се примири, така или иначе в повечето случаи изчезва известно време след раждането (никой не знае с точност колко, моята още си стои, но по-бледа). Ако само това ти е кусура, значи си късметлийка. Пежелавам ти да е малка и да се махне бързо след раждането  babydust7

# 16
  • Мнения: 1 999
Нормално е да ти се появи докато си бременна. Моята още си личи, макар че е доста бледичка. Вижда му се вече края. Joy

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 958
И моята доскоро не беше помръднала. Сега гледам поизбледняла вече. Ще се махне, време трябва. Това да е проблемът.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 251
Аз имам такава, но я намирам за много красива. Въобще, смятам, че целия корем на една бременна е много красив.

# 19
  • Мнения: 528
Рисковете да си мама.Споко изчезва до годинка и половина или като почернееш лятото.

# 20
  • Мнения: 5 391
Моята се появи съвсем скоро и е доста бледа, почти незабележима.Появата й ни най-малко не ме тревожи, така или иначе ще изчезне.

# 21
  • Мнения: 1 382
Ще се махне...готви се,че понякога и пъпа почернява много ,но и това изчезва с времето  Peace

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Скоро имаше такава тема  Grinning

Аз нямах такава черта изобщо

# 23
  • Мнения: 2 271
Резултат е от производството(единствено по време на бременността) на хипофизен хормон.И от там линеа алба потъмнява и  вече се нарича-негра.Започва от  върха на пубисната кост и достига до "върха" на матката.
 На мен се появи през 5м.Още я имам,но мнооого бледа.Дори чрез кърменето съм предала хормона и на бебка-има едва забележима.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз имам такава линия, но не мисля, че е грозна. Аз си я харесвам WinkПояви ми се през 2-я месец, но беше късичка, а сега (5-я месец) е малко над пъпа. И аз знам, че се дължи на хормоните.
Ех, тези хормони... понякога са големи пакостници Wink

# 25
  • Мнения: 2 959
Аз все още си я имам вече Дана е почти на 17м. Наистина не по цялата дължина на корема, както беше преди, а само от пъпа на долу и е поизбеляла но я има.

# 26
  • Мнения: 64
И на мене ми се появи само че някъде към четвъртия месец и не ми се струва грозна - дори като че ли ми харесва.

# 27
  • Мнения: 3 537
Няколко месеца след раждането ми избледня постепенно,вече я няма ,така,че споко Peace

# 28
  • Мнения: 1 259
И моята почти е изчезнала.Тя не беше и много тъмна,появи ми се в 9-тия м.

# 29
  • Мнения: 3 034
Аз, когато бях малка, си мислех, че на бременните жени им се появяват тези линии, за да показват на лекарите къде да ги режат при "цезарово сечение" /нали е сечение/. newsm78 Но като бременна не ме притесняваше, бях приела. че всичко свързано с бременността е красиво.Даже пъпът ми, който беше щръкнал като бутон. Laughing
Но все пак е много хубаво, че след това изчезва Wink

# 30
  • Мнения: 2 910
Тази кафява черта и при мен се появи, но с времето спрях да и обръщам внимание. Хубавото е, че изчезва след раждането, въпрос на време е.

# 31
  • Мнения: 396
Това е съвсем нормално,нали ще ставаш мама... Grinning .Ще изчезне  и все едно никога я е нямало   bouquet.

# 32
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
дано не шокирам някой. при мен нямаше, но я има и до сега на сина ми . Shocked
някой да има информация?

# 33
  • София
  • Мнения: 2 958
На мен ми изчезна 2-3 месеца след раждането. Моята се виждаше доста ясно, о беше само до пъпа. Ако ти кажа как изчезна няма да повярваш. Една вечер влязох в банята и след като си разтърках корема с гъбата се махна все едно е кир  Sick Не успях да я изчегъртам цялата още в банята, но като излязох падна голямото търкане.
Мариабути, и на дъщерями и седя доста дълго. След като спрях да я кърмя постоянно (до 6-тия месец беше само на кърма) изчезна. Аз си го обяснявах с хормоните от крмата, но твоя син е голям. Питай педиатъра ви. Според мен ще изчезне!

# 34
  • Мнения: 6 164
И аз нямам такава черта Rolling Eyes ... то не остана за кога да се появява май, в 8ми месец съм вече...

mariabutti, успя да ме шокираш. Confused

# 35
  • Мнения: 35 962
не е болка за умиране, по-добре мажи лицето с крем със СПФ 30, за да не се петноса, определено е по-лошо!

# 36
  • Мнения: 577
и аз имах и вече почти избледня,трябва да я мажеш с повечко крем.Успех при раждането!

# 37
  • Мнения: 1 930
Моята се появи доста късно- някъде към 30 г.с. Вече 4 месеца минаха от раждането а тя   си стои, по-бледа е, но си е там Twisted Evil

# 38
  • Мнения: 1 555
Моята още не се е скрила  Confused но това да ни е проблема  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 532
аз пък моята си я харесвам  Rolling Eyes
не е много тъмна,но в никакъв случай не ме дразни

# 40
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
За да изчезне по-бързо "чертата" веднага след раждането се мажете с клоастра, не кърма докато има    Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 44 098
на мен ми се появи след раждането и още си я имам...но вече не ми пречи...

# 42
  • Мнения: 8 505
Да ви стресна ли и аз-моята още си я имам (вижте ми лентичката!).Не е била тъмна,но аз съм толкова бяла,че макар и избледняла си личи.

