Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 183 610
  • 769
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Досега:




Съветите на вътрешния дизайнер  




Попитай вътрешния дизайнер /2/ 




Попитай Нивиана /3/ 




Нивиана за дизайна и редизайна/4/  




Нивиана за вътрешния дизайн/5/  




Нивиана за дизайна/6/  

   



Добре дошли на всички, архитект съм, не винаги имам време за анализ и отговори,
но когато имам вдъхновение, го правя с удоволствие.
Мненията и препоръките са изключително от личния ми опит, който вече е над 15 години в сферата на интериорния дизайн.
Прекрасна пролетна седмица на всички!



# 1
  • Мнения: 560
Здравей Нивиана,

Въпросът  ми е, в тоалетна трябва да направя шкаф с монтирана мивка към него, обаче за цвета не съм
сигурна - кремаво бяло би било добре, обаче какъв друг цвят може да се избере. Мивката е  избрана и е бяла - чисто бял цвят.

Ето и снимките.
http://elkadi.snimka.bg/hobby/vsichko.329590.33064738
http://elkadi.snimka.bg/hobby/vsichko.329590.33064750


Доста шарен под.  И активни два вида текстури по стените.
БИ могъл шкафа да е венге, с бронзе стъкла. В контраст и връзка с фриза.
За да е различен. Може да сложите подобна на фриза рамка на огледалото.
А може и такъв тип- различен корпус, за да отдели от стената, и фронт като мивката.

# 2
  • Мнения: 560
Здравей Нивиана! Имам няколко въпроса!

1/ Първия ми въпрос е свързан с разпределение:
Апартамента представлява това към момента. Като ме интересува според теб как е най-подходящо да разпределим спалните. В едната трябва да са малкия ми и големия син, в едната близнаците а в другата ние. Към момента ние сме в спалня 3 заедно с малкия, а децата са в спалня 2, а спалня едно в момента използваме като втора дневна. Честно казано искам да разпределим по друг начин спалните, но нямам идея как ще е най-добре. Спалня 1 и 2 са с еднакви размер 18кв. а спалня 3 е 14кв.
2/ Втория ми въпрос е свързан с офиса, проблема там е, че тя трябва да е едновременно стая за игри, офис и нещо като библиотека. Тоест трябва да има бюро, място за книгите и място за играчките и нещата на децата. 
3/ Третия ми въпрос е свързан с цвета на стените в хола кухнята и стаята за игри - искаме те да са в един цвят - насочила съм се към лилавата гама - това е цвета на паркета в хола и офиса. В кухнята сме с плочки в цвят подобен на цвета на паркета.  Какво лилаво би ми препоръчала за да си отива с паркета. Кухнята е в бяло и черно с черни уреди, в  хола мебелите ми са в бяло и черно, дивана е бял, холната масичка, трапезната маса и трапезните столове са в черно - столовете са кожени. За офиса/стая за игра/библиотека ще купуваме нови мебели.
4/ Четвъртия ми въпрос е свързан с детската стая на близнаците. Какви са най-подходящите цветове за стая за момченце и момиченце. Като цветове избягваме оранжевото синьото и розовото. Аз лично харесвам като цвят ментово зеленото.На пода в трите спални имаме бели мокети които най вероятно няма да сменяме.

Не успявам да отворя линка с предполагам плана на апартамента. Поздравления за многото наследници!
Доколкото разбирам харесвате по графични неща.
За момче и момиче - бяло, вашето зелено, и светло дърво би било добре.



Все пак може да има оранжеви акценти.

С лилавото - много внимателно, капризен цвят  е,може би по скоро към синьо, а защо не онова английското синьозелено:




Ако не, то топло лилаво,по към кафявото.



# 3
  • Мнения: 560
Здравейте!

Моля за съвет относно цвета на килима в дневната.

Паркетът е дъб, две то стените са светло сиви, останалите са бели. Мебелите са комбинация от бял лак и венге, а диванът е сив. Като акцент съм заложила лайм и тъмно-виолетово в аксесоари - 2 възглавници на дивана, кашпи и т.н. Чудя се за килима. Какъв цвят би бил подходящ без да се натрапва прекалено?

Разгледах из магазините варианти в зелено и лилаво, не открих такъв, който умело да съчетава двата цвята, едноцветни почти няма, сред зелените има по-голямо разнообразие, но там се намесват повече нюанси на зеленото и ми идва прекалено. Сивия цвят не съм изключила, но се опасявам, че ще се слива с дивана, тъй като ще бъде плътно до него. Какво ще ме посъветвате?


Сив наистина.
Тъмно сив с бяло. Няма да ви се слива.
Нека зеленото и лилавото останат в малки количества, за да могат  спокойно да се експонират  хора. Поздравления за сивите стени. Сложете  картини.


http://marcphillipsrugs.com/website/portfolio/modern-kilim/

# 4
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Благодаря за новата тема   bouquet

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нивиана, благодаря за новата тема и най-вече за отделеното време и ценните препоръки  bouquet.

Моля за съвет за цвета на стените в трапезарията и кухнята, където предстои ремонт. Кухненските шкафове ще бъдат в този цвят:
Скрит текст:

Кухнята ще е с тези шкафове, плот и гръб, само шкафовете ще са догоре и ще бъде п-образна, с барплот към трапезарията:

А трапезарията е тази:
Скрит текст:

Мислим си за зелено, но какъв нюанс и дали ще се "върже" с цвета на кухненските шкафове? Ако има значение - трапезарията е с източно изложена, много светла и топла.

# 6
  • Мнения: 560
mari_eta, може би някое зелен от килима, по светлото, но доста по сиво.
Факт, че на всички монитори цветовете са различни, и не мога да дам точния нюанс, но гледайте да е плътен  наситен цвят.
Подът ви е достатъчно топъл, с правилния цвят  ще стои изискано.




# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Благодаря, Нивиана, като стигнем до избор на цвят ще си позволя да снимам каталог и да поискам отново мнение Hug.

# 8
  • Мнения: 53
Нивиана, и аз да се прехвърля тук...
Предстои ни да закупуваме 2 ъглови легла и гардероб за детска (момче и момиче на почти 9 г.). Подът е ламине:
Скрит текст:

Малко е размазано, за което се извинявам.
Чудя се какъв цвят да са мебелите (без розово, лилаво, червено) - иска ми се нещо в бежово-дървесната гама или пък бели, а защо не някаква комбинация? Като цяло търся уют и спокойствие, не шарения.
Разполагам с мръсно бял килим с дълъг косъм.
За стените ми се иска една сива стена, а другите капучино или и аз не знам...
Ако може да ми помогнете с идеи... Благодаря!

# 9
  • София
  • Мнения: 5 654
Благодаря за новата тема, Нивиана, с удоволствие следя. Желая ти вдъхновение и удовлетворение от работата   bouquet

# 10
  • Мнения: 12
благодаря за новата тема, Нивиана   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 409
Благодаря за темата  bouquet.

# 12
  • Мнения: 25
Благодаря за новата тема

# 13
  • Мнения: 1 110
Радвам се за новата тема Grinning

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 057
 Hug И аз се радвам и очаквах с нетърпение новата тема!

Общи условия

Активация на акаунт