Метаболитен баланс, Радост и радост

  • 66 766
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3
Здравейте отново !
Успях да изчета огромна доза информация във всякакви международни сайтове и форуми относно метаболитния баланс и мисля, че си изясних всичко необходимо относно режима. Стигнах до заключението (това е само мое мнение, което не бих искала да налагам), че ако се следват основните принципи на метода и се консумират само разрешените храни, в допустимите пропорции, то по всички закони трябва да се отслабне бавно (12 седмици), здравословно (всяко хранене е от 4 компонента - протеин, зеленчук, въглехидрат и плод) и поетапно.
Оказа се, че различните менюта на хора с различни потребности и характеристики, са почти идентични и са на един и същи принцип. Не мисля, че прецизните грамажи (дали рибата или зеленчука са точно 130 или 140гр) са от толкова голямо знаение. Важното е да са в тези примерни граници.
Открих и много полезни профили в Инстаграм, в които има десетки снимки, показващи нагледно какво точно съдържат 3те хранения през деня.
Вече от една седмица съм на режима, като сама си съставям менюто, следвайки всички правила без изключение и нарушение. Важното е грамажът на протеина (месото, рибата или сиренето) да е 120-150гр, съответно също толкова и зеленчуци (салата) на ядене (без дресинг за 2ра фаза). Втора фаза е минимум 2 седмици, но може да я продължите докато стигнете желаното тегло. Има хора, които на 60тия ден са още във втора фаза.
Задължителните правила на режима съм ги обобщила в преден пост. Единствено искам да добавя, че всеки ден за десерт в едно от храненията трябва да има ябълка и че се консмират 4-5 тънки филийки чист ръжен хляб общо за деня (около 50гр на хранене). Много трябва да внимавате с избора на ръжен хляб, защото повечето хлябове съдържат смес от пшенично или царевично брашно. Аз лично си вземам моя от био магазин и съдържнието му е 100% ръж, квас и хималайска сол. За да омекнат, филийките ги слагам в тостер преди самата консумация. Понякога заменям ръжения хляб с ръжени солети, които са със същите съставки.
За да бъдете успешни в следването на този метод, трябва да сте изключително мотивирани и да притежавате наистина голяма воля. Не искам да ви обезкуражавам, но по-добре да сте подготвени какво ви очаква в 12 седмичен период (това е препоръчителният период за регулиране на баланса).
От краткия ми опит до този момент, режимът е изключително труден за следване (а аз съм издържала на всяка по популярна диета). Количествата храна са мнооого малки. Една пилешка пържола е средно 250-300гр, а вие имате право само на около 150гр. на ядене. Следенето на часовете, също допълнително натяга обстановката. Постоянно броя минутите до следващото хранене. А през тези 5 часа през които се пие само вода определено изпитвам глад. Ходя денонощно по малка нужда, защото тябва да се пие по 3,5мл на кг вода и по цял ден се наливам с нея.Социален живот НЯМА под никаква форма, защото даже кафе не е позволено между храненията.
Като цяло в интернет има всякакви съвети относно как да се справите по лесно с режима - от пристъпите на глад до това как да планирате вашия cheat meal, за да не прекалите. Всеки ден чета и така си станах couch сама на себе си. Това са и груповите ми сеанси - блогове на хора посещавали тази програма.
Дано усилията, които полагам си заслужават в дългосрочен план.
Ще пиша отново, кога и какви точно резултати постигам.
Би трябвало да се отслабва средно с около 4кг на месец, но в зависимост от това колко има да се сваля, резултатите варират.



Недейте подвежда другите. Вие, че сте се подвели е ясно. В поста Ви има много неверни неща. Аз хапвам по 180 грама месо. Сиренето ми не е 120-150 грама както сте писали. Водата определено не е 3,5 мл. Хляба който консумирате не е това което трябва да се консумира. Аз дори не консумирам хляб. И глупав човек би сметнал че по написаното по - горе би следвало човек да консумира около 500 гр. храна. Това е абсолютно достатъчно на средно статистически  човек да се нахрани и чувства сит.
лично аз бях и до момента съм скептик относно диетите, но след като се позаинтересувах какво представлява баланса реших да опитам.
За справка: 1 дюнер е около 500 грама /говоря за нормален дюнер/. Засища Ви нали. Но само временно.
Вие си отговорете каква е причината.
Аз за мен я знам. Пак ще консумирам същото количество пилешко месо, че дори и повече от колкото слагат в дюнера, пак ще хапна зеленчуците от дюнера но определено ще се чувствам заситен до следващото хранене.

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 15:05 от Milen.Iwanow

# 76
  • Мнения: 12
Измина месец, от както следвам стриктно режима и съм отслабнала едва с 2.5кг. Не мисля да продължавам да се мъча повече, защото определено не е моята диета. Както и преди писах, порциите са изключително малки и като цяло гладувах през цялото време. Може би за това се налага хората да посещават тези групови или индивидуални сеанси - за да им се поддържа духът и мотивацията при спазването на режима, защото е особено стриктен и труден.
Ще търся други варианти за отслабване...





Миличка, не те знам бЕла ли си черна ли си, но да те питам: КОЙ РЕЖИМ СТРИКТНО СПАЗВАШ? след като самата каза че си ровила насам натам и си разбрала долу горе какви са правилата. Т.е. ти си спазваш твоя си режим, а не тоя който ти е назначен от специалист.
Така сега между другото пък да ти кажа че аз за 2,5 месеца отслабнах с 18 кг. Това може да се докаже със снимков материал, но аз спазвам СТРИКТНО РЕЖИМА изготвен за мен. Факт и то НЕОСПОРИМ беше и това, че не ми разрешават да хапвам 3 храни който най - много обичам, при това без да съм давал информация, без да ме познават и без да знаят, че това са храните които обичам. Друг НЕОСПОРИМ факт беше че от около 30 показателя който ми изследваха 12 показателя не бяха в норма било то нагоре или надолу, в т.ч. ХОЛЕСТЕРОЛА ми беше висок, ниско желязо и т.н. След 45 дни направих същите кръвни изследвания 1:1 с първите. От всички показатели имах само един със завишено показание с 1,6 над нормата. Всичко друго беше в абсолютни норми. Това може да се докаже тъй като пазя двете кръвни изледвания, както и всички замервания на теглото ден по ден, седмица по седмица. Отделно като цяло се чувствам добре, спрях да хъркам, спя като по часовник.

А защо се налага да се правят групови или индивидуални сеанси? Защото на първо място не всичкото инфо за режима се намира в ПДФ файла който пращат немците. Има неща който се консумират и не са описани никъде. Ти немците за глупави хора ли ги имаш?  На второ защото всеки организъм е индивидуален и трябва да се подхожда индивидуално. Някой може да отслабне с 5 кг някой с 15 за едно и също време. Това зависи до голяма степен от самия организъм, от физическото натоварване и като цяло от самия начин на живот. Лично на мен ми харесва много новия начин на хранене и не мисля да се връщам към стария ми начин на хранене.

Поздравявам Ви за завидните резултати, но на мен ми остават само още 5кг за смъкване и не бих се подложила още 2 месеца на тези лишения.
Учудва ме, че сте чели постовете ми толкова селективно.
Никъде не съм отрекла, че менюто е изключително здравословно и разнообразно, нито съм казала че не се отслабва. Разбира се, че ако аз имам да свалям само 8кг, няма как за един месец да отслабна с 9кг (като Вас).
Естествено съм си направила и кръвни изследвания, на базата на които съм изготвяла моите хранения. И при мен имаше много забранени храни, които не съм консумирала.
Не знам колко индивидуални са хранителните планове, но прегледах десетки профили в инстаграм и менюто им се препокрива. 
Всеки който се храни по подобен начин в дългосрочен план, няма как да не се повлияе  в положителна насока.
Просто не е моят режим - това е. Факт е, че се ядат 3 малки порции през 5 часа, през които като луд се наливаш с вода и това е - никакви отклонения или извинения.
Изключително трудно ми беше и не мога повече.

# 77
  • Мнения: 12
Здравейте отново !
Успях да изчета огромна доза информация във всякакви международни сайтове и форуми относно метаболитния баланс и мисля, че си изясних всичко необходимо относно режима. Стигнах до заключението (това е само мое мнение, което не бих искала да налагам), че ако се следват основните принципи на метода и се консумират само разрешените храни, в допустимите пропорции, то по всички закони трябва да се отслабне бавно (12 седмици), здравословно (всяко хранене е от 4 компонента - протеин, зеленчук, въглехидрат и плод) и поетапно.
Оказа се, че различните менюта на хора с различни потребности и характеристики, са почти идентични и са на един и същи принцип. Не мисля, че прецизните грамажи (дали рибата или зеленчука са точно 130 или 140гр) са от толкова голямо знаение. Важното е да са в тези примерни граници.
Открих и много полезни профили в Инстаграм, в които има десетки снимки, показващи нагледно какво точно съдържат 3те хранения през деня.
Вече от една седмица съм на режима, като сама си съставям менюто, следвайки всички правила без изключение и нарушение. Важното е грамажът на протеина (месото, рибата или сиренето) да е 120-150гр, съответно също толкова и зеленчуци (салата) на ядене (без дресинг за 2ра фаза). Втора фаза е минимум 2 седмици, но може да я продължите докато стигнете желаното тегло. Има хора, които на 60тия ден са още във втора фаза.
Задължителните правила на режима съм ги обобщила в преден пост. Единствено искам да добавя, че всеки ден за десерт в едно от храненията трябва да има ябълка и че се консмират 4-5 тънки филийки чист ръжен хляб общо за деня (около 50гр на хранене). Много трябва да внимавате с избора на ръжен хляб, защото повечето хлябове съдържат смес от пшенично или царевично брашно. Аз лично си вземам моя от био магазин и съдържнието му е 100% ръж, квас и хималайска сол. За да омекнат, филийките ги слагам в тостер преди самата консумация. Понякога заменям ръжения хляб с ръжени солети, които са със същите съставки.
За да бъдете успешни в следването на този метод, трябва да сте изключително мотивирани и да притежавате наистина голяма воля. Не искам да ви обезкуражавам, но по-добре да сте подготвени какво ви очаква в 12 седмичен период (това е препоръчителният период за регулиране на баланса).
От краткия ми опит до този момент, режимът е изключително труден за следване (а аз съм издържала на всяка по популярна диета). Количествата храна са мнооого малки. Една пилешка пържола е средно 250-300гр, а вие имате право само на около 150гр. на ядене. Следенето на часовете, също допълнително натяга обстановката. Постоянно броя минутите до следващото хранене. А през тези 5 часа през които се пие само вода определено изпитвам глад. Ходя денонощно по малка нужда, защото тябва да се пие по 3,5мл на кг вода и по цял ден се наливам с нея.Социален живот НЯМА под никаква форма, защото даже кафе не е позволено между храненията.
Като цяло в интернет има всякакви съвети относно как да се справите по лесно с режима - от пристъпите на глад до това как да планирате вашия cheat meal, за да не прекалите. Всеки ден чета и така си станах couch сама на себе си. Това са и груповите ми сеанси - блогове на хора посещавали тази програма.
Дано усилията, които полагам си заслужават в дългосрочен план.
Ще пиша отново, кога и какви точно резултати постигам.
Би трябвало да се отслабва средно с около 4кг на месец, но в зависимост от това колко има да се сваля, резултатите варират.



Недейте подвежда другите. Вие, че сте се подвели е ясно. В поста Ви има много неверни неща. Аз хапвам по 180 грама месо. Сиренето ми не е 120-150 грама както сте писали. Водата определено не е 3,5 мл. Хляба който консумирате не е това което трябва да се консумира. Аз дори не консумирам хляб. И глупав човек би сметнал че по написаното по - горе би следвало човек да консумира около 500 гр. храна. Това е абсолютно достатъчно на средно статистически  човек да се нахрани и чувства сит.
лично аз бях и до момента съм скептик относно диетите, но след като се позаинтересувах какво представлява баланса реших да опитам.
За справка: 1 дюнер е около 500 грама /говоря за нормален дюнер/. Засища Ви нали. Но само временно.
Вие си отговорете каква е причината.
Аз за мен я знам. Пак ще консумирам същото количество пилешко месо, че дори и повече от колкото слагат в дюнера, пак ще хапна зеленчуците от дюнера но определено ще се чувствам заситен до следващото хранене.

Тук някой много се дразни, че навлязох толкова подробно в темата Simple Smile
Дали пилешкото е 150 или 180гр - разликата е буквално една хапка. За ръжения хляб съм съгласна - максимум тънка филийка на хранене или 2 ръжени сухара (или ръжени солети).
А дюнерът не може да бъде аналог в никакви аспекти. Дори да е без пшенична питка, изключително солен и мазен е. Картофите и сосовете към него дори не мога да ги коментирам (и те са в тези 500грама - няма как).
Моят режим изцяло изключваше всякакви мазнини (2ра фаза).

# 78
  • Мнения: 12
Измина месец, от както следвам стриктно режима и съм отслабнала едва с 2.5кг. Не мисля да продължавам да се мъча повече, защото определено не е моята диета. Както и преди писах, порциите са изключително малки и като цяло гладувах през цялото време. Може би за това се налага хората да посещават тези групови или индивидуални сеанси - за да им се поддържа духът и мотивацията при спазването на режима, защото е особено стриктен и труден.
Ще търся други варианти за отслабване...





Миличка, не те знам бЕла ли си черна ли си, но да те питам: КОЙ РЕЖИМ СТРИКТНО СПАЗВАШ? след като самата каза че си ровила насам натам и си разбрала долу горе какви са правилата. Т.е. ти си спазваш твоя си режим, а не тоя който ти е назначен от специалист.
Така сега между другото пък да ти кажа че аз за 2,5 месеца отслабнах с 18 кг. Това може да се докаже със снимков материал, но аз спазвам СТРИКТНО РЕЖИМА изготвен за мен. Факт и то НЕОСПОРИМ беше и това, че не ми разрешават да хапвам 3 храни който най - много обичам, при това без да съм давал информация, без да ме познават и без да знаят, че това са храните които обичам. Друг НЕОСПОРИМ факт беше че от около 30 показателя който ми изследваха 12 показателя не бяха в норма било то нагоре или надолу, в т.ч. ХОЛЕСТЕРОЛА ми беше висок, ниско желязо и т.н. След 45 дни направих същите кръвни изследвания 1:1 с първите. От всички показатели имах само един със завишено показание с 1,6 над нормата. Всичко друго беше в абсолютни норми. Това може да се докаже тъй като пазя двете кръвни изледвания, както и всички замервания на теглото ден по ден, седмица по седмица. Отделно като цяло се чувствам добре, спрях да хъркам, спя като по часовник.

А защо се налага да се правят групови или индивидуални сеанси? Защото на първо място не всичкото инфо за режима се намира в ПДФ файла който пращат немците. Има неща който се консумират и не са описани никъде. Ти немците за глупави хора ли ги имаш?  На второ защото всеки организъм е индивидуален и трябва да се подхожда индивидуално. Някой може да отслабне с 5 кг някой с 15 за едно и също време. Това зависи до голяма степен от самия организъм, от физическото натоварване и като цяло от самия начин на живот. Лично на мен ми харесва много новия начин на хранене и не мисля да се връщам към стария ми начин на хранене.


Поздравявам Ви за завидните резултати, но на мен ми остават само още 5кг за смъкване и не бих се подложила още 2 месеца на тези лишения.
Учудва ме, че сте чели постовете ми толкова селективно.
Никъде не съм отрекла, че менюто е изключително здравословно и разнообразно, нито съм казала че не се отслабва. Разбира се, че ако аз имам да свалям само 8кг, няма как и не бих си и помисляла за един месец да отслабна с 6-7кг (като Вас).
Естествено съм си направила и кръвни изследвания, на базата на които съм изготвяла моите хранения. И при мен имаше много забранени храни, които не съм консумирала.
Не знам колко индивидуални са хранителните планове, но прегледах десетки профили в инстаграм и менюто им се препокрива. 
Всеки който се храни по подобен начин в дългосрочен план, няма как да не се повлияе  в положителна насока.
Просто не е моят режим - това е. Факт е, че се ядат 3 малки порции през 5 часа, през които като луд се наливаш с вода и това е - никакви отклонения или извинения.
Изключително трудно ми беше и не мога повече.
Ох, и да - немците са иключително умен и находчив народ и за това Метаболитният баланс е много умело измислен бизнес, слава Богу с доказани здравословни последствия.

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 16:26 от Белла69

# 79
  • Мнения: 12
С целия ми респект към програмата - вече се убедих, че в този форум има много постове на хора, които работят за/към нея.
Всеки си пази хляба - няма как.
Само, че не така посредствено бе хора.... Да бяхте изчакали да ме коментирате поне в различни дни..... Постовете ми започват преди повече от месец, а вие чак сега се активирате хехехе

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 16:38 от Белла69

# 80
  • Мнения: 3
Здравейте отново !
Успях да изчета огромна доза информация във всякакви международни сайтове и форуми относно метаболитния баланс и мисля, че си изясних всичко необходимо относно режима. Стигнах до заключението (това е само мое мнение, което не бих искала да налагам), че ако се следват основните принципи на метода и се консумират само разрешените храни, в допустимите пропорции, то по всички закони трябва да се отслабне бавно (12 седмици), здравословно (всяко хранене е от 4 компонента - протеин, зеленчук, въглехидрат и плод) и поетапно.
Оказа се, че различните менюта на хора с различни потребности и характеристики, са почти идентични и са на един и същи принцип. Не мисля, че прецизните грамажи (дали рибата или зеленчука са точно 130 или 140гр) са от толкова голямо знаение. Важното е да са в тези примерни граници.
Открих и много полезни профили в Инстаграм, в които има десетки снимки, показващи нагледно какво точно съдържат 3те хранения през деня.
Вече от една седмица съм на режима, като сама си съставям менюто, следвайки всички правила без изключение и нарушение. Важното е грамажът на протеина (месото, рибата или сиренето) да е 120-150гр, съответно също толкова и зеленчуци (салата) на ядене (без дресинг за 2ра фаза). Втора фаза е минимум 2 седмици, но може да я продължите докато стигнете желаното тегло. Има хора, които на 60тия ден са още във втора фаза.
Задължителните правила на режима съм ги обобщила в преден пост. Единствено искам да добавя, че всеки ден за десерт в едно от храненията трябва да има ябълка и че се консмират 4-5 тънки филийки чист ръжен хляб общо за деня (около 50гр на хранене). Много трябва да внимавате с избора на ръжен хляб, защото повечето хлябове съдържат смес от пшенично или царевично брашно. Аз лично си вземам моя от био магазин и съдържнието му е 100% ръж, квас и хималайска сол. За да омекнат, филийките ги слагам в тостер преди самата консумация. Понякога заменям ръжения хляб с ръжени солети, които са със същите съставки.
За да бъдете успешни в следването на този метод, трябва да сте изключително мотивирани и да притежавате наистина голяма воля. Не искам да ви обезкуражавам, но по-добре да сте подготвени какво ви очаква в 12 седмичен период (това е препоръчителният период за регулиране на баланса).
От краткия ми опит до този момент, режимът е изключително труден за следване (а аз съм издържала на всяка по популярна диета). Количествата храна са мнооого малки. Една пилешка пържола е средно 250-300гр, а вие имате право само на около 150гр. на ядене. Следенето на часовете, също допълнително натяга обстановката. Постоянно броя минутите до следващото хранене. А през тези 5 часа през които се пие само вода определено изпитвам глад. Ходя денонощно по малка нужда, защото тябва да се пие по 3,5мл на кг вода и по цял ден се наливам с нея.Социален живот НЯМА под никаква форма, защото даже кафе не е позволено между храненията.
Като цяло в интернет има всякакви съвети относно как да се справите по лесно с режима - от пристъпите на глад до това как да планирате вашия cheat meal, за да не прекалите. Всеки ден чета и така си станах couch сама на себе си. Това са и груповите ми сеанси - блогове на хора посещавали тази програма.
Дано усилията, които полагам си заслужават в дългосрочен план.
Ще пиша отново, кога и какви точно резултати постигам.
Би трябвало да се отслабва средно с около 4кг на месец, но в зависимост от това колко има да се сваля, резултатите варират.



