Възтановяване и тоалет след епизиотомия.

  • 16 665
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Имам въпрос към мамите с епизиотомия, как се чувстваха, какъв тоалет точно си правехаслед този вид раждане, защото на мен ми наложиха като тоалет йодова вода след всяко ходене до тоалетна и Цикатридина спрей (ако не се лъжа май така се казваше..) и никакво измиване със сапун, което ми се стори малко така...защото не съм свикнала да се мия дали изцяло или частично без да използвам сапун или душ гел.Ако си правите тоалет използвате ли сапун или..?Или всичко което ви се е слу1ило през периода на възтановяване и знаете, моля споделете.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 май 2014, 21:50 от LillAlex1631

# 1
  • Мнения: 11 769
Аз също правех измиване с вода + йод, пръсках спрей Оксикорт и в къщи правех седящи бани в леген със смрадлика (много помага). И да, не ползвах никакво измиващо средство докато не ми махнаха конците.

# 2
  • Мнения: 376
Аз миех с отвара от смрадлика, оставях да изсъхне, после изсипвах една голяма ампула (500 мг) витамин С, пак да изсъхне и накрая - спрей Цикатридина. Без сапун.

# 3
  • Мнения: 1 067
Моето инфо е от преди 4 г.
Само отвара от смрадлика след всяко ходене до тоалетната.Измивах се само с хладка вода 2 дневно, без сапун.
Оправих се доста бързо.

# 4
  • Мнения: 7
Да, но на мен ми нахнаха част от конците, а за другите ми казаха да не идвам, а и да това точно не ми е ясно какво точно ще стане с останалите конци, и благодаря за съвета със смрадлика, ще пробвам определено.

# 5
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Щом не са ти казали пак да идеш да ти ги махнат, най-вероятно ще се абсорбират от организма (моите бяха такива). Аз също не се миех с измиващо средство - само с хладка вода и 2 пъти на ден се обливах хубаво с отвара от смрадлика поне 10 дни. Смрадликата е направо вълшебна билка за рани, много помага  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 351
Смрадлика след всяко ходене до wc, но само първите 2-3 дни, след това АГ каза, че не е нужно. Но иначе - Маниашка хигиена, наблегна ми на това. Моите конци се разграждаха. помня, че до 3-тия месец някъде още ме болеше, особено като се раздвижех повече.

# 7
  • Мнения: 6
Аз също използвах отвара о смрадлика 2-3 пъти на ден около 1,5 седмица и без сапун. Това беше и при двете раждания и се оправих що-годе бързо Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Само с вода се миех, на 6-я ден всичко беше зараснало перфектно.

# 9
  • Мнения: 7
Може да ви се стори глупав въпрос, но това ми беше 1-во раждане, а и въобще не съм си помисляла че ще родя с помощта на епизиотомия.Въпроса ми е какво точно ще стане с вътрешните шевове, каквото знаете-кажете..! Simple Smile Благодаря предварително. Simple Smile Simple Smile  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 11 769
Вътрешните шевове са с разградими конци, които ще паднат сами. Моите паднаха след около месец, но няма точно определен срок, когато тялото ги разгради. Просто докато ходиш по малка нужда или се миеш и ще паднат на парченца и това е, нищо страшно няма  Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 7
А относно секса и шевовете какво може да ми кажете..? Simple Smile

# 12
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
А относно секса и шевовете какво може да ми кажете..? Simple Smile
Шевовете зарастват, спокойно. Няма проблеми, ако всичко е наред, няма и неприятни усещания.  Peace
Ако нещо те притеснява, иди на контролен преглед при гинеколог.  Hug

# 13
  • Мнения: 6
Мен лошо ме бяха зашили и даже втория път помолих мъжа ми да ми махне ако може конците. Махна каквото се виждаше и почти веднага спря да ме дразни и боли епизотомията. След около месец и половина вече и секса беше без проблем.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 351
Аз също използвах отвара о смрадлика 2-3 пъти на ден около 1,5 седмица и без сапун. Това беше и при двете раждания и се оправих що-годе бързо Simple Smile

И на второто раждане ли беше с епизиотомия?  Confused

Общи условия

Активация на акаунт