За или против скъпите дрешки и обувки за малки бебета

  • 4 204
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 918
Ако нещо ми хареса, обикновено не гледам цената т.е. мога да купя и за 5 лева, мога и за 200 (ако ги имам в момента Laughing)

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Повечето от дрехите на децата в бебешка възраст бяха наследство от френските им братовчеди.
Поне от това, което аз съм видяла, качеството е несравнимо по-добро от българските дрешки...специално бодита!
Съответно и цената е несравнима.

Да.
Ако имах възможност, щях да купувам маркови дрехи, защото са по-красиви и по-качествени, но не бих си го превърнала в цел.
Когато имам възможност - купувам....когато нямам - не купувам.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 700
Не виждам смисъл да се дават луди пари за дрешки на тази възраст!По-важното е дрехата да бъде качествена,от хубава материя,да не се разпарят шевове,да не падат копчета особено тик-так,да не избеляват цветовете!
За съжаление българските фирми за детски облекла има какво още да учат от западните такива.И като кройки и като цветове и десени и като материи!!!
В интерес на истината напоследък и някои български фирми /да не ги споменавам,че ще излезе като реклама/ започнаха да произвеждат хубави модели,съответно и цената им е още по-хубава!
За обувките категорично държа да бъдат качествени,което автоматично означава и по-скъпи!!!

# 33
  • Мнения: 46 508
Ееее, стига сте местили темата  Joy

# 34
  • Мнения: 2 672
Против!

# 35
  • Мнения: 1 410
Обикновено, като купувам нещо то е инцидентно и не се съобразявам с цената. Почти винаги детето си е с мен и пробвам как ще стой, защото често в началото купувах малки дрешки.
Не се изхвърлям на скъпи дрехи, защото не ми се струва нормално да давам много пари за нещо, което го има и по-ефтино, но етикета с марката е различен.

# 36
  • Мнения: 3 153
Аз определено съм За, но естествено зависи кой какво може да си позволи. Определено не ми харесват повечето бг неща, както и голяма част от турските еФтинджоси по детските магазини!
За сведение-на Иво всички бодита досега са Чико (като бяха в комплект по 2 и се връзваха около 6 Евро всяко), носи ги по 4-5 месеца всеки размер и не са мръднали нито като цвят, нито като материя. Покрай разни поводи са ми подарявали разни на Захи и някакви други, ами извинявайте, ама още при обличането му се развлича, при първото пране приема някак странна форма, а на 2-ро обличане вече е разпорено тук-таме по шевовете! Убедете ме, че са хубави и е същия ефекта!

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За сведение-на Иво всички бодита досега са Чико (като бяха в комплект по 2 и се връзваха около 6 Евро всяко), носи ги по 4-5 месеца

Бодитата, за които писах по-горе са Petit Batau (така ли се пише, не знам..)
5 (пет) деца са отгледани с тях и не са мръднали...

# 38
  • Мнения: 3 153
За сведение-на Иво всички бодита досега са Чико (като бяха в комплект по 2 и се връзваха около 6 Евро всяко), носи ги по 4-5 месеца

Бодитата, за които писах по-горе са Petit Batau (така ли се пише, не знам..)
5 (пет) деца са отгледани с тях и не са мръднали...
Ето за това говоря! Petit Bateau е също страхотна марка!

# 39
  • Мнения: 2 071
Аз съм за, ако човек може да си го позволи.

# 40
  • Мнения: 1 547
Зависи. Конкретно Mothercare не са нищо кой знае какво като дизайн, а цената е  #Crazy Прекалили са. Здраво. Този суитчер е симпатичен, но преди намалението струва 62.81 лв, а намален е 43.81 лв. Изобщо не си заслужава.
Българските дрешки обаче, за съжаление, дори и да изглеждат първоначално добре, след 2 обличания и 2 пранета приличат на парцали. За мен си струва да се купуват по-качествени дрешки дори и за бебета, защото се перат непрекъснато и все пак да изглеждат добре. Съвсем не е задължително да са кой знае колко маркови. Но категорични няма смисъл да се купуват БГ дрешки (с малки изключения). Има много магазини, които продават ишлемета, в пъти по-качествени и красиви и на съвсем достъпна цена.

А като става въпрос за марки: обижавам Baby GAP и използвам всеки удобен случай да купя дрешка на Кольо  Wink

А обувките категорично трябва да са качествени. Под 50 лв май няма такива newsm78

# 41
  • Мнения: 3 447
Ами въпрос на стандарт е според мен. Ако майката пазарува за себе си от "Витошка", защо да не пазарува и за детето си оттам? На мен са ми по-странни майки, които си купуват блуза за 300 лв., примерно, но навличат детето си във "втора употреба", защото, видите ли, много се цапало Rolling Eyes
Иначе аз от Premaman и другите подобни магазини не пазарувам, не мога да си го позволя, но обичам детето ми да е добре облечено (не скъпо, но добре). Дори когато е в къщи, му съчетавам дрехите по цвят и десен и не обичам да са развлечени, лекьосани и избелели, не ми е приятно и да облича носени дрехи. А като се покапе...здраве да е, това си е част от израстването Hug

# 42
  • Мнения: 2 768
Е, извинете ама спора е тъп! Не разбирам какъв е смисъла да се пускат теми като "струва ли си скъпа количка" или "има ли смисъл от скъпи дрешки". Ами това си е въпрос на възможности в края на краищата! Всичко друго е чесане на езици!
Простете за острия тон, но ме дразнят подобни теми... Blush

# 43
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Важното е да са удобни,не държа да са маркови,въпреки че имаме много такива.Таткото ни често ходи в комадировки в чужбина и от там купува от разпродажба,донасял е маркови дрехи,на които цената тук е поне с 10 пъти по-висока newsm78.Това вече не мога да разбера,по неговитв думи,в агаермания например,когато на житрината пише разпродажба,това наистина значи разпродажба и цените са със 60-70-80% процента по-ниски,защо тук не е така?

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
И аз мисля,че темата е излишна.Всяка майка иска детето й да е облечено хубаво,в много случаи това означава марково.Всеки който твърди обратното го казва от куртоазия!

Общи условия

Активация на акаунт