Отговори
  • Мнения: 574
Я кажете подадохте ли вече декларациите за дохода ви. Чува се ,че много от родителите не подават декларации и управниците се чудели как да ги стимулират, че да си получат парите за едно или повече деца.
Аз си мислех,че е голяма философия ,а то било супер лесно, че даже и хора няма. Сигурно, защото всички чакат да дойде крайният срок ,че да хукнат да подават документите.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, подадохме я от името на мъжа ми, че тази година доходът му е по-голям (аз бях в майчинство до август).

# 2
  • Мнения: 160
Да и ние я подадохме, но не съм съгласна, че е "супер лесно". Вместо да с чудят как да "стимулират" родителите, да вземат да опростят бюрокрацията, защото сега ходиш: 1. да подадеш декларацията; 2.ако нещо не им е ясно по декларацията те викат пак на място за доуточняване; 3.като одобрят връщането - отиваш пак на място да подпишеш някакъв акт и ако не си дал банкова сметка ходиш 4ти път за парите. Ако случайно постоянния ти адрес е в друг район (както е при нас) това си е до 4 пътувания в работни дни на далечно разстояние. Мисля, че можеше това връщане да стане доста по-безболезнено по метода на изравняване на данъците в края на годината чрез работодателя, но ...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз ще я подавам другата седмица,ако е рекъл Бог да сме живи и здрави.
Надявам се,че няма да имам проблеми,защото една приятелка ще ми помогне. Laughing

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 844
Ами не сме още, чакаме си служебната бележка. Мъжа ми е в системата на МВР и понеже са много служители им ги издават по сектори, та нашата ще е готова в края на месеца.

# 5
  • Мнения: 574
Да и ние я подадохме, но не съм съгласна, че е "супер лесно". Вместо да с чудят как да "стимулират" родителите, да вземат да опростят бюрокрацията, защото сега ходиш: 1. да подадеш декларацията; 2.ако нещо не им е ясно по декларацията те викат пак на място за доуточняване; 3.като одобрят връщането - отиваш пак на място да подпишеш някакъв акт и ако не си дал банкова сметка ходиш 4ти път за парите. Ако случайно постоянния ти адрес е в друг район (както е при нас) това си е до 4 пътувания в работни дни на далечно разстояние. Мисля, че можеше това връщане да стане доста по-безболезнено по метода на изравняване на данъците в края на годината чрез работодателя, но ...
У ,при вас е било гадно. Аз пуснах темата и ,за да подсетя някои от забравилите,че специално за мен , а и сигурно за много други,тези пари не са излишни.
Дано на другите да им е лесно.

# 6
  • Мнения: 5 877
А защо сега, не трябва ли април, когато попълваме другата?

# 7
  • Мнения: 574
Срока е до 15. 04. и сигурно ще стане навалица накрая.

# 8
  • Мнения: 5 622

 Мъжа ми подаде.От работа му набутаха декларацията и бележка с изчисления данък, който е платил и оставиха само да я допопълни и да  яподаде. И мисля, че предната седмица я подаде в данъчното.Сега чакаме ГОЛЕМИТЕ пари.Някъде към 80 лева....

# 9
  • на Север
  • Мнения: 503
искам да попитам нещо, може да ви се стори глупаво, ама аз хич не съм наясно. Единствената осигурена в нашето семейство съм аз, на заплата 170,00 лв. Има ли смисъл да подавам тази декларация, с този нисък доход, ще има ли нещо за връщане въобще. Не ми се смейте, ама не разбрах как да си го изчисля Embarassed
Ще съм много благодарна, ако някой, който е нясно ми отговори  bouquet

# 10
  • Мнения: 574
Дано да се включи някой,който разбира . Но ако никой не ти отгвори опитай все пак,защото ти имаш две дечица. Ако имаш право сигурно ще вземеш за двете може би поне 140- 150 лв ,а дано и повече.
Дано да ти върнат от данъците.

# 11
  • Мнения: 510
Да, подадохме я.

# 12
  • Мнения: 953
Geryto, подай си декларацията, по този начин ти се намаля данъчната основа и от там се изчислява дължимия данък и ако е надвнесет ти се връщат пари по посочена от теб сметка, да не забравиш и после да се разкарваш.

# 13
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
искам да попитам нещо, може да ви се стори глупаво, ама аз хич не съм наясно. Единствената осигурена в нашето семейство съм аз, на заплата 170,00 лв. Има ли смисъл да подавам тази декларация, с този нисък доход, ще има ли нещо за връщане въобще. Не ми се смейте, ама не разбрах как да си го изчисля Embarassed
Ще съм много благодарна, ако някой, който е нясно ми отговори  bouquet

Разбира се, че има смисъл да подаваш. С твоята заплата върнатите пари няма да бъдет 150 лв, както е писала друга мама, по простата причина, че не са ти взели толкова данък. Но се получава така, че колкото данък са ти взели, ти го връщат-около 50 лв. груба сметка

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не сме още; мъжът ми ще си получи служебните бележки другата седмица и тогава ще подадем

Общи условия

Активация на акаунт