Това изказване на нормален човек ли е?!

  • 32 177
  • 938
  •   2
Отговори
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202513028000478&se … ype=1&theater

Аз съм без думи. Тази жена винаги ми е била особено антипатична, по неясни причини, просто интуиция. Но четейки това....нещо, оставам с усещането за някакъв заболял ум. Особено коментарите отдолу, подкрепящи това безумно хейтърско послание, вероятно писани от жени, майки... Shocked.

И тук....http://politikata.net/?s=%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0 … D0%B5%D0%B2%D0%B0

Последна редакция: вт, 20 май 2014, 10:26 от 'Кафе с мед'

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
През деня нямам фейсбук, може ли с две думи някой да каже, какво пише там?

# 2
  • Мнения: 10 547
Цитат
Трима безотговорни 20-тина годишни говедца, без никаква подготовка, без екипировка, без никаква мисъл в главата и естествено - без планинска застраховка - тръгнали да се катерят по планините - хей тъй, на скок-подскок да стигнат хижа "Рай". И естествено - загубили се.
Чудно ми е сега кой ще плати целия масраф с издирването им, спасяването, ангажирането на техника, екипи, хеликоптер?
Ами да ви кажа - ние ще платим.
За всяко безотговорно говедо в България, независимо от неговото малоумно премеждие, плащаме всички ние.
Искам тримата кретени да бъдат подведени под отговорност, искам да бъдат осъдени да платят всички разходи по спасителната операция. Докато това не започне да се случва, говедата от тази порода само ще се множат!


Като цяло е права, но е ужасно груба, арогантна и невъзпитана. Има хиляди елегантни начини да облечеш същото с други думи.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
През деня нямам фейсбук, може ли с две думи някой да каже, какво пише там?

Копирам от фейса, изказването е на Лияна Панделиева/ бившето лице на СДС/ по повод загубилите се момчета в планината:

Liyana Pandelieva

Трима безотговорни 20-тина годишни говедца, без никаква подготовка, без екипировка, без никаква мисъл в главата и естествено - без планинска застраховка - тръгнали да се катерят по планините - хей тъй, на скок-подскок да стигнат хижа "Рай". И естествено - загубили се.
Чудно ми е сега кой ще плати целия масраф с издирването им, спасяването, ангажирането на техника, екипи, хеликоптер?
Ами да ви кажа - ние ще платим.
За всяко безотговорно говедо в България, независимо от неговото малоумно премеждие, плащаме всички ние.
Искам тримата кретени да бъдат подведени под отговорност, искам да бъдат осъдени да платят всички разходи по спасителната операция. Докато това не започне да се случва, говедата от тази порода само ще се множат!



Аз съм без думи..

# 4
  • Мнения: X
Не, не е. Хората ходят по планините /особено по туристическите маршрути/, а в планините понякога се случват изненади. Случаят може да бъде поука за другите туристи - да са по-добре екипирани, да предупреждават предварително трети лица за маршрута си, да са по-внимателни.
Но както и най-добрият плувец може да се удави в спокойно море, така и на най-печеният планинар може да му се случи случка в планината.
Изказването и според мен е хейтърско и малоумно.

# 5
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Както и да са сгрешили, "говедата" плащат в момента с живота си, а коконата се загрижила колко хеликоптера били изпратени.... ooooh!. НА мен първата ми реакция вчера сутринта, когато съобщиха за изчезването им, защо по дяволите не са пратили веднага хеликоптер?! Как пък не се сетих, че май ще ми бръкнат в джоба.... Боже Tired.

# 6
  • Мнения: 14 488
Тази пък откъде се взе? И защо въобще й давате гласност, та тя е никоя!?!

# 7
  • Мнения: 6 365
Точно тия дни се занимавах с темата за "забранената омраза". На днешния човек му е забранено да мрази. Трябва всичко да приема с едно бозаво, неопределено и хладко чувство. Аз например обичам силно и се радвам силно на истинските планинари, а обратната страна на медала е, че изпитвам неприязън към точно такива неразумни и безотговорни.

Уважавам и обичам мъдрото, разумното, затова и мразя разпасаното.

Да, нормално и човешко е да си цветен, да си полярен, да мразиш. Ненормално е да си хладък, безличен, политкоректен до глупост.

Да, тия са говеда. Това е българска планина, и аз мога да сляза от всяка БГ планина за ден, а тия са 20-годишни левенти, дето сигурно се дуят във фитнеса. Ходила съм из планините, нито са първите, нито са последните, тръгнали ей така. Знам за много случаи на платили с живота си. Не ги уважавам, защото знам, че не е просто инцидент, случил се на подготвени хора, а именно резултат от самонадеяност, липса на внимание, липса на уважение към условията.

# 8
  • Мнения: 167
 'Кафе с мед',аз също не я харесвам и съм крайно възмутена от мненията й. #2gunfire
Дано не се налага да търсят детето й,тогава да я видим! #Crazy

# 9
  • Мнения: X
Коя всъщност е тази особа? И как може да поставя живота на младежите, упс грешка - на говедцата срещу ангажираността на някакъв хеликоптер.
Преди две години някъде нали опитен планинар беше загинал в планината докато осигурят хеликоптер, ама сигурно и той е бил говедце и си го е заслужавал.
Не съм срещала по грубо и арогантно отношение, дано майките на децата никога не го прочетат  ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Скрит текст:
Цитат
Трима безотговорни 20-тина годишни говедца, без никаква подготовка, без екипировка, без никаква мисъл в главата и естествено - без планинска застраховка - тръгнали да се катерят по планините - хей тъй, на скок-подскок да стигнат хижа "Рай". И естествено - загубили се.
Чудно ми е сега кой ще плати целия масраф с издирването им, спасяването, ангажирането на техника, екипи, хеликоптер?
Ами да ви кажа - ние ще платим.
За всяко безотговорно говедо в България, независимо от неговото малоумно премеждие, плащаме всички ние.
Искам тримата кретени да бъдат подведени под отговорност, искам да бъдат осъдени да платят всички разходи по спасителната операция. Докато това не започне да се случва, говедата от тази порода само ще се множат!


Като цяло е права, но е ужасно груба, арогантна и невъзпитана. Има хиляди елегантни начини да облечеш същото с други думи.

Благодаря  Hug

Много грозно изказване.

# 11
  • Мнения: 19 482
Вече трети ден нямам спокойствие заради тези деца. Как може да има сърце който и да е, особено ако е майка да твърди такива неща? Децата може да загинат /не дай боже/. Каква е цената на човешкия живот и как може така да мислим на дребно? Панделиева дали се поставя за миг на мястото на родителите им? В тая държава са похарчени милиарди заради политически грешки, сега хеликоптерът за спасяване на хора ни бил бъркал в джоба......

# 12
  • Мнения: 8 872
Може да е малко по-груба, но е абсолютно права.
Виждала съм хора по джапанки в планината. Изнивявам се, но те какво друго са освен малоумни  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 15 458
  Предполагам,че се опитва да се изявява като политик ,мислещ за народа.А явно е,че има и други мислещи така.

# 14
  • Мнения: 6 365
Не са младежи, не са деца- мъже са. На 20. На тая възраст мъжете са имали семейства и са ходели на война. И са били по-яки и издръжливи.

Знаеш ли какво са деца? Момчета на 13, тръгнали с раници, дрехи, храна и карти, сами из Пирин, със заредени телефони, общуващи с други туристи, предупредили хижаря откъде тръгват и кога се очаква да пристигнат.

Ще оцелеят, споко. Това е българска планина. Аз съм 55 килограма и мога да се кача и да сляза за ден от най-високите места, дори без да нося храна и вода. Въпрос на внимание и пестене на силите, и малко свиване на перките. Не са в Хималаите.

Но се гордея с парапланериста от Ямбол, който се е разбил във висока планина с парапланера и една седмица е оцелявал, докато го намерят, даже е успял да слезе по-ниско, да намери път. Познавам родители му. Печени и стегнати хора, всичките.

Общи условия

Активация на акаунт