ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО-Тема№16

  • 85 178
  • 876
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 1 383
Подробни кръвни изследвания съм правила април, защото тогава имах и увеличени лимфни възли/ сега почти са се скрили/ . Левкоцити ЦРП, фибриноген, чернодробни, железа, хемоглобини - всичко в норма. ПКК правих юли в Пирогов понеже ходих заради бодежите в гърдите. Само левкоцитите ми бяха по високи към 12  и според лекарката това е от хроничния бронхит. Друго всичко нормално ми беше. За ревматолог не знам - не ме болят никакви кости. За хламидия трябва да се видя. Отделно имам един мъдрец, който не знам от колко време насам вече пробива и все ми е подут и болезнен венеца. Та  не знам от него дали не е. Само да съм добре да започна работа ще си направя сума ти изследвания. Според повечето лекари  моето е на психична основа.

# 826
  • Мнения: 376
Между другото, Искрена, на моменти се изказваш доста подготвена. Благодаря за съветите.

добре че останах в темата, та да проличи моята компетентност  хаха - шегувам се, разбира се!
искам да помогна с нещо просто, ако мога! 

# 827
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Пили ли сте от Спешните капки на д-р Бах? Дали са ефикасни?

# 828
  • Мнения: 376
междувпрочем, Гала, пробвала ли си безглутенова диета или поне с намаляване на глутена, след като си склонна към генерализирано автоимунно състояние, т. нар. - ГАС?

# 829
  • Мнения: 2 860
Не, не съм пробвала диета, но това не е за мен. В моментите, в които се подобря, веднага си казвам, че и аз съм човек и отдавам на всякакви изкушения. Ще се опитам да го намаля, ама то аз хляб много рядко ям, разни торти също, ще я погледна.

Много ме е срам от себе си, писала съм, че баща ми човечеца е с рак и идва във Варна да се лекува и отсяда в къщи. Изпадам в паника когато ще идва, много зле ми действа. самият факт да стоя и да говоря с него ми действа зле, веднага ми става лошо или нещо психично. А толкова ми е мъчно за него и ми е жал. И така ме е срам от себе си. И като се замисля, мисля, че това се получи защото когато се откри, че той е болен и всичко падна върху ръцете ми, нали знаете, болници, лекари, ревове, шок. Месец след това аз се влоших много, и съм убедена че това влошаване по някакъв начин е свързан със стреса, който изживях. И сега може би подсъзнателно, като го видя изпадам в паника, че пак ще се влоша. Искам да го преодолея това.

# 830
  • Мнения: 376
да, имат връзка тия състояния, определено.
и аз миналата година се чувствах ужасно след един период, в който майка ми беше зле...
след като тя се възстанови, аз се почувствах ужасно...

а относно диетата без глутен, ми, то не е диета точно, опитай да го намалиш глутена просто да видиш - може пък да живнеш трайно.
а хляб си яж, но от лимец, той не е третиран толкова с разни препарати и е много полезен.
хлябът уякчава сърцето, както казва библията!

# 831
  • Мнения: 2 860
Искрена, аз наистина мисля, че твоите съвети относно здраве и природа и природни средства имат смисъл. Но не трябва да се отхвърля медицината, билките и лекарствата. Не трябва да се натрапват и възгледите за Бог, всеки сам си решава.

П.с. Тоя бразилски орех го няма никъде, ходих сега да го търся.

Да ви питам нещо, в болницата ми вливаха глюкоза за мозъка и сякаш се чувствах по-добре. Имате ли някаква идея какво мога да пия в домашни условия, което да съдържа глюкоза. Пия едни сокчета на присан, в които пише, че има глюкоза, може би чай с мед, трябва да е течно според мен.

# 832
  • Мнения: 376
да, медът е добра алтернатива, всъщност той е по - добър от глюкозата, разбира се, стига да нямаш алергия.
пробвай и цветен прашец!

а бразилски орех в София има по всички пазари, в Билла има също, но е по- скъп - около 30 лв /кг, а иначе е 20лв.

прави си чай от маточина с мед, отвреме навреме може да си изстискваш и лимон.
лимонът намалява стресовия хормон кортизол и заедно с вит.С е добре за укрепване на стените на кръвоносните съдове, което за теб би следвало да е добре.

п.с. в Разград на пазара също има бразилски орех, за 20 лв/кг.

# 833
  • Мнения: 199
Пили ли сте от Спешните капки на д-р Бах? Дали са ефикасни?

Да, спешните капки са ефикасни, но за хора, които нямат много остра патология. Т.е. само са уплашени. За по-тежки случаи, за изявена картина на депресия, ПА или друго пси заболяване, Рескюто на Бах не е ефективно, или бързо ще се изчерпи действието му.
То е фино въздействие, даже не и лечение.
За ПА се иска тежка артилерия. Wink
Хомеопатия по-добре.

# 834
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Пили ли сте от Спешните капки на д-р Бах? Дали са ефикасни?

Да, спешните капки са ефикасни, но за хора, които нямат много остра патология. Т.е. само са уплашени. За по-тежки случаи, за изявена картина на депресия, ПА или друго пси заболяване, Рескюто на Бах не е ефективно, или бързо ще се изчерпи действието му.
То е фино въздействие, даже не и лечение.
За ПА се иска тежка артилерия. Wink
Хомеопатия по-добре.

Каква хомеопатия?
Днес си купих Невролаксин и започвам да го пия. По принцип нямам проблем с нервите през деня. Спокойна съм, работя в хубава среда. Единствения ми проблем са тези паник атаки, които правя веднъж на месец-два. Ще пия Невролаксина с 5-htp и ще видя как ще ми се отразят.

# 835
  • Мнения: 199
Аз пия Оропрам от  няколко дни, но не знам кога ще започне да действа. С това прилошаване сутрин какво ще се прави ? Ставам първо кашлям малко и започва да ми се гади. Лошо ми е все едно съм от грип болна. Заведа детето на градина, взема си едно кафе, изпия го и чак тогава някакво подобрение имам.  Тези дни се хванах да чистя след ремонта, който правихме уж да не мисля, но не. Все страхове за кашлици и температури са ми в главата.  Пак започвам да се самонавивам, че имам СПИН,но бързия тест не го е хванал. А да отида на кръвен тест ме е страх. Или пък решавам,
е щом сутрин съм толкова зле може да е рак. Ходих на интервю за работа. В трамвая една възрастна жена се закашля, а после и едно момиче. Е познайте кой слезе и вървя 3-4 спирки в жегата. На връщане минах през една аптека за която знам, че продават термометър с галий. Веднага още на улицата си премерих Т-то - 37.3 Е не знам вече сега пак съм в някакъв ужас. Какво ми има, що ми има. Срам ме е вече при личната да ходя аз съм станала по зле от възрастните, а 30 години нямам още. С малко дете съм, което трябва да го гледам, чеси няма той друг. Искам да бъда пак стария нормален човек. 

НЕ се шашкай, който и да върви в топлото, ще вдигне още повече. Аз съм се мерила седяща в топлината - колкото твоята е - 37,3. Нормално е, според индивидуалната температурна регулация. Който се поти - по-бързо терморегулира и температурата му е нормална. Аз трудно се потя и затова често без нищо имам т.нар. Субфебрилна температура. Но тя не е истинска субфебрилна, т.е. в резултат на преминало или латентно заболяване, а е в резултат на лоша терморегулация.
От лоша терморегулация на човек може да му е и лошо. Тялото диша и през порите.
Затова е важно какви дрехи носиш. Модата я остави, не носи тесни дрехи в никакъв случай! Само широки, от естествена материя - да може да ти диша тялото и енергията правилно да циркулира.

# 836
  • Мнения: 5 459
Пили ли сте от Спешните капки на д-р Бах? Дали са ефикасни?

Преди 2 години ми подариха Рескю и още няколко комбинации от капките на Бах-никакъв ефект  Sad.

# 837
  • Мнения: X
ЗДравейте, отдавна не съм се включвала, защото няма какво да споделя!

Изкарах едно страхотно моренце, въпреки, няколкото паник-атаки на плажа, но те не ме плашат ,знаете- успявам да ги прекратя още в началото и по цял ден на плажа!Дет се казва, на моя мъж, който няма проблеми с нервите, на два пъти му става лошо и се прибира, аз обаче герой, до край на плажа- от сутрин до вечер. Като цяло съм добре, ще станат вече 6месеца  без хапчета, от посещенията при терапевта съм много доволна, дори ходя само веднъж месечно- каза ми,че нямам нужда да ходя всяка седмица- има по-нуждаещи се от мен аз си се справям много добре. Е гадните натрапливи мисли напомнят за себе си от време на време, но не им позволявам да ми объркват живота, както преди- за тях си трябва повечко време да изчезнат. Дори и  маточината спрях да я пия, само,ако се почувствам по-тревожна някой път. Заложила съм на ,ама буквално всекидневни  вечерни излизания след работа с приятелки,детето е при баба си- буквално живнах.Мъжът ми даже ми се сърди и ми казва"Ти дом нямаш ли си??" Mr. Green Hug И промяната при мен е очевадна, защото всички забелязват, че почти вече съм си същия човек,като преди. Да видите,че може и без лекарства, просто вяра и правилна насока от компетентен човек и нещата се наместват, по-старите потребители знаят как се чувствах  преди една година и началото на  годината, като почнах да спирам денксита..
  Прегръщам ви всички! Hug

# 838
  • Мнения: 2 860
Мария поздравления и прегръдки  bouquet

Да знаете, че съм взела сурови семки вит.Е/ и бразилски орех /селен/ и ако с това с оправя, лично аз ще предложа Искрена за нобелова награда !!!!

# 839
  • Мнения: 376
хаха, дано се оправиш, че така ми се ще нобелова награда!   Laughing

да знаеш, че тия неща не действат от днес за утре, иска се постоянство.
а при теб са си бая сложни нещата, но аз вярвам, че с повечко упоритост и с още куп други неща, които човек може да направи за себе си, можеш да излезеш от тази болнавост.
но не бива да се отказваш при подобрение, а трябва да правиш добри неща за себе си постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт