Помогнете да реша секцио или нормално раждане

  • 13 604
  • 318
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 886
радвам се че имах удоволствието да усета чувството че дарявам живот.то е велико болката си заслужава и не съжалявам.това не се  усеща със секцио.но и не поли толкова.аз предпо1итам и сега 100000 пъти да изпитам болката дори и да е много по силна.все пак ти си реши.леко и безпроблемно раждане,дано касмета е с теб newsm51 newsm51 newsm10 newsm10 smile3503

# 31
  • Мнения: 28
Преди близо четири месеца и пред мен стоеше тази дилема. Бях изчела доста информация "за и против" и двата вида раждане, но това не ми помогна да преодолея страха си. Във форума ще се натъкнеш дори и на категорични твърдения, които още повече ще те объркат. Моят съвет е да си подбереш добър доктор, който да те наблюдава и накрая той/тя  да предцени кое ще е най-добре за теб. И още нещо: Помисли, дали страхът от болката е водещ при избора или е нещо друго. Аз се консултирах и с психолог и той ми предложи следното обяснение: Страхът от раждането не се поражда толкова от болката, колкото от самия акт на даване на живот. Давайки живот, съзнателно или не, у теб се поражда страх за собствения ти такъв.

Бъди смела и знай, че си създадена, за да устоиш на това изпитание! Леко и бързо раждане.

# 32
  • Мнения: 2 768
Интересно ми е какво мислят по въпроса майки раждали 2 пъти-нормално и секцио?
Раждала съм 3 пъти нормално и без упойка. И четвърти път да има - пак така ще родя! Верно е, че по филмите прекалено драматизират, изобщо не е толкова старшно!     People No Good   Първия път и аз доста се страхувах, но моята лекарка каза: "О, ти ще родиш лесно, такава ти е физиката!" Доверих и се и не съжелявам!
Ако искаш мнението ми - не си причинявай операция, ако не се налага по медицински причини!  smile3553

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 14:15 от eta

# 33
  • Мнения: 8 505
Аз съм за нормално раждане с епидурална упойка.

# 34
  • Мнения: 3 760
Мармаладената лейди е  дала подробен списък на "+"ове и "-"и.
Моето мнение е, че ако не се налага /или не е препоръчително/ по медицински причини, по-добре естествено раждане. Освен това зависи от възрастта ти и от това дали искаш и други деца. Пожелавам ти леко бременеене и да вземеш най-удачното решение!

# 35
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Секцио, по-малко боли

А усложнения могат да се получат и при двата вида раждания  Wink

# 36
  • Мнения: 1 107
Довери се на лекаря си   bouquet
Аз се доверих на моята и родих нормално без упойка, още същия ден се разхождах наляво-надясно без проблем, а на четвъртия бях забравила, че съм раждала Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 44 096
аз съм ЗА НОРМАЛНОТО.
че боли - боли си. аз раждах без упойка. после бях в стая с раждали секцио. ми чесно, на др ден вече си бях ок, само леко неразположение имах, но като ги гледах те как се мъчат и превиват, стават трудно, едвам ходят, не могат да се изправят, боли ги дори като се смеят...ми да ти кажа не съжалявах, че родих нормално.
е може би с упойка би било по-добре, но ме беше страх че като дойде време да напъвам няма да го направя достатъчно качествено, та затова не ми и мина през умът да си искам.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз съм ЗА нормалното раждане, така реших за себе си, а и като няма индикации за секцио не смятам  да прибягвам до него по собствено желание.


Аз раждах нормално, накрая се наложи епизиотомия да ми направят, но секциото е съвсем друго нешо. Ти сама си реши. Бих те посъветвала, ако наистина има медицински причини да родиш чрез секцио, да родиш нормално. След това ще решиш да имаш второ дете и пред теб няма да има дилема. Това е природа и да вървиш нарочно с/у природата е просто безсмислено. Много са преимуществата на цезаровото сечение, не го отричам в никакъв случай, а мнението си никой не може да ти наложи. Аз се бях настроила, че много боли, боли повече от очакванията на човек, но пак бих отишла да родя по нармален път. Мисли, а то накрая ще става, каквото трябва да става!!!

# 39
  • Мнения: 1 949
................само планирано секцио и то по възможност с пълна упойка......


А защо с пълна????  newsm78
Питам, защото ми предстои секцио по мед. показания....

# 40
  • Мнения: 2 309
радвам се че имах удоволствието да усета чувството че дарявам живот.то е велико болката си заслужава и не съжалявам.това не се  усеща със секцио.но и не поли толкова.аз предпо1итам и сега 100000 пъти да изпитам болката дори и да е много по силна.все пак ти си реши.леко и безпроблемно раждане,дано касмета е с теб newsm51 newsm51 newsm10 newsm10 smile3503
Ох,милата,добре,че си родила нормално,та да усетиш,че ставаш майка hahaha Joy
Май май,повечето раждали вагинално го обърнахте на "надуване".Ти изпита ли болката при секцио,че да ги сравняваш двете неща newsm78
И не на последно място-какво значение има,кога ще си видиш бебчето,на 5тата мин,или на др.ден?


 За протокола,аз съм доволна,че станах майка,без значение как родих.А именно с  планирано секцио по МОЕ желание с пълна упойка,пак по мое желание.Разхождах се след 10 час на операцията,а като ми свалиха конците на 7 ден,се чувствах супер,понеже те ми придърпваха.Има два варианта да родиш,което и решение да вземеш,трябва да е лично твое.Лекарите могат да израждат и по двата начина.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 457
Този въпрос винаги е предисвиквал спорове. Както вече е изброено и давата вида раждане си имат и положителни и отрицателни страни. Но и аз съм на мнение че най важно е да се довериш на способен и отговорен лекар, който да прецени как ще бъде най-добре за теб. Все пак той вижда как е разположено бебето, колко е голямо и може по-добре от теб да прецени. Говоря обаче за съвестен лекар!!! Аз лично се поуспокоих чак когато си направих уговорка с опитен лекар, с много препоръки и не съжалявам. По негов съвет родих нормално, с уговорката че ще ме наблюдава до последно и ако се наложи по медицински причини ще се премине към секцио,което слава Богу не се наложи (както и лекарят предположи въз основа на разположението, големината и т.н.)

# 42
  • Мнения: 2 768
Цитат
Май май,повечето раждали вагинално го обърнахте на "надуване".
Ами да, надуваме се, защото раждането е плод на НАШИТЕ усилия!
Цитат
И не на последно място-какво значение има,кога ще си видиш бебчето,на 5тата мин,или на др.ден?
Има значение - прочети дебелите книги! Първите контакти на бебето с майката са най-важни. Не случайно се апелира за кърмене веднага след раждането!
Аз пък не мога да разбера защо някои  са толкова чуствителни на тема "секцио"?! Ако си напълно уверена в избора си - защо се засягаш и коментираш?! Кажи си си мнението и причините за него, мисля че момичето това иска! Този форум е за споделяне на опит май, или се лъжа???

# 43
  • Мнения: 2 309
Цитат
Май май,повечето раждали вагинално го обърнахте на "надуване".
Ами да, надуваме се, защото раждането е плод на НАШИТЕ усилия!
Нещо се върза newsm78

# 44
  • Мнения: 7 186
Той Ония отгоре си знае работата , та естественото е най-добре според мен.

Твърде наивно изказване. Naughty
Тоя "Оня отгоре" ако си знаеше работата нямаше да има лекари и болници.

Общи условия

Активация на акаунт