ББ кремове 5

  • 158 960
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 306
ББ Кремове 5






Какво е ББ крем?

ББ е съкращение от  Blemish Balm, Blemish Base, Beblesh Balm. Твърди се, че произхождат от Германия, където дерматолога д-р Кристин Шрамек разработва крем, който да предпазва и стимулира регенерирането на кожа след лазерни и други инвазивни процедури, като същевременно изравнява тена и прикрива недостатъците докато трае възстановителния процес. Идеята става изключително популярна в Азия, и особено Южна Корея и Япония, и се усъвършенства формулата, съдържаща стандартно следните 5 компонента:

- Овлажнител
- Крем със специализирано действие (анти акне, анти ейдж, избистрящ тена)
- Фактор
- База за грим
- ФДТ

Това прави ББ кремовете мултифункционален продукт, покриващ пълния спектър от дневни грижи за кожата и даващ много естествен и красив завършек на лицето.

Няколко западни марки предлагат вече ББ кремове, като Гарние, Мейбълин, Лореал, Виши, ЕЛ и др, но техните продукти все още са далеч от усъвършеннстваните с години формули от Азиатския пазар и не притежават същите качества. Често липсва фактора или допълнителните качества на крема и се получава обикновен тониран крем.


Недостатъци на азиатските ББ кремове:

- Не се продават свободно в магазинната мрежа, трябва да се поръчва или от Ибей, или от сайтове, които специализират в продажбата на азиатска козметика
- Повечето кремове идват само в 1 цвят
- Цветовете са често с розов и/или сивеещ подтон, сравнително по-малко са жълтеещите
- Цветовете често са доста светли
- Голяма част от кремовете имат висок фактор и не са подходящи за снимки със светкавица заради белия цвят, който дават на лицето

Важно:

-Повечето корейски марки предлагат мострени сашета и минита, които правят тествването на различни кремове много лесно. Почти винаги с поръчка на продукт в стандартен размер се добавят и мостри.
- Забелязани са фалшиви варианти на някои по-популярни ББ кремове, като например Skin79 Hot Pink. Пазарувайте само от продавачи с висок рейтинг в ибей!
- SPF номера указва защитата от UVB  спектъра на слънчеви лъчи (отговорни за изгарянето на кожата). PA + указва защитатат от UVA  спектъра на слънчевите лъчи (отговорни за състаряването на клетките). Степените са +, ++, и +++, от най-ниска към най-силна. Повечето азиатски продукти с фактор ще имат и SPF и РА обозначение.

Някои от по-популярните марки, предлагащи ББ кремове:
Skin79, Missha, SkinFood, Hanskin, Dr. Jart, Etude House, Tony Moly, Inisfree, Lioele, Holika Holika, The Face shop

Полезни Връзки:

Таблица кой ББ крем на Skin79 да избера?
Таблица кой ББ крем на Missha да избера?

sasa.com
cosmetic-love.com

Актуална тема за помощ при пазаруване от Ибей
Актуална тема  за помощ с Пейпал

Предишни теми:

ВВ кремове - опит и впечатления
ВВ кремове 2
ВВ кремове 3
BB кремове 4

Последна редакция: пн, 21 сеп 2015, 09:29 от Редактор*

# 1
  • Мнения: X
Първа  Mr. Green
˙·•Di•·˙ ,благодаря за новата тема  Hug
Аз в момента съм със СС крем,този,много съм доволна  Crazy

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
И аз съм на вълна СС крем и съм доволна от този на Биотен,имам от размяна с прекрасна съфорумка ББ на Пупа и също е разкошно

# 3
  • Мнения: 3 413
И аз съм на вълна СС крем и съм доволна от този на Биотен,имам от размяна с прекрасна съфорумка ББ на Пупа и също е разкошно
На Биотен подходящ ли е за комбинирана кожа?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
И аз съм на вълна СС крем и съм доволна от този на Биотен,имам от размяна с прекрасна съфорумка ББ на Пупа и също е разкошно
На Биотен подходящ ли е за комбинирана кожа?
Мисля,че да,защото моята е мазна,но не лъсвам от Биотен,обаче днес го купих,в Лили е намален и ще споделя пак след няколко дни носене,иначе си има слънцезащитен фактор,което го прави супер за лятото,другата ми  нова любов е ББто на Римел-то наистина матира перфектно и е малко по-покривно от Биотен,зависи кой какъв ефект търси

# 5
  • GYM
  • Мнения: 814
Записвам се да ви следя, в търсене на Bb или СС крем за много суха кожа. За сега всичко, което съм пробвала,  ми пресушава.

# 6
  • Мнения: 902
velvetvoice ,беше ли пробвала лилавия с ружа в капачката на Скин?Мен не ме пресушава,много е добър Peace

# 7
  • GYM
  • Мнения: 814
Мне, този съм пропусналабда пробвам, може ли линк? Hug

# 8
# 9
  • GYM
  • Мнения: 814
Благодаря ти, ще го пробвам и него. Вече съм се заринала с подобни продукти и се чудя какво да ги правя. Започвам да мажа ММ и детето Joy

# 10
  • Мнения: 902
Позволих си да ти го препоръчам,защото на моята суха кожа стои много добре,дано ти хареса  bouquetПотърси мострички ако не ти се трупа  Hug

# 11
  • Мнения: 41
Благодаря за новата тема,аз още съм си с ББ-то на Артдеко,овреме на време ползвам и СС крема на Клиник.

# 12
  • Мнения: 23
Някой ползвал ли е корейски CC крем? Почти съм убедена, че няма да ми е по-различно от всички останали бази, които имам, но пък от година вече ми е голям мерак да пробвам нещо и да си начеша крастата.

# 13
  • Мнения: 4 984
Аз 3ти ден съм с ББ на Шисейдо, 3те стъпки, серум за пори и отгоре него. Държи се много добре, с комбинирана кожа съм. Не личи изобщо да имам нещо, просто коата ми изглежда по-добре.
От Нюд Диор също съм доволна, но той е с доста по-голямо покритие, леко лъсвам с него, но поносимо.
Дадоха ми проба на новото СС на Ести Лаудер, Revitalizing Supreme, не ми харесва изобщо, нищо не изравнява, тежко е, лъщи, за 115лв е пълен провал за мен. Много ме убеждаваше консултантката да си го взема, добре че не я послушах.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Някой ползвал ли е корейски CC крем? Почти съм убедена, че няма да ми е по-различно от всички останали бази, които имам, но пък от година вече ми е голям мерак да пробвам нещо и да си начеша крастата.
Peace Аз се похвалих в края на предишната тема, но писах, че е ББ, а е СС крема http://www.ebay.com/itm/HERA-CC-Cream-2-Natural-Beige-30ml-BB-Ma … sh=item3384c7edea.
Давам този линк, защото има пълното описание и видеоклип. Наистина е като фотошоп  Mr. Green
От около седмица го използвам и съм възхитена  Heart Eyes

Да попитам отново: похвалихте силно покривен околоочен коректор. Моля, дайте ми линк, че искам да помогна на моя приятелка  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт