Има ли някой, отървал се от херпесите?

  • 4 710
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 18 679
Писна ми вече smile3511От две седмици - един завехне, друг излезне до него!Откачам!Казват, че снижен имунитет активира вируса, но аз всеки ден пия фреш портокал, грейпфрут, храня се разумно, от какво може да е това нещо CryДайте идея нещо да пия или с нещо да се мажа, че вече не знам - иде ми да си отрежа устната и да се свърши с това мъчение smile3514А колко ме е страх да не заразя детето........

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Няма спасение от тях Sick
Аз съм същата и ползвам един "Вазелин с розов конкрет" на Арома - мъничка розова кутийка. Бързо минават с него, а ако нацелиш момента - не избива изобщо.

# 2
Мога да ти дам като идея да се мажеш с кремпротив херписи "Zovirаx" продават го в аптеките на мен лично от него ми минава, но ако искаш пробвай и с някои друг подобен попитай в аптеката и ще ти кажат. Peace

# 3
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Препоръчвам ти Rus Toxicodendron 15 - хомеопатично е. 3-4 пъти дневно х 5 гранулки

# 4
  • Мнения: 229
Колко позната история. Нищо не ми помага освен евкалиптово масло, което го лекува. Преди 5 години имах ужасно преживяване - цялата дясна половина на лицето ми, плюс шията и едната гърда бяха в херпеси. Тогава отидох при един дерматолог, който е доста възрастен и е светило в тази област. Каза, че в никакъв случай не трябва да се бият ваксини против херпеси, защото те само ги поттискат и избиват по вътрешните органи.Даде ми едно лекарство, което той сам го правел от лавандулово масло и още нещо. Но общо взето няма спасение - през последния месец се опитаха да ми избият поне 5 херпеса , но като ги намажа с евкалипт и спират временно.

# 5
  • Мнения: 953
Това е отвратителна напаст, лечение няма, Мъжа ми е така. С какво ли не сме опитвали. На сватбата беше с 3 херпеса, от напрежение, защото горкия той организира всичко, то зали ,то ресторанти и т. н. аз сякаш бях на гости без малко да отди по цвички защото трудно си намерих обувки и то защо защото все в командировки в София бях по цяла седмица. Та при него се появяват от напрежение.

# 6
  • Мнения: 9 077
Аз в момента съм с хепрес в ъгълчето на устата, от седмица не съм се хранила нормално, не мог ада си отворя устата Confused В началото мазах с мед и сода, та още преди да се "развихри" го хванах и сега лека полека зараства.

# 7
  • Мнения: 3 777
Аз знам, че се получават от стрес.
Поне при мен е така.
Мажа с Вюро Мерц и минават.

# 8
  • Мнения: 972
На мен преди при всяка настинка ми се появяваше херпес. От 5-6 години пия имуностимулатор всяка есен - оттогава рядко боледувам, а херпес никога не ми е излизал.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 768
Верно е, спасение няма! Аз се подложих на сериозно хомеопатично лечение и намаляха значително. При силен стрес или напрежение обаче отново ме спохождат.

# 10
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Отиди в Паразитологията, мисля, че беше срещу докторската градина.Там изследват вида херпес и предписват нужното лечение/поне за моя случай и на моя позната помогнаха/ и ако не до край, то поне става появяването му много по-рядко.Има инжекции и хапове.За съжаление винаги остава в латентно състояние, но поне лечението ще помогне на организъма да се преборва преди да се появи.
А колкото до бебо, ако ти са се появявали и по време на бременност, до колкото си и спомням ти кърмиш още, то ти си му предала имунитет който принципно е до първата година, но....

# 11
  • Мнения: 1 645
Аз и мъжо се мажем с Acyclovir STADA cream 5%
Много ни помага.
Можеш да вземеш да пиеш бирена мая.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз и мъжо се мажем с Acyclovir STADA cream 5%
Много ни помага.
Можеш да вземеш да пиеш бирена мая.

Страхотно е това крем4е. И аз съм много доволна от него. (първия път когато го ползвах ми го бяха изписали за вагин. херпес Laughing). Но и с обикновенния се справя 4удесно Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм пробвала Ациклостад, също на Щада, но не бих казала, че има някакъв невероятен ефект.
Толкова неща сте написали, че сега се чудя кое да си купя newsm78

# 14
херпесите могат да се подложат и на лечение с лазер- прави се в стом .кабинети ,снабдени с необходимата апаратура.подтиска се активната фаза и се стимулира заздравителния процес

# 15
  • sofia
  • Мнения: 769
Препоръчвам ти Rus Toxicodendron 15 - хомеопатично е. 3-4 пъти дневно х 5 гранулки
След 10 години мъки - хомеопатията ме спаси.

# 16
  • Мнения: 84
На мене много ми помага Ерпал .Малка кутийка от 7 мг. е 2.15 лв. Тази зима моя позната се обрина по  и около цялата уста и  носа. Започна възможно бързо лечение с посоченият крем и за около 3-5 дни беше като нова.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Моят мъж имаше много големи проблеми с херпеси - ад някакъв, един след друг излизаха, страшно болезнени, много бавно минаваха и при най-малкия стрес, напрежение или лека настинка и готов цъфнал.Измазал е де що препарати се продават в аптеките без особено добър ефект. За сега сме закрепили положението с хранителните добавки, които давам на Мартин - два херпеса пресякох и изобщо не успяха да се развият гадовете, вече преживя и първата си настинка без нов, а аз съм силно впечатлена, понеже не очаквах чак такъв ефект.

# 18
  • Мнения: 2 550
За съжаление няма спасение от тази напаст  #Cussing out Или поне аз не съм открила  Sad
На мен никакви лекарства не ми помагат....а аз мажа ли, мажа.

# 19
  • на село
  • Мнения: 3 899
Няма спасение. В момента и аз съм така, тъкмо попремине единия и хоп друг, ще си взема Центрум да пия пък дано засиля имунната система  Wink.
Също се мажа с  Acyclovir STADA cream 5%, дори последния път хванах херпеса в началния момент, ами докато не си зарастне, не направи коричка и не прокърви - не минава, това си е...
А за хомеопатията -незнам  newsm78, аз без кафе немога, а нали ако се лекуваш с нея са забранени кафе, какао, мента и кво беще друго...

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 23:32 от НелиСА

# 20
  • София
  • Мнения: 3 659
Аз, аз. Преди десет години направих херпес зостер, обринах се по цялата глава лицето, ушите, гърдите и гърба. Ужас някакъв, и всичко се разви за някакви си 3-4 часа. Никой не успя да каже какво е, ходих и в Пирогов и в ИСУЛ. Накрая една приятелка ме посъветва да отида във Вирусологията срещу централния затвор. Лекарят, който ме прие, щом ме видя веднага сложи диагнозата и ми би инжекция в дупето. Изписа ми Акловир и ми даде да се мажа с някакво лекарство, правено от него. След няколко дни, пак отидох защото положението не помръдваше и ми сложи още една инжекция, като ми обеща доживотно да не ми се появяват херпеси. Продължих да се мажа, и се оправих за около две седмици, но оттогава, както лекарят ми обеща, херпес повече не ми е излизал. Да чукам на дърво.

# 21
  • Мнения: 574
Айде и от мен малко мерудия. Вчера ми се пръкна такава гад в ъгълчето на устата и нямах друго , а го намазах с Маз на Вишневски/течната/ и след едно -две намазвания вече завяхна и се бели. Трябваше по-често да го мажа, а аз само като си лягах. Може би ако е отдавна ще трябва повече мазане. Може да пробваш. Аз и тази вечер ще се намажа и хубавото е ,че не ми стана рана и да се цепи.

# 22
  • Мнения: 5 317

Аз съм доволна от Индекстол.

# 23
  • Мнения: 2 257
Ацикловир и Ациклостат от българските помагат - в смисъл, че изсушават бързо огнището и не боли и смъди с дни и минава по-бързо като цяло. Вирусът на херпеса живее в човека и се активира както при настинка, така и при стрес (когато имунната защита остлабва). Като по-малка имах едва ли не всеки месец, след 25 годишна ми излизат съвсем рядко - интересно как стана?

# 24
  • софия
  • Мнения: 181

Аз съм доволна от Индекстол.
Само искам да вмъкна,че Индекстол е за лечение на лигавица и аз лично  се оказах алергична към него -поду ми се цялото лице.

# 25
  • Мнения: 1 630
Белинда,
има спасение или поне при мен имаше.  Laughing Преди много време (сигурно 15год) пик ваксина Zovirax - таблетки, които се пиеха 5 дена. Преди ми излизаха през 2 седмици. Няколко години след ваксината не ми беше излизал нито един. След това почнаха да ми излизат по 1-2 годишно, но по-малки и неболезнени.   
Успех

# 26
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да, и във виросологията с/у затвора става.И да, инжакциите са наистина добро решение, както казвам и аз по-напред.
Отиди направи си и ще си доволна е, стига да искаш де.

# 27
  • Мнения: 388
При мен помага'' Ацикловир''. Ако го хванеш, го мажи в начален стадий преди да е избил.

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Белинда,
ваксина Zovirax - таблетки, които се пиеха 5 дена. Преди ми излизаха през 2 седмици. Няколко години след ваксината не ми беше излизал нито един. След това почнаха да ми излизат по 1-2 годишно, но по-малки и неболезнени.   

  Откъде взе таблетките? А каква им беше цената, помниш ли?
   И кога започна приема на ваксината - когато ти излезе херпеса или по - скоро превантивно?

# 29
  • Мнения: 1 630
  Откъде взе таблетките? А каква им беше цената, помниш ли?
   И кога започна приема на ваксината - когато ти излезе херпеса или по - скоро превантивно?

Беше ми ги предписал лекар
Не си спомням колко стуваха. Знам, че бяха скъпи, но колко не си спомням.
ето тук има повече информация
http://www.healthtouch.com/bin/EContent_HT/drugShowLfts.asp?fnam … ovirax&cid=HT

Бяха ми предписани и чакаха в къщи. Пиеше се май 5 дена, като първия прием е възможно най-скоро след като усетиш, че започва де ти излиза херпес.

# 30
  • Мнения: 3 216
При мен положението е ужасно.всеки месец дойде ли ми месечния цикьл два дни преди него устата ми "цьфти".Опитала сьм какво ли не,но най-сьм доволна от Acyclovir STADA cream 5%, цаката е да хванеш херпеса още в началото ,когато го усещаш само като парене.Ако го хванеш на момента и го намажеш с това изобщо не излиза. И аз знам,че вируса живее в организма на човека и при понижаване на имунната система избива.

# 31
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Мерси, raly!
  Освен да ги приготвя вкъщи таблетките и на следващото излизане на херпес директно да ги почвам. За точната доза все пак ще си попитам доктор.
  Много интересно, докато бях бременна и кърмех /до 8-я месец на бебо/ нито един херпес не ми излезе. Седмица, след като спрях кърменето, ме почнаха отново...  Close

# 32
  • Мнения: 3 216
И на мен откакто сьм бременна ми е излизал само един херпес.

Общи условия

Активация на акаунт