И аз ще стана самотен родител

  • 8 471
  • 63
  •   1
Отговори
Знае в кои форуми чета, пиша и т.н. и не искам да пиша с регистрацията си, че може да прочете случайно и после да ми трие сол на главата. В момента е все още у дома, докато си намери къде да отиде. Надявам се през това време да не се опита да ме съсипе тотално, защото психически вече съм доста зле.

Мисълта за самата раздяла и развод не ме плашат и даже мисля, че ще се чувствам в пъти по-добре. По-скоро опитите му за сдобряване а и намесата от страна на родителите му много ми тежат. Не виждам смисъл да сме заедно, даже мисля, че твърде дълго време издържах.

Това е!

  bouquet

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кураж и прегръдка  Hug

# 2
  • Мнения: 1 809
Имаш и моята морална подкрепа!Минала съм го ,знам какво е,но сега след всички перипетии мога да кажа,че съм щастлива с моето детенце.Не заслужаваме да бъдем тормозени ,затова всички дразнители и гадове  вън от живота ни #2gunfireКураж!Преградки и съм сигурна,че ще видиш светлина в тунела!  bouquet

# 3
  • Мнения: 357
И аз съм много щастлива и най-вече спокойна с детенцето си!
А от опитите за сдобряване не са плаши толкова, когато разбере, че си категорична в решението си, сам ще се откаже. Въпроса е да си твърда и да не го съжаляваш изобщо. Ако си добра, той ще се възползва от това и пак ще те тормози!
А външната намеса я елиминирай веднага, без много да се съобразяваш. Тук става въпрос за твоя живот и живота на детенцето ти!
Желая ти всичко най-хубаво и безпроблемен развод!  bouquet

# 4
Благодаря ви много за подкрепата! Проблемът в момента, е че се опитва да се държи така, както е трябвало да бъде през цялото време докато се борих за него и за семейството. В момента все ми се повтаря, че щом искам развод ще си го получа, но до тогава или поне за месец (докато си намери къде да живее, уж) ще е у дома. А това много ме потиска, тъй като продължава да говори и да прави опити за изясняване на отношенията. Аз нямам какво повече да изясня, повече, просто нямам... Твърде много ми се насъбра и единственото което чувствам е обида и тъга, а мисля, че не мога да продължавам повече така.

Имам си и аз слънчице, за което мисля, че е най-важно да има здрава и спихически уравновесена майка.

Още веднъж ви благодаря много за подкрепата!   bouquet

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
успех
бъди спокойна - ако наистина си решила какво ще правиш - то престоя му няма да ти навреди... остави го да си бае колкото иска - "кучето лае, кервана върви"...
пъки тоя един месец наистина ще ви изясни страшно много неща - от това дали той ще се държи цивилизовано, до това какво наистина искаш ти и можеш ли да се справиш!
БЪди силна - толкова си търпяла, сега за един месец - няма да се предаваш я! Просто мисли като за височина която трябва да преодолееш...
Целувки и горе главата!

# 6
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
В почти същата ситуация съм,но все още не се решавам да пиша за това Sad
Ако искаш,пиши ми на лични  bouquet

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Eeeeee, стига де!  Stop И ти ли Искрице...  Confused
Не е честно  Crossing Arms...не искам да повярвам и за 2-те Ви. Naughty Даже и за 3-те Ви...включвам Иса също.

Ще се моля да стане чудо и в 3-те семейства  Praynig

А междувпрочем прочетете това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=78003.0


Добре де, какво очаквате от едно съвместно съжителство. В брака има и спадове и върхове...не е всеки ден розово. И е най-лесно да кажеш: стига, до тука сме!
Моля Ви - дайте си още време, щансове или както искате го наречете...
Искрице - ти си със по-дълъг стаж в брачното поприще! Как стигнахте до тук?
Оф - сори за лекцията Blush. Знам, че не ви е леко и май не бе сега и тук мястото на лекцията ми... ooooh!
Искам да вярвам, че всичко ще се оправи Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 2 827
 Peace  кураж!

# 9
  • София
  • Мнения: 39 715
Кураж
А за Дани  Hug

# 10
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
В почти същата ситуация съм,но все още не се решавам да пиша за това Sad
За теб пък като разбрах все едно ме удариха с мокър парцал Confused. Надявах се нещата да са взели друг обрат Cry.
Дани,  bouquet и  Hug

# 11
  • Мнения: 1 652
Не искам да пиша по такива теми, но се изкушавам защото съм нова тук може би. Споделям мнението си - в живота винаги има нещо и някой които не можеш да търпиш и те са близо до теб. Няма идеални хара, затова няма идеални отношения, няма идеална ЛЮБОВ, а още по- малко брак. Ние сме хора и грешим и то спрямо най-близките си - най-много.
Опитай се да погледнеш на всичко, като че ли го гледаш за последно. Една терапия- живей един месец с мисълта, че той е последния месец в живота ти.
Тогава човек става по-добър, а когато си по-добър -предизвикваш добро отношение.
Ако решиш да си тръгнеш -трябва да знаеш, че си опитала всичко.
Ако се обичате -не си тръгвай. Грехота е- любов не се зарязва насред път.

# 12
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Не мога да давам съвети,щом се е стигнало дотук ,ти най-добре преценяваш.Много си права обаче за това,че най-важно за децата е да растат в спокойна среда,с уравновесена майка.И аз съм минала по този път-много колебания имаше,много обещания,много заплахи,но слава Богу-оцелях.А днес ,4 години след развода,си мисля,че е трябвало много по-рано да постъпя така.Ако чувстваш необходимост да поговориш с някой ,който е оцелял-тук съм Hug

# 13
Вие си знаете най - добре, но ... все пак ще си позволя да те помоля да прочетеш това, мисля, че знам как се чувстваш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68927.0;all
Ние си дадохме пети (5ти) шанс. Не заради детето, заради нас си  Wink Не съжалявам и най - малко, бяхме стигнали дъното, предпочитам, ако нещата пак се задънят, да изживеем поредната си грешка, отколкото да оставим нещата неясни дори и с най - малкия шанс за оправяне ...
Засега всичко е много добре ... минал е само месец де ... но се радвам за момента, че не направихме драстичната стъпка.
Премислете още веднъж, разделете се временно, премислете пак..
Ако все пак си мислиш, че не можете повече заедно, пожелавам ти мнооого сила ... мен самотата и "свободата" ме сломиха още повече.
Кураж   bouquet

# 14
  • Мнения: 2 655
Само преди малко написах това
Спокойно ще се справиш.
"ГОСПОД изпраща само изпитания, които можем да преживеем!"
Вярвай, че той е преценил, че ти ще успееш. Това е като ежедневната ни битка за оцеляване. Ти си човек, които е преживял и победил в толкова борби, че това ли няма да преодолееш ... Thinking Горе главата и бъди силна.
ТУК СИ ДОБРЕ ДОШЛА и се чувствай като у дома си!
Всеки ще ти помогне с каквото и както може.
Времето лекува всичко, а и не е необходимо да търпиш и да се унижаваш.


Винаги съм твърдяла, че за еднин брак са нужни: любов, доверие и уважение. Ако ги няма по добре, да се сложи край и толкова, а не да се търпи и да се унижаваш с всеки ден.
Пази се и бъди силна.


на друго момиче. То важи и за теб, а и за всичко останали поели по този транлив път.

Общи условия

Активация на акаунт