Защита на бебешката кожа през лятото

  • 1 855
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте мами,
 
Синът ми е на 7 месеца. Каква козметика бихте ми препоръчали за идващите горещи дни с цел предпазването на кожата му, като се има предвид, че е много беличък и не е ли рано още да се използват слънцезащитни кремове предвид възрастта му?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 46
Здравей, аз също имам син на седем месеца и отскоро използваме слънцезащитен крем по препоръка на педиатъра. Взех му на Биодерма, води се за атопична кожа, максимално щадящ, доста е скъпичък, има и по-евтини варианти. Всички бебешки слънцезащитни кремове са фактор 50.

Най-добре е да се посъветваш с педиатъра и той да ти каже какво да ползваш - слънцезащитен крем или някаква друга козметика. Нашият ни увери, че няма проблем, но мои приятелки също са започнали по-късно да ползват слънцезащитни продукти, защото се притесняват.

# 2
  • Мнения: 2 052
Започнах да мажа дъщеря ми на 8м., на толкова беше миналото лято. И тя е много беличка и няма как. Съветвам те да заложиш на качествена козметика - Биодерма, А-дерма, Ла рош, Мустела.... доста са скъпички, но пък мисля, че един крем ще ти стигне за цялото лято.
Тази година и поръчах от един сайт Био Джи, но ръцете и са целите червени, не съм доволна. Вероятно и аз ще взема Биодерма за атопична кожа, така или иначе е с атопичен дерматит.

# 3
  • Мнения: 10
Много  благодаря за отговорите!

# 4
  • Мнения: 39 248
Слагам на дъщеря ми мустела 50 плюс.
скъпичък е- 33 лева.

# 5
  • София
  • Мнения: 241
Ползвам на Бюбхен, много съм доволна.Около 15-20 лв.

# 6
  • Мнения: 8 518
Моя син го мажа с Чико 50 ф от бебе ,и не е имал никъкви проблеми.

# 7
  • Мнения: 5 173
Аз се загледах в 1 Авен, без консерванти, парфюми и оцветители, но не го взех. Миналата година имаше доста изчерпателна тема по въпроса, сега не я намирам.
Иска ми се да не е толкова бял кремът, че ужасно мн цапа Sad. Миналата година дъщеря ми беше с Биодерма.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 255
Аз си взех мустела 50ти фактор. при нанасянето обаче, за мое най-голямо учудване, личицето на моя син се оцветява в леко лилаво там, където е крема.  #Crazy
на друг да му се е случвало?  newsm78
чудя се дали да продължавам да мажа...

# 9
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
И аз се включвам да следя. Хубаво е да не оставя следи върху кожата,без значение бели,мазни,всякакви. Нямам опит с бебешки мазила все още .

# 10
  • Мнения: 2 561
Първата година я мазахме със СебаМед.Аптекарките казаха че тази марка е с най- безвредните слънцезащитни филтри.Обясниха много добре подробностите.

http://apteka.framar.bg/30039635/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B0-%D0%BC … 200-%D0%BC%D0%BB-

# 11
  • Мнения: 19 289
На 7м няма работа на пряко слънце. Ако все пак няма как да се избегне продължително излагане на пряко слънце в обедните часове, тогава си вземете органик слънцезащитен крем и проверете съставките му в skindeep вместо да се надявате, че щом една марка е скъпа, е безвредна.
Аз ползвам Badger http://www.badgerbalm.com/p-468-spf-30-baby-sunscreen-cream.aspx
Преди нанасяне го смесвам с малко масло от малинови семки. Размазва се по-лесно.

# 12
  • Мнения: 5 173
Точно Badger гледам. Остава ли бяло по кожата? Цапа ли, пере ли се?

# 13
  • Мнения: 19 289
Трудно се размазва и остава малко бяло, ако не се смеси с масло. Не е лосион, а по-скоро крем. За цапане не знам, защото мажа детето само на плажа. По ръце, лице по-рядко, ако ще излизаме  дълго време на слънце и не се случвало да се изцапа дреха.

# 14
  • Мнения: 5 173
Благодаря, поръчвам!
П. П. Ти кой фактор ползваш? АЗ гледам в айхерб, но не мога да си харесам, хихи.

Общи условия

Активация на акаунт