Въпрос за обезщетение за безработица

  • 1 351
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Въпросът ми е: дават ли обезщетение за безработица на студенти? Днес се записах в бюрото по труда и там ми отрязаха крилцата. Казаха ми, че ако си учещ е невъзможно да вземеш обезщетение, нито да караш предоставени от бюрото курсове. Все пак ме записаха "на мой риск" с информация, че не уча  Rolling Eyes Но аз съм чувала и познавам  колежки които си учат редовно и си взимат помощите. Моля някой ако знае да сподели

# 1
  • Мнения: 2 109
Обезщетение за безработица се полага, когато са ти внасяни осигуровки във фонд "Безработица" през последните 9 месеца (тоест си била назначена на трудов договор). Ако ги имаш, не мисля, че могат да ти откажат обезщетението.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А работила ли си преди това, че да искаш обезщетение? Доколкото си спомням, трябва да си работила три години за да ползваш обезщетение.

# 3
  • Мнения: 40 748
Въпросът ми е: дават ли обезщетение за безработица на студенти? Днес се записах в бюрото по труда и там ми отрязаха крилцата. Казаха ми, че ако си учещ е невъзможно да вземеш обезщетение, нито да караш предоставени от бюрото курсове. Все пак ме записаха "на мой риск" с информация, че не уча  Rolling Eyes Но аз съм чувала и познавам  колежки които си учат редовно и си взимат помощите. Моля някой ако знае да сподели

Може да дадат, ако студентите са и работили и са били осигурявани над 9 месеца. Но ако някой просто е бил студент на каква база може да изисква обезщетение не ми е ясно. То дефакто повечето редовни студенти са безработни.

# 4
  • Мнения: 2 109
А работила ли си преди това, че да искаш обезщетение? Доколкото си спомням, трябва да си работила три години за да ползваш обезщетение.

 9 месеца трябва да си работил, но тогава получаваш обезщетение 4 месеца. След 3 години се увеличават месеците, през които получаваш обезщетението.

# 5
  • Мнения: 4
Да, работила съм, имам ги деветте месеца, че и отгоре. 4 месеца ми се полагат по минимално начисляване по принцип. Но момчето на гишето в бюрото по труда ми каза, че нямало да стане моята, защото уча и ме осигурява университетът. И направо ме шашна тоя, защото аз пък друго знам... радвам се, че се оказвам права в крайна сметка. Благодаря на всички за отзивчивостта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт