Цветя за тераса

  • 158 144
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 641
Аз за тор използвам течен за цъфтящи растения, веднъж седмично, иначе вечерно време поливам с водата, която ни е останала от предната нощ в жегите.

Моя балкон е югоизточен с доста дървета от пред.

Освен калдъръмчетата, които чакам да излязат в едното сандъче сложих и малки декоративни карамфили, прецъфтяха и не дават признаци да цъфтят пак  Sad

Тази година са ми вътре в терасата до прозореца сандъчетата, мисля да не ги изваждам от вън на стойки, защото когато вали ми пръска земя по терасата, пък да видим вътре нещо ще тръгне ли.

# 46
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Мисълта ми е освен да ги поливаш с вода какво друго има даваш като препарати?

# 47
  • София
  • Мнения: 483
Нищо, но явно трябва. Тази година ЩЕ, пък да видим...
Кремито, nedabi, много са ви хубави цветенцата!

# 48
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Смело мога да зявя, че проблема на петуниите ти не е от южната тераса и слънцето.
Ти видя ли моите?
Аз ги гледам също на южна тераса.Пека е неуписуем.Да видя някоя прегоряла?
Ако щеш и 25 чадъра да им сложиш ефекта ще е същиуя.
Цветята ти ги мори или белокрилка или въшка може и мана да са имали.
Не почнеш ли да ги третираш с препарати скоро време ги пиши умряли.
Съветвам те да идеш до най-близката агроаптека.
Моспилан-въшка белокрилка и други вредители.На всеки 14 дни.
Нещо за акари - на 14 дни
топсин-14 против мана и сиво гниене.
Текамин макс -на 14 дни за листна маса
Текамин флоуър или друга течна тор -следваш инструкциите за обилен цъфтеж.
С това треТиране ще имаш цветя до края на есента.
сАМО С ВОДА И ПЛАЖНИЯ чАДЪР ДО КРАЯ НА юНИ. Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 1 364
Кремито, всички тези препарати превантивно ли ги използваш newsm78
Май, ще се ходи до аптека.
Моя опит показва, че в 1 сандъче добре виреят 2 коренчета. Първата година слагах по 3, но според мен си пречеха. В саксии- по 1

# 50
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Да всичко се ползва превантивно.
Първата година карах на гола вода, но до края на юни нямах нищо останало.С течение на годините натрупах опит.Затова третирайте си цветята, ако искате да им се радвате до късна есен.Моите цъфтяха до ноември миналата година.

# 51
  • София
  • Мнения: 14 443
Това третиране само за петуниите ли е? Или за цъфтящи по принцип?

И на мен ми е сефте изобщо тераса тази година - голям мерак за цветя. LaughingОт петуниите се отказах заради четеното за висока "заболеваемост", само 2 коренчета бучнах. Три сандъчета само със начупени от познати сакъзчета насадих, но засега само листа пускат. Тази година дали изобщо ще цъфне нещо?

Взех и готова вербена във висяща саксия, но прецъфтя и не пуска нови. Чак днес прочетох, че се чупели прецъфтелите цветове. Embarassed

За стойки-в Практикер продават и комплекти, и отделно. В Люлин във всеки магазин за домашни потреби или левчетата ги има само стойки - 2,20-2,50 лв. В Кауфланд също има.

# 52
  • София
  • Мнения: 283
И аз обожавам терасата ми да е пълна с цветя. Минах през петунии, вербени, теменужки, ама бързо хващат нещо и ми загиват....колкото и да ги третирах с разни препарати.
От миналата година целият ми балкон е в сакъзчета. Цъфтяха ми чак до ноември месец. Тази година обаче нямат никакви изгледи да цъфтят. И се чудя къде е проблема. Препоръчайте с какво да ги третирам за цъфтеж. Преди седмица ги пресадих в по-големи сандъчета, наторих ги, обаче все още няма нищо.

# 53
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Има торове за цъфтящи с повече калий.Можеш да ги намериш във всяка аптека и по-голям магазин от тип Баумакс, Фантастико .

# 54
  • Мнения: 4
Моята тераса също е цялата в цветя. Мъжът ми казва, че е като джунгла. Grinning Най-новото ми попълнение е маслиново дръвче. Терасата ми е с южно изложение и за сега всичко върви добре. Гледам го от година и се надявам след още 6 да израстне и плод  Wink

# 55
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Смело мога да зявя, че проблема на петуниите ти не е от южната тераса и слънцето.
Ти видя ли моите?
Аз ги гледам също на южна тераса.Пека е неуписуем.Да видя някоя прегоряла?
Ако щеш и 25 чадъра да им сложиш ефекта ще е същиуя.
Цветята ти ги мори или белокрилка или въшка може и мана да са имали.
Не почнеш ли да ги третираш с препарати скоро време ги пиши умряли.
Съветвам те да идеш до най-близката агроаптека.
Моспилан-въшка белокрилка и други вредители.На всеки 14 дни.
Нещо за акари - на 14 дни
топсин-14 против мана и сиво гниене.
Текамин макс -на 14 дни за листна маса
Текамин флоуър или друга течна тор -следваш инструкциите за обилен цъфтеж.
С това треТиране ще имаш цветя до края на есента.
сАМО С ВОДА И ПЛАЖНИЯ чАДЪР ДО КРАЯ НА юНИ. Laughing

Тази година и аз си купих няколко цъфтящи, но съм ужасно боса в отглеждането на такива цветя. Разположени са на сравнително тиха източна тераса със слънце между само 8 и 11 часа, та не очаквам да ги опека. Много бързо обаче ги налазиха въшките и в момента ги третирам с комбиниран препарат против тях с опция и за подхранване, но май две от малките саксийки може и да не оцелеят. Ще ви следя. Много полезна информация давате, за което съм благодарна.   bouquet

# 56
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Този препарат , с който третирате как се казва?Мисълта ми е вие ли го разтваряте или си го купувате?

# 57
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Моят е готов разтвор с пръскалка. Довечера мога да напиша името и да го снимам заедно с китките. Исках да си взема нещо на прах, от което да си правя периодично аз разтворите, но по препоръка на служителките в агромагазина си купих въпросното фъшкало.

# 58
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Явно толкова и разбират.Тея фъшкала нищо не правят.Вземи си направо един Моспилан.Струва един лев.Не се бави иначе ще ги сдъвчат гадните въшки.мЕН НЕщО МИ УМОРИ един корен и не знам какво е?Стана буквално за 1 ден.Изкарах корена и беше изяден.

# 59
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Явно ще сменя мястото на закупуване на препарати. Уж само едно напръскване им трябвало с този, който взех, и щели да живнат, а гадовете да измрат. Живнаха гадните въшки, а единият корен вече е с пожълтели листа.

Общи условия

Активация на акаунт