Защо?

  • 14 938
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
 Здравейте! Отдавна чета във форума без регистрация, а причината да се регистрирам днес, е поредното огромно разочарование, което изпитах тези дни. Не ми се говори пред приятелки, имам си своите причини да не ми се споделя, а ще се пръсна от болка, мъка и безсилие. Ще се опитам да кажа с няколко изречения какво ме мъчи.
 Омъжена съм от 2 години. Бяхме голяма любов, поне за мен беше. Този мъж ме беше обсебил напълно. Той е хубав, висок, умен. Така ми говореше, така ме гледаше - губех ума си  Confused Срещнах го след края на една моя връзка. Възстановявах се още, а той така ме връхлетя, че забравих всичко и всички. Не ми се влиза в подробности, мъчително ми е, но много скоро след първата ни среща ми предложи брак и се оженихме. Аз летях в облаците.  Rolling Eyes Отидохме да живеем в негов, собствен апартамент, в неговият град. Загърбих родители, приятели, работа, но се чувствах на седмото небе близо година и няколко месеца. Не работех, правехме бебе, уж. Мъжът ми е със собствен бизнес, изкарва добри пари, пътува. Често се налагаше да отсъства, но поддържахме винаги постоянна връзка. На рождения ми ден, миналият септември не успя да дойде, прати ми цветя и подарък по куриер. Каза ми, че се налага да отсъства, нещо което приех за нормално. Отсъствията след това зачестиха.  Междувременно, аз забременях ... Тъй като първите месеци ми прилошаваше често, понякога и по цял ден, го помолих да празнуваме Коледа и Нова Година у дома. Уж, се съгласи, но  когато наближиха празниците му се обадили приятели и ни поканили на някаква вила. Но, тъй като на мен ми било зле, отказал от мое име и се съгласил да присъства само той. Почувствах се ужасно - предадена, самотна. Не му показах чувствата си, легнах си и цяла нощ плаках. Празниците изкарах сама. Не казах на нашите, излъгах ги, че сме заедно у дома. 
 Януари, пътуванията бяха дълги  Confused По точно, беше почти винаги някъде - трябвало да отиде, бизнесът бил в колапс... Вярвах му.  До 13.02.
 Планирах вечеря - за нас, двамата на 14.02. Вече не ми прилошаваше толкова и се надявах на една хубава вечер - само за нас. Толкова самотна се чувствах.
 На 13.02 разбрах, че има любовница. Никога няма да забравя - пренебрежението му, безразличието, когато му казах, че знам. Каза ми, че не искал да се развежда, че ме бил обичал, но имал своите нужди. Аз съм била все болнава, притеснявал се да прави секс с мен и ..така. Само дето не умрях от плач. Бременните наддават, а аз отслабнах. Толкова ме заболя.
 Продължи да ходи при любовницата си, даже не се криеше. Иначе ми говореше мило, тревожел се бил за мен и ''бебчето''ни. Носеше ми подаръци.
 На 1.03 се прибрах при нашите. Баща ми е бесен. Иска да подавам молба за развод, а аз се чувствам толкова слаба и изтощена, че не ми се занимава с никого и с нищо.
 Само се питам в какво и къде сгреших и толкова сляпа ли съм била?
 Преди няколко дни, мъжът ми дойде да ме търси. Скара се с татко, нямало да се развежда. Детето  си нямало да остави....
  Опитвам се да съм спокойна. С мама гледаме да не говорим за ситуацията, че много се напрягам. Тя пък вдига кръвно. Споделяйки с вас, се надявам, да отпуша малко напрежението.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Имаш съчувствието ми.
Само не разбрах "защо" какво? В смисъл - какъв е въпросът?

# 2
  • Мнения: 1
Малко риторичен въпрос - защо постъпи така с мен? Зная, че няма отговор, поне не и разумен  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
А има ли значение всъщност? Така или иначе, направил го е.
Животът е пред Вас, ще имате дете, имате подкрепата на близките си. Мислете за бъдещето, вместо да дълбаете в миналото. Конкретно в случая и не мисля, че миналото заслужава да му се отдели толкова време за размисъл.

# 4
  • Мнения: 5 892
Защото 80% от мъжете са такива. Някои просто са по-умни и недопускат жените им да разберат и да бъдат наранени.  Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 3 120
Защото не си го опознала добре, макар че две години май не са малко време.