# 43
  • Мнения: 287
Моята лентичка беше бледа и все още я има по бледа е  от преди но изчезва по лека.

# 44
  • Мнения: 1 733
И аз не знаех нищо по въпроса, но разбрах, че изчезва. Не се притеснявай Simple Smile

# 45
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
И аз нямам такава черта Rolling Eyes ... то не остана за кога да се появява май, в 8ми месец съм вече...

mariabutti, успя да ме шокираш. Confused

 Grinning избледнява ве4е. питали сме педиатър. нормално било newsm78

# 46
  • Мнения: 1 146
Все още не съм се сдобила с тази красота Mr. Green

# 47
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моята се появи малко преди да родя (аз я забелязах, чак като родих; в болницата), и изчезна няколко месеца след като родих, постепенно избледнява. Може би е на хормонална основа. Етърва ми пък пъпа и беше станал черен, ужасно черен и гаден като от сажди, и се оправи чак 5-6м. след като роди ако не и повече. Грозна гледка.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 755
Едно въпросче - понеже още нямам такава черта, ако не се появи лошо ли е? Всмисъл - тъй като става, доколкото разбрах заради хормоните, значи ли, ако не се появи, че не произвеждам достатъчно??????

# 49
Ще изчезне като родиш. Мисля, че беше признак, че ще имаш момче. Зависи от хормоните през бременоста Party

# 50
  • Мнения: 912
И аз си имам т. нар. 'linea negra', доста дългичка и накрая си имама момиченце Embarassed Simple Smile, че даже и пъпчето ми се пигментира, но сега гледам се бели нещо... Rolling Eyes А чертата си стои но май намаля по дължина...също и белега от пиърсинга на пъпчето ми е станал огромен  ooooh! Cry Може ли с нещо да се маже човек специално за избелването на тези неприятни белези от бременността? newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 7 034
И аз имах такава, изчезна ми около 10месеца след като родих. Hug

# 52
  • Мнения: 8 505
Едно въпросче - понеже още нямам такава черта, ако не се появи лошо ли е? Всмисъл - тъй като става, доколкото разбрах заради хормоните, значи ли, ако не се появи, че не произвеждам достатъчно??????

Появата и не е задължителна,както и изпъкването на пъпа.Можеш само да се радваш ако те отмине тази екстра.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 755
Едно въпросче - понеже още нямам такава черта, ако не се появи лошо ли е? Всмисъл - тъй като става, доколкото разбрах заради хормоните, значи ли, ако не се появи, че не произвеждам достатъчно??????

Появата и не е задължителна,както и изпъкването на пъпа.Можеш само да се радваш ако те отмине тази екстра.
Мерси! Чертата мисля няма да ме присесни толкова, но това с пъпа ми се струва гадничко.

# 54
  • varna
  • Мнения: 404
poiavata na tazi tamna 4erta e absolutno normalno ne6to!smiata se 4e tova e edin ot nai-rannite simptomi na nablijava6toto rajdane!ne se pritesniavaite,poiavata i govori 4e vsi4ko varvi po plan...hehe

# 55
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
На мен ми се появи почти в края на бременоста, сега все още я има, но ще изчезне със сигурност.

# 56
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Забравих само да кажа, че избледнява и изчезва от горе на долу. Но до сега не съм чувала, да има бременна на която не се е появявала. newsm78

# 57
  • Мнения: 2 849
Мислих ,че тоя път няма да ми се появи ,но ето от няколко дена става все по-тъмна .Иначе нама страшно ,избледнява и помен не остава .

# 58
  • Мнения: 739
още си я имам  Mr. Green. Избледня, но се вижда. Дано скоро изчезне напълно, че се затопля, а не смея да сложа по-къса блуза, грозно е  Sad

# 59
  • Мнения: 98
Като мине 1 година след раждането изчезва напълно Simple Smile

# 60
  • Мнения: 3 760
От хормоните е. Изчезва най-често 3-6 месеца след раждането, но може и година и повече да те дразни. И при мен е много грозна, но започна да избледнява.

# 61
  • Мнения: 1 040
Аз пък много си я обичках тази кафява чертичка на бременския тумбак Party Сега, като родих вече е леко грозничка, защото от свиването на корема, стана доста тъмна на цвят, но рано или късно ще изчезна Peace

# 62
  • Мнения: 208
От хормоните е. 8-ми месец карам от както съм родила и още я имам. Все някога ще изчезне.

# 63
  • Мнения: 1 393
Тя е временно явление и няма смисъл да се притесняваш  Hug

# 64
  • Мнения: 1 298
Аз също бях направила тема за тази линия.И няколко дни след това ми се появи.Т.е. в 4-тия месец още.Мъжът ми я забеляза.Още е бледа.Знам че ще потъмнее но какво да се прави ... smile3514

# 65
  • Мнения: 215
Не се притеснявайте момичета - ще изчезне след като родите.Виж на мен това с пъпа ми беше по-гадно.

# 66
  • Мнения: 1 298
Дани какво става с пъпа?  newsm12

# 67
  • Мнения: 160
на 3 месец след раждане при мен изчезна

# 68
  • Мнения: 163
Ще изчезне не се притеснявай

# 69
  • Мнения: 953
От хормоните е има крем ан КОКОНА МАЙКА мажи се с него поизбледнява.

# 70
  • Мнения: 1 427
Почти година откакто родих,но още си я имам.По-бледа е,ама си стои!

# 71
  • Мнения: 207
Моята си беше бледа докато бях бременна и още на третия месец след като родих изчезна. Joy

# 72
  • Мнения: 99
И аз имах, но моята изчезна много бързо: два-три месеца след раждането, от слънчето се оправя по-бързо е моето наблюдение.

Общи условия

Активация на акаунт