Недейте подвежда другите. Вие, че сте се подвели е ясно. В поста Ви има много неверни неща. Аз хапвам по 180 грама месо. Сиренето ми не е 120-150 грама както сте писали. Водата определено не е 3,5 мл. Хляба който консумирате не е това което трябва да се консумира. Аз дори не консумирам хляб. И глупав човек би сметнал че по написаното по - горе би следвало човек да консумира около 500 гр. храна. Това е абсолютно достатъчно на средно статистически  човек да се нахрани и чувства сит.
лично аз бях и до момента съм скептик относно диетите, но след като се позаинтересувах какво представлява баланса реших да опитам.
За справка: 1 дюнер е около 500 грама /говоря за нормален дюнер/. Засища Ви нали. Но само временно.
Вие си отговорете каква е причината.
Аз за мен я знам. Пак ще консумирам същото количество пилешко месо, че дори и повече от колкото слагат в дюнера, пак ще хапна зеленчуците от дюнера но определено ще се чувствам заситен до следващото хранене.

Тук някой много се дразни, че навлязох толкова подробно в темата Simple Smile
Дали пилешкото е 150 или 180гр - разликата е буквално една хапка. За ръжения хляб съм съгласна - максимум тънка филийка на хранене или 2 ръжени сухара (или ръжени солети).
А дюнерът не може да бъде аналог в никакви аспекти. Дори да е без пшенична питка, изключително солен и мазен е. Картофите и сосовете към него дори не мога да ги коментирам (и те са в тези 500грама - няма как).
Моят режим изцяло изключваше всякакви мазнини (2ра фаза).


няма как да се дразни който и да било при условие, че не сте разбрали едно: Организма има нужда от всякакви вещества в т.ч. и мазнини. Ограничавате ли ги прекалено дълго време организма рано или късно ще започне да ги натрупва понеже знае че няма да приеме скоро мазнини. Simple Smile така наречения йо - йо ефект.
Примера с дюнера не го разбирайте буквално. Човек схванал принципа на хранене ще си поръча дюнера в чиния /било то и пластмасова/, без сосове  и с подходящите зеленчуци. Simple Smile
Бъдете далеч от мисълта че работя за дадена фирма или правя реклама.
Просто съм човек доволен от това което се научих. Нито повече нито по - малко.

