Безплатно дистанционно обучение в чуждестранни университети

  • 45 534
  • 189
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 36
А някой има ли информация за безплатно дистанционно обучение в България ... благодяря предварително

# 31
  • Мнения: 6 166
нямаме такова. само по "аз мога повече". затова - скандинавските страни: там е безплатно образованието.

# 32
  • Мнения: 36
нямаме такова. само по "аз мога повече". затова - скандинавските страни: там е безплатно образованието.
А как стои въпроса с тази програма

# 33
  • София
  • Мнения: 4 349
Образованието винаги е важно  Peace Peace

# 34
  • Мнения: 6 166
нямаме такова. само по "аз мога повече". затова - скандинавските страни: там е безплатно образованието.
А как стои въпроса с тази програма

ето тук можеш да прочетеш: http://azmoga.kabinata.com/
аз съм се записала миналата година и сега си чакам да ми дойде номерът и да ми дадат ваучер. по принцип - можеш да запишеш да учиш език, или някаква професия. но не и едновременно.

# 35
  • Мнения: 6
за първи път чувам за такова нещо, но звучи много интересно:)

# 36
  • Мнения: 1 305
Макарон, благодаря за информацията!

# 37
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Макарон, полезна информация, ето още малко инфо от мен  Simple Smile
Има различни видове висши училища в Швеция (университети и университетски колежи) и програмите са с магистър и мастер ниво, тоест има разлика между 60 и 120 кредита.
По принцип висшето образование е на два семестъра есенен и пролетен, вече колко курса ще имаш там е друг въпрос всеки курс е 7,5кредита и е 5 седмици, може да се обединят един, два три и т.н.
Използват се много учебници и литература освен научните статии.
Това всичко е принципно как седят нещата, изключения винаги има.

# 38
  • Мнения: 889
Аз бих препоръчала едно списание по темата, което чета активно. Верояно повечето го знаете, но все пак... http://www.studyabroad.bg/
Супер полезна информация всеки път. Разглеждат се различни университети по света и у нас - как се кандидатства, такси, специалности, форми на обучение, студентски живот през очите на самия студент. Представят се  отделни специалности - къде се изучават, какви предмети се изучават в дадена специалност и т.н. Яд ме е само, че не бях попаднала на това списание когато трябваше да избирам какво и къде да уча, определено щях да си променя мнението.

# 39
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Много полезна информация. Започвам да разглеждам предложените сайтчета  Peace

# 40
  • Мнения: 2 883
Здравейте

Да живна малко темата  Grinning предполагам в този отпускарски месец всеки е на море/ планина и т.н., но аз реших да се запиша на един курс по писане на статии в уеб от тук https://www.open2study.com/ Започвам на 11.08 но не мога да разбера от колко часа?
(9:00 am GMT +10) това ми изписва - мисля, че е по Английско време, но дали наистина е така  Grinning

Другото, което искам да питам тези от вас, които са били на такива курсове - има ли след това записи или е само онлайн? Благодаря  Flutter

# 41
  • Мнения: 176
Здравей,
аз наскоро изкарах същия курс  Wink. Всеки път започвах по различно време, но обикновено сутрин вече модулът е излязъл. Има 4 модула, като излизат всяка седмица. Не съм сигурна дали не можеш  и да ги вземеш наведнъж, ако така ти е по-удобно - не съм опитвала. А си отделях един ден всяка седмица, понякога направо ги оставях за събота или неделя. Отнемаше ми около час, заедно с въпросите и теста накрая.
Какво имаш предвид дали има записи след това?

# 42
  • Мнения: 2 050
Винаги можеш да провериш в гугъл колко е по GMT или GMT в момента. То си е едно и също целогодишно - зимата съвпада с часа в Англия, а лятото понеже "сменяме" времето и става час назад от Англия. Конкретно в момента в България сме GMT+3, т.е. твоят старт е в 4 следобед  Peace

А иначе - благодаря на автора и всички, писали по темата, определено си заслужава да почете човек!

# 43
  • Мнения: 2 883
Благодаря за отговорите. Търсих в гугъл за такъв конвентор на времето, но не успях да се справя  Embarassed

Windmill аз мислех, че след като има стартов час и дата значи са "на живо", и се чудех дали след това няма видеа, които да гледам ако съм отсъствала или не съм разбрала всичко.

# 44
  • Мнения: 176
Не, не са на живо. Всеки модул си има по няколко видеа, най-много 10, в повечето случаи са по-малко. Записани са предварително. Така е още по-удобно, защото не си вързана с някакъв определен час и ден.
След всяко видео имаш по един въпрос с няколко възможни отговора. След последното видео - още 10 въпроса. Успех и дано ти бъде полезно! Аз не бих казала, че научих много нови неща, но все пак имаше смисъл.
Между другото - нещо, което малко късничко разбрах  Blush - има и субтитри, но трябва да си ги включиш ти. Аз го осъзнах чак към края на един курс с китайски лектор и преди това доста се поизмъчих.

Общи условия

Активация на акаунт