Как миете косата си?

  • 16 401
  • 240
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! Искам да ви питам по колко пъти нанасяте шампоан на косата си по време на къпане? Моята се омазнява бързо  smile3514 и й слагам три пъти. Къпя се през около два дни и мисля, че прекалявам с шампоана. Може и да греша, затова моля за мнението ви.
Извинявам се ако има подобна тема, нова съм тук  Grinning

# 1
  • Мнения: 153
По един път слагам. Моята коса също се омазнява и за това я къпя всеки ден. Знам, че не е правилно да се мие всеки ден, но няма как да я оставя така.

# 2
  • Мнения: 153
Какво е това по три пъти? Това ще е наложащо ако си с коса дълга до кръста. Wink

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Аз също си мия косата веднъж на два дни и слагам по два пъти шампоан. Ако я измия със шампоан от магазина на втория ден вече си знам, че трябва  я измия и ми изглежда мръсна. Ако я мия с професионален шампоан(както правя попринцип от 3 години) на втория ден изглежда все едно е току-що измита, но аз знам, че трябва да я измия и за жалост не мога да устоя, а знам, че е много вредно това често миене.
Ще следя темата с благодарност към някоя дама, ако даде решение на проблема с вида и честото мнение на косата.
П.с. само да уточня, че съм прическа 'френско каре' като за мен това и дължината на косата имат значение.

# 4
  • Мнения: 14
Един път, и моята се омазнява бързо. Не мисля, че ако слагаш шампоан по 3 пъти на миене, става по-чиста.

# 5
  • Мнения: 8
Какво е това по три пъти? Това ще е наложащо ако си с коса дълга до кръста. Wink
Е, почти до кръста ми е  Grinning

# 6
  • Мнения: 341
Мия я веднъж на 36 до 48 часа. През лятото - всеки ден. Имам мазен скалп и изразен път. На гъста коса, дори да е мазна, замърсяването не личи повече от 2 дни, но на моята личи и няма начин да не я измия. Миенето не е вредно, специално за моята коса съм забелязала, че е по-добре с по-често миене. Слагам шампоан - от магазина -  само веднъж. В момента си пръскам върховете, понеже са по-сухи, със спрей на Шаума - тъмнокафевия със златиста капачка. Мисля, че ми влияе добре, поне се сресвам лесно.
Избягвам шампоани за мазна коса, защото съм забелязала, че от тях косата ми се омазнява по-бързо. Най-добре ми действат овлажняващи шампоани. Но, както казах, лятото задължително всеки ден миене. Ако пропусна - ползвам бебешка пудра като сух шампоан - натривам скалпа със суха кърпа, върху която съм посипала малко талк.

П.П. За твоята коса - не мий върховете толкова често, колкото корените. Косата ти е прекалено дълга, в момента просто издевателстваш над скалпа си, а за върховете да не говорим. Какво им слагаш?

П.П.П. Simple Smile Шампоан се слага на добре намокрена коса. Аз оставям да постои малко върху главата, за да обере мръсотията - 4-5 мин, тогава изплаквам.

# 7
  • Мнения: 5 892
И моята е мазна- мия я всеки ден, по един път само.  Аз лично смятам, че мазна коса трябва да се мие с шампоан без сулфати. Сулфатите са агревни обезмаслите, които предиквикват още по-силно омазняване. А в това, което прави авторката не виждам никакъв смисъл.
Бих препоръчала един път седмично маски с масла/ гроздово май беше особено подходящо/ за регулиране на омазняването  Peace
 Hug

# 8
  • Мнения: 8
Мия я веднъж на 36 до 48 часа. През лятото - всеки ден. Имам мазен скалп и изразен път. На гъста коса, дори да е мазна, замърсяването не личи повече от 2 дни, но на моята личи и няма начин да не я измия. Миенето не е вредно, специално за моята коса съм забелязала, че е по-добре с по-често миене. Слагам шампоан - от магазина -  само веднъж. В момента си пръскам върховете, понеже са по-сухи, със спрей на Шаума - тъмнокафевия със златиста капачка. Мисля, че ми влияе добре, поне се сресвам лесно.
Избягвам шампоани за мазна коса, защото съм забелязала, че от тях косата ми се омазнява по-бързо. Най-добре ми действат овлажняващи шампоани. Но, както казах, лятото задължително всеки ден миене. Ако пропусна - ползвам бебешка пудра като сух шампоан - натривам скалпа със суха кърпа, върху която съм посипала малко талк.

П.П. За твоята коса - не мий върховете толкова често, колкото корените. Косата ти е прекалено дълга, в момента просто издевателстваш над скалпа си, а за върховете да не говорим. Какво им слагаш?

П.П.П. Simple Smile Шампоан се слага на добре намокрена коса. Аз оставям да постои малко върху главата, за да обере мръсотията - 4-5 мин, тогава изплаквам.
Слагам балсам на Орифлейм. И аз оставям шампоана да постои малко.

# 9
  • Мнения: 86
Здравейте и моята се омазнява бързо. През ден задължително я мия като през последния съм с вързана коса.. омазнява се само в корените.. суша я със сешоар всеки път, понеже, ако не я изсуша приема уникална сплескана форма Grinning И да я суша и да не я суша.. е еднакво мазна след еднакво време. Сапунисвам веднъж с шампоан от магазина.

# 10
  • Мнения: 69
Здравейте !
Мое мнение е ,че шампоаните по магазините са много силни (говоря предимно за скъпите) Посети дерматолог или пробвай от аптеките някой шампоан на билкова основа. Все пак постоянното третиране на косата със силни препарати не е много полезна ,в смисъл изтощава косата Simple Smile

# 11
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Как ще е вредно честото миене на косата? Защо тогава си мием лицата и телата всеки ден  Wink
Излишно е да се шампонира повече от един път. Търговски трик е "повторете при нужда", за да се харчи по-бързо продукта и да купите нов.
Мазната коса си е мазна коса и трябва да се мие толкова често, колкото косата го изисква  Peace
Казвали са ми че шампоана е хубаво да се нанася само по скалпа, а дължините да се масажират с вече образувалата се пяна, старая се да го спазвам.

# 12
  • Мнения: 341
Аз това правя - масажирам скалпа и като се разпени, събирам косата на нещо като топка и я намачквам с образуваната пяна.

# 13
  • Мнения: 86
Аз това правя - масажирам скалпа и като се разпени, събирам косата на нещо като топка и я намачквам с образуваната пяна.
+1 само дето си я омотавам колкото мога с въртеливи движения, а не я събирма на топка

# 14
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Аз разнасям надолу, без да я мачкам или събирам на топка. Между двете длани, все едно потривам ръце (страшно обяснение дадох  Mr. Green )

Общи условия

Активация на акаунт