Блендер Nutribullet

  • 91 045
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10
Прочетох форума, за да видя има ли и други хора с проблем при соковете - явно не е само при мен! Мразя нектари , колкото и да са фини.
Иначе да кажа нещо хубаво за машинката - чудесно прави брашно от семена и ядки. Лененото семе например не се мели с нищо друго. Дори червен пипер си смлях.

Аз лененото семе си го меля на кафемелачката на майка ми, сигурно я има от 20 години Simple Smile

# 61
  • Europe
  • Мнения: 548
Възмущението ви идва от омагьосването с рекламата, просто сте се размечтали малко в повече. Там всичко е преувеличено, а кусурите са изрязани от видеото, но за мен те не са много и аз го харесвам.

Нутри булета е много удобен в сравнение с редица бледнери и сок машини, които имам. Най-хубавото му е, че представлява една основа + острие, то не се вижда, защото влиза в основата, а тя ми седи на плота нон стоп и изобщо не е грозна. Т.е. в шкафа имаш една чаша с острие (колкото един буркан общо)  и само ги разменяш, когото ти потрябва. Компактен е, лесно се ползва, без копчета, само с еднократен натиск (за възрастни хора е идеален) и се мие за секунди.
Т.е. имаш една основа и една чаша. Пълниш чашата (с дръжка е), мелиш и пиеш. После обливаш острието с гореща вода (супер лесно и бързо) и изплакваш чашата с гореща вода и я прибираш. По-лесно от това - НЯ-МА. Моя е най-мощния възможен, ползва се за секунди, а чашата отвътре има 4 ребра, понеже някой коментираше назад кръглата форма.

Пасатора също е удобно нещо, но имаш същото или повече миене, защото имаш и съд освен бъркалката, по-малко мощни са, пасаторите понякога те пръскат и все пак изискват някакво усилие на ръката известно време. Пасатора е удобен да бръкнеш с него в тенджерата за да направиш директно крем супа нпр.

Ето какво става перфектно и го правя на децата често за закуска:

- 1 банан, 2-3 с.л. сурово кашу накиснато от предната вечер (може и сухо, но не е така усвояемо), ч.л. сусамов тахан, 2-3 ореха (без черупката естествено), щипка канела, черна ванилия, лъжичка мед на вкус, с.л. кокосови пръчици, пр. мляко на око (за мен си правя без млякото), кубчета лед или студена вода. Може да се добави и щипка черно био какао. Колкото по-рядко е, толкова по-добре, аз го харесвам да е една идея по-рядко от боза. Вкусно, полезно и много зареждащо. Вписва се и в хр. режим "зоната".

Когато правя смути от малини семчиците не се смилат до край. Преди имах Н.Булет от 600 вата и беше много зле с малините (а ние имаме много, домашни). Подарих го и си купих най-мощния, той вече се справя доста доста добре, но пак не напълно перфектно, хубавото е че семчиците се утаяват. Аз отливам по чашите и несмлените семки на дъното ги изгребвам с лъжица. Но с тези малини е голям проблем за всички марки бледери. Може би някой скъп професионален - да.

Последна редакция: ср, 06 апр 2016, 15:41 от aleina

# 62
  • Мнения: 495
Има ли как с НутриБулет да се справят бебешките зеленчукови и плодови пюрета?

# 63
  • София
  • Мнения: 427
Купих Нутрибулет на майка ми и е супер. Нейният е 900W и има доста различни чаши, но всичко е прибрано компактно. Ползва го буквално всеки ден и е много доволна. Даже си мели брашно и си прави хляба с него. Става за какво ли не, а синът ми, който е на 2г. и 8м. всеки път като отидем при майка ми и се зарежда но Нутрибулета, за да си прави сокче (естествено с помощ от наша страна).

Има ли как с НутриБулет да се справят бебешките зеленчукови и плодови пюрета?

В началото бебетата не могат да ядат сурова храна и трябва преди това да ги сготвиш на пара. Веднъж сготвени можеш да ги сложиш в Нутрибулета и за няколко секунди имаш готово пюре.

# 64
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.....Става за какво ли не, а синът ми, който е на 2г. и 8м. всеки път като отидем при майка ми и се зарежда но Нутрибулета, за да си прави сокче (естествено с помощ от наша страна)........

Какви сокчета си прави синът ти?
В смисъл нектари, нали?

# 65
  • София
  • Мнения: 427
Той им казва сокчета, реално са си нектари, като изключим сокът от диня, който си е сок.

Сок от диня: Просто напълва с изчистена от семките диня
Сок от пъпеш: нарязах пъпеш и малко вода
"Сок" от ябълка и морков: ябълка (ако е малка- цялата, ако е - половин) и един средно голям морков (или 2 по-малки) и вода (понякога ме кара да му сложа и спирулина, която той нарича "вкусна рибка")
"Сок" от ябълки: ябълки и малко вода
"сок" от моркови: моркови и малко вода
"Сок" от ягоди (то си е по-скоро шейк): ягоди и прясно мляко
Сок от грозде: само грозде и после го прецеждаме, заради семките.

И въобще, какъвто плод му попадне пред очите с малко вода.

# 66
  • Мнения: 1
NUTRI BULLET  го използвах  2 години ,след като  му изтече гаранцията  се  развали , обадих се на top shop ,за да потърся платен сервиз и ми казаха НЯМА, намерете си , внимавайте !!!

# 67
  • Мнения: 495
Цитат
В началото бебетата не могат да ядат сурова храна и трябва преди това да ги сготвиш на пара. Веднъж сготвени можеш да ги сложиш в Нутрибулета и за няколко секунди имаш готово пюре.
Е, зеленчуците - да, ама плодовете? Странно ми се струва да варя банани Grinning

# 68
  • Мнения: 23
За смилане смила добре, но само с голямото острие. Не знам обаче от какво са изработени режещите остриета?!? С течение на времето голямото острие посиня като нагрявана ламарина! Не знам от какво е изработено, някаква легирана стомана ли е? Но вероятно отделя вредни вещества от метала в смутито. Малкото острие за кафе, бадеми и т.н, не върши никаква работа...

# 69
  • София
  • Мнения: 1 158
Здравейте , много ще се радвам да ми помогнете , решила съм да закупя нутрибулет , някой знае ли каква е разликата между златния и черния ? Гледам ето тези два сайта -
http://www.delimano.bg/nutribullet-zlaten-1/
и
http://nutri-bullet.net/?success

# 70
  • Мнения: 2
Здравей,да ти кажа има много по-евтини блендери и по мощни от нутрибулет аз от няколко месеца използвам RUSSEL HOOBS Nutri-Boost 23180 и за сега ми върши перфектна работа можеш да го закупиш от технополис

# 71
  • Мнения: 13
Какви са отзивите за новия Нутрибулет РХ? 1500 вата и тн. Има ли някой такъв? Моля да пише..

# 72
  • София
  • Мнения: 9 911
Има ли по-евтин вариант на Нутрибулет 900W?
И в делимано и топшоп е  комплект от 12 части за 240лв...
Засега съм пас и ще се насоча към Волканото на Грийнмастер или лидълския, макар и по-слаби.

# 73
  • София
  • Мнения: 154
Здравейте, някой да знае от къде мога да поръчам ново острие за нутрибулет? Преди в сайта на Делимано се предлагаше резервно за 15 лв., но от месец не е налично.

# 74
  • София
  • Мнения: 9 911
Някой знае ли дали може да се купи само уплътнението на екстрактора, а не цялата част?

Общи условия

Активация на акаунт