# 81
  • Мнения: 12
Здравейте отново !
Успях да изчета огромна доза информация във всякакви международни сайтове и форуми относно метаболитния баланс и мисля, че си изясних всичко необходимо относно режима. Стигнах до заключението (това е само мое мнение, което не бих искала да налагам), че ако се следват основните принципи на метода и се консумират само разрешените храни, в допустимите пропорции, то по всички закони трябва да се отслабне бавно (12 седмици), здравословно (всяко хранене е от 4 компонента - протеин, зеленчук, въглехидрат и плод) и поетапно.
Оказа се, че различните менюта на хора с различни потребности и характеристики, са почти идентични и са на един и същи принцип. Не мисля, че прецизните грамажи (дали рибата или зеленчука са точно 130 или 140гр) са от толкова голямо знаение. Важното е да са в тези примерни граници.
Открих и много полезни профили в Инстаграм, в които има десетки снимки, показващи нагледно какво точно съдържат 3те хранения през деня.
Вече от една седмица съм на режима, като сама си съставям менюто, следвайки всички правила без изключение и нарушение. Важното е грамажът на протеина (месото, рибата или сиренето) да е 120-150гр, съответно също толкова и зеленчуци (салата) на ядене (без дресинг за 2ра фаза). Втора фаза е минимум 2 седмици, но може да я продължите докато стигнете желаното тегло. Има хора, които на 60тия ден са още във втора фаза.
Задължителните правила на режима съм ги обобщила в преден пост. Единствено искам да добавя, че всеки ден за десерт в едно от храненията трябва да има ябълка и че се консмират 4-5 тънки филийки чист ръжен хляб общо за деня (около 50гр на хранене). Много трябва да внимавате с избора на ръжен хляб, защото повечето хлябове съдържат смес от пшенично или царевично брашно. Аз лично си вземам моя от био магазин и съдържнието му е 100% ръж, квас и хималайска сол. За да омекнат, филийките ги слагам в тостер преди самата консумация. Понякога заменям ръжения хляб с ръжени солети, които са със същите съставки.
За да бъдете успешни в следването на този метод, трябва да сте изключително мотивирани и да притежавате наистина голяма воля. Не искам да ви обезкуражавам, но по-добре да сте подготвени какво ви очаква в 12 седмичен период (това е препоръчителният период за регулиране на баланса).
От краткия ми опит до този момент, режимът е изключително труден за следване (а аз съм издържала на всяка по популярна диета). Количествата храна са мнооого малки. Една пилешка пържола е средно 250-300гр, а вие имате право само на около 150гр. на ядене. Следенето на часовете, също допълнително натяга обстановката. Постоянно броя минутите до следващото хранене. А през тези 5 часа през които се пие само вода определено изпитвам глад. Ходя денонощно по малка нужда, защото тябва да се пие по 3,5мл на кг вода и по цял ден се наливам с нея.Социален живот НЯМА под никаква форма, защото даже кафе не е позволено между храненията.
Като цяло в интернет има всякакви съвети относно как да се справите по лесно с режима - от пристъпите на глад до това как да планирате вашия cheat meal, за да не прекалите. Всеки ден чета и така си станах couch сама на себе си. Това са и груповите ми сеанси - блогове на хора посещавали тази програма.
Дано усилията, които полагам си заслужават в дългосрочен план.
Ще пиша отново, кога и какви точно резултати постигам.
Би трябвало да се отслабва средно с около 4кг на месец, но в зависимост от това колко има да се сваля, резултатите варират.



Недейте подвежда другите. Вие, че сте се подвели е ясно. В поста Ви има много неверни неща. Аз хапвам по 180 грама месо. Сиренето ми не е 120-150 грама както сте писали. Водата определено не е 3,5 мл. Хляба който консумирате не е това което трябва да се консумира. Аз дори не консумирам хляб. И глупав човек би сметнал че по написаното по - горе би следвало човек да консумира около 500 гр. храна. Това е абсолютно достатъчно на средно статистически  човек да се нахрани и чувства сит.
лично аз бях и до момента съм скептик относно диетите, но след като се позаинтересувах какво представлява баланса реших да опитам.
За справка: 1 дюнер е около 500 грама /говоря за нормален дюнер/. Засища Ви нали. Но само временно.
Вие си отговорете каква е причината.
Аз за мен я знам. Пак ще консумирам същото количество пилешко месо, че дори и повече от колкото слагат в дюнера, пак ще хапна зеленчуците от дюнера но определено ще се чувствам заситен до следващото хранене.

Тук някой много се дразни, че навлязох толкова подробно в темата Simple Smile
Дали пилешкото е 150 или 180гр - разликата е буквално една хапка. За ръжения хляб съм съгласна - максимум тънка филийка на хранене или 2 ръжени сухара (или ръжени солети).
А дюнерът не може да бъде аналог в никакви аспекти. Дори да е без пшенична питка, изключително солен и мазен е. Картофите и сосовете към него дори не мога да ги коментирам (и те са в тези 500грама - няма как).
Моят режим изцяло изключваше всякакви мазнини (2ра фаза).


няма как да се дразни който и да било при условие, че не сте разбрали едно: Организма има нужда от всякакви вещества в т.ч. и мазнини. Ограничавате ли ги прекалено дълго време организма рано или късно ще започне да ги натрупва понеже знае че няма да приеме скоро мазнини. Simple Smile така наречения йо - йо ефект.
Примера с дюнера не го разбирайте буквално. Човек схванал принципа на хранене ще си поръча дюнера в чиния /било то и пластмасова/, без сосове  и с подходящите зеленчуци. Simple Smile
Бъдете далеч от мисълта че работя за дадена фирма или правя реклама.
Просто съм човек доволен от това което се научих. Нито повече нито по - малко.
Напълно съм съгласна с Вас ! И аз съм се изкушавала да си поръчам чисто пилешко месо от дюнер, но дори и по само себе си то остава мазно и много солено.
За това и моите мазнини бяха под формата на ядки, риба и авокадо.

# 82
  • Мнения: 3
от 29.10 влязох в програмата -до днес са 2 седмици-резултата ми е 2,5 кг надолу и 5см от талията.Като цяло не съм с наднормено тегло-висока съм 170см и стартирах на 68 кг но съм от типа гледка слаба но с корем.За сведение талията ми е равна на ханша така че при мен основното е сваляне на малко килограми 5-8кг и намаляване на обиколката на талията.Като цяло за тези две седмици  има си доста трудни моменти но като че организма започва да привиква към по ограниченото по грамаж хранене.Водата ми е трудна защото като цяло съм от хората които пият малко вода  но и към това се привиква.Препоръчано ми е да пия по 2,5 литра а аз успявам по 1,5 до 2 но както казвам малко по малко се нагаждам.Втората фаза ще я продължа още една седмица и след това постепенно ще включвам мазнини и други неща.За сега толкова-а пропуснах да кажа от къде разбрах за програмата.От съседка която не бях виждала няколко месеца -резултата при нея е за 3 месеца -16 килограма.Разликата беше потресаваща.Амбицирах се и се включих-това е за сега

# 83
  • Мнения: 5
С целия ми респект към програмата - вече се убедих, че в този форум има много постове на хора, които работят за/към нея.
Всеки си пази хляба - няма как.
Само, че не така посредствено бе хора.... Да бяхте изчакали да ме коментирате поне в различни дни..... Постовете ми започват преди повече от месец, а вие чак сега се активирате хехехе
[/quot
Искам да отговоря на Белла69
Правих режим преди 2 години.. бях наистина щастлива, най накрая сита и отслабваща. ..Да ,трудно, да бавно постигнах резултат, но успях да запазя почти 2 години.И тъй като всяко нещо иска постоянство, а аз просто се уморих да тегля храна и да броя часове и ето....😅 пак съм на исходна позиция. Започвам пак,но вече знам как! Заставам изцяло зад думите си ...режима е прекрасен и действа.ще отговоря на лични  на всеки ,който пожелае .liliya2006@abv.bg

Последна редакция: пн, 01 яну 2018, 21:36 от lili2006

# 84
  • Мнения: 179
Нека администратор да се намеси и да се прекрати тази абсудна тема/реклама !

# 85
  • Мнения: X
Аз се учудвам, че някой е готов да подари ей така, една солидна пачка пари, само за да му кажат, че трябва да гладува, за да слабее......
Ама, нали, не е луд тоя, дето яде баницата....

# 86
  • Мнения: 12
Здравейте, записах се за програмата миналата година септември месец 2017. Тогава бях на 18, бях висока 162 и тежах 55-56 кг, исках да съм 49. Записах се, защото имах проблеми с теглото и преяждането през тинейджърските години, и исках да задържа теглото, което бях постигнала през лятото, и да предотвратя ежегодното 8- 10килограмово наддаване, което ми се случваше абсолютно всяка зима.
Пуснах се изследвания, и хоп... какво се оказа, леко високо ТСХ- хормон за щитовидната жлеза, не някаква колосална стойност, а по-скоро горна граница, но мама веднага ме прати на ендокринолог. Оказа се че имам няколко много малки възелчета, изписа ми някаква хомеопатия, която не подейства (не че хомеопатията не действа по-принцип просто тя не знаеше как и какво точно ми трябва, но това е друга тема).  
Та пратихме изседванията, планът дойде и почнах. Общо взето менюто ми изглеждаше така:
Избор 1
закуска: 45гр сирене, 70гр салати,
обяд : 70гр тофу, 115гр салати
вечеря: 135гр високопротеинови гъби (кладница или шийтаке)

Избор 2
закуска: 30гр овесени ядки, 180мл соево мляко
обяд: 115гр риба, 115гр салати,
вечеря: 2яйца 125гр зеленчуци

иьзбор 3:
закуска: 70гр. птиче месо, 70 гр зеленчуци
обяд: 115гр месо, 115гр зеленчуци
вечеря: 70гр бобови (притеглени в сурово състояние), 125гр салати

И право на 3 филийки хляб от по 25гр, ковто си е по малко от една нормална филия...

Както виждате вече... липсва пълна метаболитна логика защо ? Защото на пълно място дават 2 пъти соев продукт на човек, който има граничен ТСХ-хормон (4,3), и на второ място в хранителния си списък със зеленчуци имах какъв ли не възможен иззбор за зеле (броколи, зеле, карфиол, савийско зеле, кейл...) Защо това е проблем ? Ами защто като напишете диета за хипотироидизъм (Хашимото, или високото ТСХ) във всеки възможен сайт ще ви излезе диета БЕЗ СОЯ, И БЕЗ ЗЕЛЕВИ.

Соята съдържа вещества наречени фитоестрогени, които не са подходящи за хора с гранично ТСХ, или тироидит на Хашимото.
Зелевите храни са полезни, аз мнгого ги обичам, но съдържат също вещества, които  инхибират (намаляват) функцията на жлезата, затова е редно да се избягват.

Ето популярни линкове за тази информация:

https://medpedia.framar.bg/%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD% … D0%B7%D1%8A%D0%BC

Та независимо от това, си ядях и соя, и зеле, но това не беше проблема. Проблема беше че бях много гладна, и то постояннно, не бях свикнала да се храня през 5 часа, трябваше да ставам за училище в 6 и докато не хапнех в часовете мислех само за храна... после междучасието трябваше бързо да си изям количесвото храна, и в час по физическо ни изпитваха на тичане, а не винаги ядях хляба и плодовете. Трябваше да ям и по 3 супени лъжици, така ми каза инструктурката, но аз не я послушах защото не пишеше така в плана. Минаха 5 дена, и преядох, и пак се опитах да се върна... но не стана... Общо 3 пъти рестартирах програмата докато не се отказах... метаболизмът ми беше почнал да се забава, не ходех до тоалетната, и знаех че ако не ям щетата ще е по голяма. Така няколко седмици пряждах редовно, не можех да се контролирам. На рождения си ден зимата бях станала 63 кг. Била съм, 59, 60 минали години, но никога 63. Много се депресирах, не излизх по срещи, защото се срамувах от тялото си. После февруари месец почнах да правя плодови - оризови дни и детоксите на др михалов, станах 58-59 за няколко месец, пробвах зонова диета след това, но чувствах тялото си натоварено с протеин... а преди това се опитвах да се храня почти paleo..но пак не издържах...

Стана април, и стигнах до заключението, че храненето на 2-3 часа също има недостатъци. Мислех си че имам непоносимост към някоя храна, или инсулинова резистентнот, пуснах си изследвания с тях и ТСХ-то да си видя. Когато видях резултатите направо се разревах. Нямах проблеми нито с млякото нито с глутена, хормонът ми беше станал 4,4 всичко ми се върза... умората, депресията, проблемът с теглото. Обмислях някво време и реших пак да се върна към програмата метаболитен баланс, и се радвам че след толкова месеци ме приеха без да ми искат още пари. В момента съм 3ти ден стриктна фаза, без спорт, но и без мазнини... леко ми падна имунитета за сега, и имам леко запушен нос, не съм нарушавала режима, и съм 2кг надолу. Ще пиша за update.

# 87
  • Мнения: 12
Здравейте, виждам, че никой не следи темата, но поне да си напиша ъпдейта че да ми олекне на душата... Мина ми и последното хранене за 6ти ден. Да ви кажа честно на тази диета не мога да кажа че се чувствам гладна-гладна, защото няма пристъпи на глад, но калориите са малко. Днес се чувствам ужасно, защото си правя първия избор (със сиренето, тофуто и гъбите) общо за деня са ми не повече от 800-900калории, което е изключително малко, а като си гледам корема, май май не свалям мазнини а само мускулна маса, което е ужасно. Не знам дали ще издържа още една седмица стриктна фаза, защото ниското количество протеин и тия 800 калории на този ден е демотивират. Да ви кажа за изхождането, метаболизма се забавя и не бях ходила до тоалетната 3 дена... вие това смятате ли за нормално ?
Ако горях мазнини вместо мускули на тази програма щях да го издържа и да я завърша... но при настоящите обстоятелства... не знам.  Понеделник имам среща с инструктурката, ще видим мерки, ще я питам да видим какво ще каже...  Но сега ми се иска да я приключа, май няколко дена няма да избирам Избор 1... че другите ми дни са поне по 1000калории, не 800... Ако някой е минавал програмата и е успял да смъкне мазнините (не задължително теглото), ще съм изключително благодарна, ако каже кое как е било Simple Smile ).

# 88
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте,
Има ли някой, който да следва режима в момента? Аз чакам да ми изготвят моя и ще се радвам, ако има с кого да си споделяме?

# 89
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Бих искала да попитам - може ли да си направя само кръвните изследвания и да получа резултатите - какви храни са подходящи и какви не трябва да приемам, без да ми изготвят хранителен режим. И колко струва това?
Знам, че програмата струва 800лв, а ако сте 2 човека има отстъпка 100лв т.е. става по 700лв на човек.

Общи условия

Активация на акаунт