Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 9 май 2014, 10:22 ч.

Kонсултации с адвокат

  • 178 861
  • 1 167
  •   1
Отговори
# 1 095
  • София
  • Мнения: 11 939
Няма бланка.
Озадачена съм, все пак - Вашият нов адвокат не може ли да си напише молбата до съда?

# 1 096
  • София
  • Мнения: 839
Какво е делото? Наказателно, административно  или гражданско?
На какъв етап сте? Насрочено ли е заседание, получили ли сте документи със срок за отговор?

# 1 097
  • Мнения: 80
Здравейте.Имам ли право по закон на безлатна защита от адвокат при развод.Предварително благодаря за отговора.

# 1 098
  • София
  • Мнения: 839
Обадете се в Националното бюро за правна помощ. Вероятно има някакви конкретни изисквания на кого се отпуска правна помощ, така че те ще Ви информират какви са.

# 1 099
  • Мнения: 98
Здравейте!Имам много въпроси,но ще започна с един-ако подам молба за развод по исков ред,но в момента съм безработна,това ще бъде ли причина евентуално децата да не се присъдят на мен в хода на разглеждане на делото и обстоятелствата около него?

# 1 100
  • София
  • Мнения: 839
Само това не може да е единствената причина да не Ви присъдят родителските права. / Естествено, говорим за нормални обстоятелства, при които сте временно без доходи, а не за трайна безработица от години, или пък да не сте работили никога. /
При наличие и на други основания, това основание може да придаде допълнителна тежест.
При присъждане на правата най-голяма тежест има родителския капацитет. Всички останали обстоятелства- финансови възможности, жилищна среда, помощ от роднини, която единият от родителите получава и т.н.- имат спомагателна тежест.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 22:12 от Трън в Очите

# 1 101
  • Мнения: 98
Благодаря! Временно съм безработна,а иначе съм с педагогическо образование и 12 г.трудов стаж като учител.

# 1 102
  • София
  • Мнения: 839
Пожелавам Ви успех както при намирането на работа, така и по отношение на делото.  Peace

# 1 103
  • Мнения: 311
Здравейте,извинявам се прдварително,ако въпросът ми не е за тук и моля,насочете ме къде да го задам-при смърт на родител се вади удостоверение за наследник ,с което той в какъв срок трябва да каже дали приема наследство(съответно и задълженията на покойника)?Какво ще рече "Приемане на наследство по опис" и понеже разбрах ,че в търговския регистър не фигурират задълженията към фирмите,които предлагат бързи кредити,къде могат да се проверят тези задължения?Благодаря на отзовалите се!

# 1 104
  • Бургас
  • Мнения: 2 290
за приемане няма срок, за приемане под опис - 3 месеца, трябва да подадеш заявление до районен съд и съдия да опише имуществото

# 1 105
  • Мнения: 311
за приемане няма срок, за приемане под опис - 3 месеца, трябва да подадеш заявление до районен съд и съдия да опише имуществото
А така само имуществото ли се приема,без задълженията...или?

# 1 106
  • Бургас
  • Мнения: 2 290
ЗАКОН ЗА НАСЛЕДСТВОТО
Чл. 60. (1) Наследниците, които са приели наследството, отговарят за задълженията, с които то е обременено, съобразно дяловете, които получават.
(2) Наследникът, който е приел наследството по опис, отговаря само до размера на полученото наследство.
Чл. 61. (1) Приемането на наследството по опис трябва да се заяви писмено пред районния съдия в тримесечен срок, откакто наследникът е узнал, че наследството е открито. Този срок може да бъде продължен от районния съдия до три месеца. Приемането се вписва по реда на чл. 49, ал. 1.
 

# 1 107
  • София
  • Мнения: 839
Да, на теория този документ би трябвало да Ви спаси в съдебно дело или пред ЧСИ, ако някой от кредиторите предяви вземането си срещу Вас. Не коментирам действията на някои т.нар. "колекторски фирми", които с настоятелността на китайска капка звънят и настояват за едно и също.

За задълженията Ви съветвам да опитате в ЦКР. Намира се в БНБ, по голямото стълбище.
Би трябвало и бързите кредити също да се вписват там.
Справката веднъж годишно е безплатна и става в едноседм. срок.
Носете документ за самоличност и удост. за насл. Може да Ви поискат и друг док.

# 1 108
  • Мнения: 311
Едно огромно благодаря към отговорилите! Flowers Hibiscus

# 1 109
  • София
  • Мнения: 839
Сетих се да добавя, че описът трябва да е приложен към заявлението за приемане на насл- по опис.
Описът /поне в София/ не се прави от съдиите.
Съветвам Ви да се свържете с колега- адвокат, за да свършите работата ефективно.

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт