Секцио или нормално раждане

  • 25 884
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 488
... Ако избереш пълна упойка, ще се чувстваш отвратително когато се събудиш ...

Не е вярно! Сега упойките не са като едно време, нищо ми нямаше като се събудих, но ако сега раждам, ще се уговоря да ме извадят от упойка, след като са приключили с манипулациите по мен  Twisted Evil само това беше гадното!
Аз предпочитам пълна, не искам да съм в съзнание и отворен корем едновременно, ако мъжа ми или някой наистина близък не е до мен, а това беше неизпълнимо  Confused

# 31
  • Мнения: 3 760
Нормално с епидурална.

# 32
  • Мнения: 765
Аз не исках и да чуя за секцио , но сега съм на коренно различна позиция! Дъщеря ми трябваше да се роди на 13 ноември , на 28 все още нямаше признаци на раждане и лекарите решиха да го предизвикат . Аз държах да родя по естествен път и след предизвикване на раждането и така се започна 9 h мъки и пак нищо... изгубих представа за време и за вси4ко докато не дойдоха екип от лекари и ми обясниха че се налага секцио- вече нямях избор . 10мин след това бебето ми се роди живо и здраво, не усетих нищо.Възстанових се за 2 дни и се чуствах много по-добре от много мами родили по естествен път. Все пак всичко е индивидуално. Леко раждане и много , много късмет от мен!

# 33
  • Мнения: 2 479
Ако няма медицински причини за секцио,нормалното раждане е най-естественото нещо.Болката при нормалното раждане се забравя бързо и на практика изглеждаш и се чувстваш сякаш не си раждала.

# 34
  • Мнения: 2 407
Аз родих нормално , болеше доста, но след 6 часа вече можех да ставам, нямам белег и бързо се забравя!

# 35
  • Мнения: 64
Аз съм за нормалното раждане, може би защото така родих. Не знам какво е да раждаш със секцио, но не мисля, че е по-добре. Боли наистина, но всичко минава и се забравя, остават само хубавите спомени. А пък ако има възможност за обезболяване, още по-добре.
Успех newsm10

# 36
  • Мнения: 86
Здравей, аз лично изкарах една прекрасна бременост. Родих нормално за 2 минути. Ако седна да то говоря, че не ме е боляло ще те излъжа. Боли, но при нормалното боли един час, а при секцио понякога( аз имам такива познати) не можеш да си седнеш на дупето 1 месец. Зависи от много неща. В моята стай имаше едно момиче със секцио, родихме заедно. Аз на другия ден бях забравила какво съм правила, а тя изглеждаше като умряла. Не можеше да седне. Няма нищо по-хубаво от това да видиш и усетиш какво става. Каквото и да направиш все ще те боли. Късмет

# 37
  • Мнения: 2 498
Раждала съм и по 2-та начина....втория път със секцио по желание и се възстанових много по-бързо ....твърдо съм за секциото.....

# 38
Майчета кажете ми как да родя?Първото ми раждане беше нормално,но то беше преди 11год.(2.750кг.)При последната ми консултация лекарката ми каза ,че с този тесен ханш и бебе  над 3.00кг.можело да се наложи и с секцио.Но не ми каза конкретно как ще процедира остави ме и аз да си помисля.Много ме е страх,и незнам какво да правя или по-точно как да родя,пък и няма кой да ми помага.Дали не иска просто да ме клацне на барзо и..... newsm78Благодаря ви предварително и дано не сам ви отекчила Sad

# 39
  • Мнения: 46 488
... при секцио понякога( аз имам такива познати) не можеш да си седнеш на дупето 1 месец ...

За първи път чувам, че при секцио ти правят нещо на дупето  Laughing

# 40
  • Мнения: 10 758
... при секцио понякога( аз имам такива познати) не можеш да си седнеш на дупето 1 месец ...

За първи път чувам, че при секцио ти правят нещо на дупето  Laughing
Ха, и аз го чувам това за пръв път.Имам две операции, но си сядах нормално newsm78.Виж, ако е епизиотомия, тогава вече може и да не може да си седне на д-то.

# 41
  • Мнения: 8 917
а при секцио понякога( аз имам такива познати) не можеш да си седнеш на дупето 1 месец.
Shocked Shocked Shocked За пръв път чувам.

# 42
  • Мнения: 1 382
Според мененай-добре си е нормалното,няма от какво да те е страх,незнам...мисля,че няма да сбъркаш ако избереш нормалното,но ти си знаеш

# 43
  • Мнения: 7 430
На мен пък ми омръзна да чета колко трудно и тежко било възстановяването след секцио. Според мен всичко си е до организъм. 

Напълно си права - аз раждах нормално с епизиотомия и не един, ами близо 2 месеца не можех да сядам на дупето си Cry сядах върху пояс....а моята приятелка селд секцио се чувстваше 100 пъти по-добре от мен Peace
... за това, че при всяка една жена е толкова различно Wink че дори не можеш да си представиш Wink

# 44
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  Раждането за един час си в най-добрия случай само пожелание Cry , а това, че не можеш да сядаш след секциото не е вярно Naughty Трудно е ставането и раздвижването, но самото сядане newsm78. За всяка майка и раждане е различно. Информирай се добре! каквото и да избереш- леко раждане!!! Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт