Камъни в жлъчката - 2

  • 117 226
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 86
Marissa_  Hug  Добре, че всичко е минало! Не се и съмнявай, че всичко ще е нормално! Успех   bouquet

# 31
  • Мнения: 500
Marissa_, може би не е трябвало да бързат с операцията, а да поизчакат всичко да утихне, да се възвърне жлъчката в обичайните си размери и да няма възпаление. (При мен, въпреки че цяла седмица лежах в болница след такова възпаление, не се наеха да ме оперират.) Добре, че всичко вече е зад гърба ти. Успешно възстановяване и не бързай с домашната работа, дай си достатъчно време, почивай и всичко ще бъде наред.  Hug

# 32
  • Мнения: 780
Благодаря за хубавите думи и съветите.   bouquet
Искам също да попитам - като се събудих след операцията си имах пълен асортимент екстри по мен - сонда през носа, 3бр. дренове и катетър, който са ми поставили докато съм била още упоена. Когато ми го махнаха не усещах нищо, дори на моменти леко се изпусках, но това отмина. Сега обаче само докато седна на тоалетната чиния и ме боли. Усещам болката вътрешно, но може би трябва и да спомена, че родих преди 2 месеца и имам вътрешни шевове. Дали има връзка? Вие имали ли сте този проблем?
А да попитам и за цигарите...някой може ли да ми каже нещо за тях след операцията?

Последна редакция: сб, 10 май 2014, 17:55 от Marissa_

# 33
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Сонда не съм имала нито пък катетър.Единствено един дрен , който ми махнаха на другия ден.Мен си ме приболява от страната на жлъчката.Боли ме корема.Успокоиха ме, че така щяло да бъде известно време. Laughing

# 34
  • Мнения: 86
Хей, аз имах и катетър и сонда, но не съм имала проблеми след това, всичко си беше нормално и даже не бях все още упоена докато ми ги махнаха смисъл не ме държеше упойката Simple Smile гадничко си е, ама има и по - лоши неща  Wink

# 35
  • Мнения: 728
Ами страх ме е, операция си е. И разни прозаични причини като парични проблеми, кой ще гледа децата и от този род  Laughing
Вещи, права си да се притесняваш, ама аз три години отлагах поради същите причини и накрая спешно, с усложнения и още няколко операции за оправяне. Погрижи се за себе си.  bouquet

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Здравейте и от мен. Още съм боса в темата. При мен драмата започна преди три месеца, когато една нощ се събудих с остра болка високо между ребрата и усещане, че някой ме е ритнал, но е забравил да си махне крака. Повръщах. Едва дишах и викахме бърза помощ. Докторът ме натисна тук там и болката изчезна за минута, направиха ми но шпа, защото кърмя и казаха, че друго не може. Още преди да подейства, нямах никаква болка, гадене,  все едно нищо не е станало  Thinking Бях яла бързо вечерта картофи и реших, че е от това-лакома съм доста, похапвам без мярка. След месец нещата се повториха, но по-рано през деня и не минаха бързо- към 6 часа, пак но шпа. Снощи хоп- същата история, само че без това стягане в гърдите. БЯх убедена, че е стомах, мъжът ми спореше, че е жлъчка. Днес гастроентеролог потвърди 1 см камък и няколко малки в жлъчката. Досега не съм имала проблеми, киселини и никакви неприятни усещания. Според докторката бременността е обострила нещата, освен това имах ужасно гадене до 7-мия месец и гинекологът ми твърдеще, че е по-скоро от гастрит или нещо подобно. Иска да ми направи и гастроскопия, за да види как са там нещата. Честно казано не ми се мисли за операция. Имам вече два пъти секцио, между тях една коремна за пластика на матката, една на фиброаденом и ендокринологът ми прави намеци, че скоро ще трябва да се маха възел на щитовидната жлеза. Като ви чета оставам с впечатлението, че 3 кризи за 3 месеца са често.

# 37
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Пази диета , за да не правиш кризи.Дано ти се размине.Не ти ли изписаха лекарства?

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Нищо те може, кърмя.

# 39
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Диета.Ориз, картофи, зелен фасул, пил месо и в обратен ред LaughingМоже и смесено. Laughing
Предполагам са ти казали какво да избягваш, за да няма нови кризи.Успех.

# 40
  • Мнения: 780
Аз за месец имах по 1-2 кризи на ден - адски болки, нещо ужасно въпреки че бях на лекарства и инжекции. Накрая се пречупих и се съгласих да вляза в болница и мисля, че избора да се оперирам беше най - добрия. Дано излезеш от ситуацията по възможно най - лекия и лесен начин.  Peace

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Сега изгледах едно предаване от 21-03-2014 по тв7 в" Усещане за жена"....във  ВМА  доц.Кацаров прави ендоскопско премахване на камъни от жлъчните пътища,без разрези,с пълна упойка,вкарват някакъв уред през устата и се извършва процедурата.Казват,че повече от 840 пациента за една година са прибегнали до този метод.Уреда е дуоденоскоп.Имало и в Исул,Токуда,Ив.Рилски.

Има ли сред вас някой,който да е правил,как се чувства,каква е цената?
Интересувам се,з-то вчера ми беше препоръчано да отида на операция,имам 2 камъка по 18мм и множество по-дребни Sad

# 42
  • Мнения: 5 234
Без да махат жлъчката ли?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
да,само камъните махат

# 44
  • Мнения: 5 234
Благодаря ти за информацията. Интересно, че мин. година в Токуда ми казаха, че не можело да се вадят камъните без жлъчката, може пък после да са внедрили този метод. Ще потърся повече инфо и аз и ще съм благодарна и други да споделят.

Общи условия

Активация на акаунт