Отговори
  • Мнения: 3 114
Eдна форумка в друга тема каза, какво били заслужили горките деца да бъдат отглеждани от баби в пенсионна възраст. (Това за майките, които раждат на 40-45 години).

Друга съвсем на място и отговори, че и без това много деца се отглеждат от бабите си, макар че майките им са по-млади.

Тази история тук ме кара да се замисля дали провалите във възпитанието на някои деца е свързано с това, че са отглеждани предимно от бабите си, а не от родителите.

http://petel.bg/Hlapeta-potroshiha-praznichna-kashhichka-v-Burga … im-nehayat__70364

Има ли връзка според вас?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да си баба не е болест.
Тази баба е отгледала също деца.
Бабите на моите деца не се различават по нищо от нас родителите им по отношение на отглеждането, съответно нищо вредно няма да им стане, ако са под техен надзор.
Ако някоя баба не се справя с внуците си, то тя толкова се е оправяла и с децата си и съответно нейните деца като родители дават същото, на каквото са били възпитани.

# 2
  • Мнения: 187
Тази история тук ме кара да се замисля дали провалите във възпитанието на някои деца е свързано с това, че са отглеждани предимно от бабите си, а не от родителите.
Мисля, че да. Имам идеален пример пред себе си - брат ми. Отгледан от баба, сега е на 16 и все още е примък-отмък. Когато някой му се кара , баба /ако присъства/ се намесва "не се карайте на детето де, то еди какво си....''

Последна редакция: пт, 02 май 2014, 14:20 от Пумукъл

# 3
  • Мнения: 5 259
По конкретния случай с потрошената къщичка си мисля, че няма значение дали с децата са баби или майки. Много често и майките реагират така телешки. Проблемът в нашето общество е, че тези неща са оставени на самотек. И ако конкретният гражданин не изпитва срам, то той ще бъде оставен да прави каквото си иска. Няма външни фактори, които да го контролират.
В една друга държава при подобен погром веднага би дошъл полицай, който да глоби бабите с 200 евро (ако не и повече) и втори път няма да им се случи да гледат безучастно. А децата като свикнат от малки с железните правила за допустимо и недопустимо, щяма да се изкушават да вандалстват.

По въпроса с бабите - да, смятам, че липсата на контакт с родителите създава проблеми в израстването на децата. Не толкова защото родителите биха били по-строги, а просто защото децата се чувстват изоставени и захвърлени и се налага да търсят начин да преборят тази вътрешна фрустрация и често го правят с поведение, говорещо за нужда от внимание. Обикновено дете, когато иска да привлече внимание, прави бели.

# 4
  • Мнения: 8 854
Тук проблемът е в повсеместната простотия и липса на възпитание ин дженъръл, дет се вика. Защо не са ги глобили?
Въобще каква е тази тенденция децата да се оставят да се вихрят, както им хрумне? Да не говорим, че това е опасно и за самите тях - ами, ако някое се нарани и пусне ред сълзи, ред сополи - кой ще е виновен? Сигурно тези, които не са обезопасили срещу вандалски прояви.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Ега ти изродчетата  #Cussing out

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
За да не пиша същото, ще кажа само, че съм 100% на това мнение. Е, има разбира се някои възрастови особености при баби и дядовци, но в общия случай, родителско тяло, което е избрало перманентната липса доброволно, и да е до детето си, няма значителна разлика във възпитанието .

# 7
  • Мнения: 4 892
За да не пиша същото, ще кажа само, че съм 100% на това мнение. Е, има разбира се някои възрастови особености при баби и дядовци, но в общия случай, родителско тяло, което е избрало перманентната липса доброволно, и да е до детето си, няма значителна разлика във възпитанието .

Абсолютно. И особеностите са съвсем нормални, но разбира се винаги се намира някой да сътвори трагедия с мащабите на ядрена катастрофа, ако бабата е дала на детето една вафла. И това обичайно е свекървата-баба, нали  Laughing  Голям майтап.

Я да дойде някой да го отгледа баба ми и после да каже, че е глезен  Mr. Green



# 8
  • Мнения: 1 743
С баба всичко може, няколко дни преди да потрошат къщичката деца пак на тази възраст се захвърляха с изкуствените яйца.
Притиснаха едно по-малко в ъгъла и хвърляха яйцата и по него(а те не са много леки), а майките им спокойно си пиеха кафенце "наблюдавайки" ги.

# 9
  • Мнения: 4 569
Мислех, че темата е за онова село в ковто над 80% от децата ги гледат бабите, защото родителите са на гурбет.
В репортажа даваха тийнейджърка, която обясняваше колко много й липсва мама.

Бабата нали е отгледала вече децата си, ако е с мозъка си, няма лошо да отгледа и още едни.

# 10
  • Мнения: 14 654
Освен че не гледам ТВ, явно ще престана да чета всякакви новини. Нарочно статията е написана по начин, който да изкара виновни бабите, за да се лансира идеята, че за децата е по-полезно да са в институции от малки, вместо под грижите на "белокоси жени". Не съм чела коментарите под статията, ама 100% някой ще е написал "така е, като няма ДГ за всички деца" или нещо в тоя дух. Толкова е прозрачно, че няма накъде.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Нарочно статията е написана по начин, който да изкара виновни бабите,
Сигурно. Аз затова и не отворих линка, а отговорих по принцип какво мисля.

# 12
  • Мнения: 4 892
Нарочно статията е написана по начин, който да изкара виновни бабите,
Сигурно. Аз затова и не отворих линка, а отговорих по принцип какво мисля.

И аз по принцип.

# 13
  • Мнения: 12 662
В коментарите имаше - я е направила забележка, я не са й го дали повече. Нали сега е модерно да не се ограничават децата - я са индигови, я кристални, ще вземат да се счупят.

# 14
  • Мнения: X
Аз съм отгледана изцяло от баба и дядо от 50-дневно бебе до 6-годишна. Беше ми страхотно с тях, макар че не само че не са ме глезили, но и баба ми беше доста строга. Много, много им дължа! Когато родителите ми ме взеха на 6 години, за да тръгна на предучилищна и да се "социализирам", беше травма и за мен, и за баба и дядо- на мен целият ми дотогавашен живот беше преминал с тях и изведнъж родителите ме откъсват от това, което за мен беше "естествена среда". Сега като възрастен човек съм лоялна към родителите си, но за обич или емоционална връзка и дума не може да става. В никакъв случай не искам да обобщя, че това е резултат от гледането на деца от баби и дядовци. При мен се получи така.

Общи условия

Активация на акаунт