# 6
  • Мнения: 1
 Не мога да го гледам в очите. Не мога дори да помисля да се върна. Цялата започвам да треперя от болка и унижение. Толкова са счупени нещата, сега и с родителите ми се скара... Не мога да се радвам на бременността си.

Защото не си го опознала добре, макар че две години май не са малко време.

 Ох... Като ми кажеха преди за Сляпата Неделя, ми беше смешно. Вярно, много набързо се омъжих - 4 месеца след запознанството ни и бях много, много влюбена. Толкова много, че бях сляпа за всичко останало. Не съм била на 18 или 20 години, неопитна, но за първи път истински се влюбвах. 2 години сме женени. Скоро имаме годишнина  Confused
 

# 7
  • Мнения: 25 737
Добре дошла  Hug
Съчувствам ти.
На въпросът ти бих отговорила: защото, както казваше майка ми " Мъж ли е, стъкла да яде и кръв да с*ре".

# 8
  • Мнения: 677
Моята казваше : Мъжът и кръв да пикае, не трябва да се съжалява. Моя съвет е - стой си при ваште, гледай си бремеността и го остави пак да се бори за теб. Ако те обича наистина, що направи всичко възможно да си те върне обратно.
Но пък караниците с родителите, не са на добре. Цял живот ще имат 1 на ум за него

# 9
  • Мнения: 1
maminka_yoan, моите родители са меко казано огорчени. Баща ми..., татко направо е полудял. Той е много честен и открит човек, много грижовен и подобно поведение и то, спрямо собствената му дъщеря, е безкрайно обидно и болезнено за него. Той никога няма да приеме присъствието на мъжа ми отново около мен.  Confused
 Цяла вечер получавам съобщения от мъжа ми и не отговарям. Виждам, че във Фейсбук си разменя музикални поздрави с онова момиче и ми се плаче.
Мама ме пита още ли го обичам. Ами ..., вече не знам. Толкова силно ме рани, че болката е толкова силна... От нея не усещам нищо друго. Като видя, че ми звъни и цялата се разтрепервам.
 

# 10
  • Мнения: 5 892
Това с поздравите минава всякакви граници- и да се съберете в името на детето никога няма да е същото както преди. И според мен той няма да се откаже от любовниците  Peace

# 11
  • Мнения: 1
 Не мисля, че ще се откаже. Достатъчно ясно го показа, а и все още го показва  Confused
Сам ми каза, че не вярва в моногамните връзки, когато го разкрих, че обичта му към мен нямала общо с нуждата му на мъж (?!?) да има и други жени. Как съм можела да не го разбирам  Cry
 Даже ми каза, че като ми отминело още малко влюбването към него, съм щяла да ''хукна''по други мъже. В реда на нещата било.
 Как, с какъв човек съм живяла? За кого се омъжих? От два месеца не съм на себе си...

# 12
  • Мнения: 677
това с поздравите....минава граници, според мен. Това че не искал да имате интимни отношения, заради да не му станело нещо на детето-ок, и аз съм го преживяла, ама е било по моя инициатива. И мъжа ми се съобразяваше, ама не ходеше по чуждо... Незнам, освен да теглиш чертата на отношенията. И като се роди детето, няма да се промени. Ще каже ами то много плаче, аз изчезвам малко на тишина. newsm78 а така си мисля.

# 13
  • Мнения: 1
Не знам  Sad В момента, единственото, което искам е да заспя и да спя, и да спя, докато всички проблеми, неприятни усещания, болката са се изпарили или поне видоизменили.
Не мога да простя. Боли ме. После се сещам, че съм бременна и, че скоро ще родя. Всичко, което съм купила за детето е там, при него и зная, че няма как да ми го даде, поне не и без разправии, убеждавания, скандал. като се роди бебето, ще стане още по-ужасно. Ще иска да го вижда, ще идва у дома. Как ще го понесе татко? Ами аз?
 Ако сега подам молба за развод, няма да е по взаимно съгласия. Той не е съгласен. Ще има разправии, адвокати... Не знам, ужас, ужас, ужас....

# 14
  • Мнения: 0
Цитат
Защо?

Защото бързате да се жените.

На всичко отгоре после пляскате един общ знаменател на мъжете и продължавате да се занимавате с такива, защото се самонавивате, че няма друг тип мъже, които обичат жените/семействата си и не изневеряват.

ПП: Не искам да изгрубявам, просто споделям мнение. Животът е достатъчно груб.

Общи условия

Активация на акаунт