Ползвате ли бънджи мами?

  • 3 028
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Дали е правилно или не ползването на облекчаващо и изморително нещо за бебоците. Споделете опита си, за и против какви ли са доводите и къде е истината, пречи или помага как мислите?

# 1
  • Мнения: 2 071
По едно време - мисля че беше около 6-7 месец - бънджито беше единствения ни шанс да се навечеряме. Обаче като всяко ново нещо му се радва 3-4 дни. Така че аз не ползвам - не защото е правилино или неправилно, а защото просто детето не го ще. Същото стана и с проходилката на по-късен етап.

# 2
  • Мнения: 5 370
И ползвахме, и се кефихме, и го продадох даже вече, щото сме на етап проходилка и ходене за ръчичка или по мебелите.

# 3
  • Мнения: 145
Благодаряви мами. Ние сме на 7 месеца и много му се радваме, но не я държа по много, изморявасе здраво и после спи катокъпана, но това се чудядалине вреди. А и това с проходилката мисля да го прескоча.......ще се опитам без нея, но дали в такъв случай не трябва да пропуснем и бънджито.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
Ние ползваме бънджи, но докога ще го ползваме не е ясно, защото вече надхвърляме границата за килограмите Mr. Green
Иначе - защо да е изморително? Всъщност да, изморяват се, но моя син с такъв кеф се тръшка в него, че не мога да кажа нищо лошо. Не е отпуснат изцяло на крачетата си, нито само седи - екстра работа - кеф му стои, кеф му седи, кеф му скок-подскок.
Омръзне ли му - хоп в проходилката, после в кошарката, после на столчето за хранене, от там в количката и така... Има и гушане по много - не може иначе Wink

# 5
  • Мнения: 2 309
Нашето бънджи беше неразделна част от забавленията през деня.Да не казвам и извън дома.На почивка ли било,дори и по самолетите летя.Като почнах да го ползвам от 7м до годинката,плътно,с часове е седял вътре.Беше му страшно забавно.

# 6
  • Мнения: 46 508
Предпочитам люлкаааааа, голямо забавление е и то до дърти години, издържа до 80 кила  Joy а самата планка 2 тона  Joy

# 7
  • Мнения: 574
Много съм доволна от бънджито. Само като си представя ,че всичките скокове трябваше иначе да са на моите ръце , направо щях да съм култористка. По някое време се наложи да и сложа обувки с по-твърда подметка ,че да не се натъртват крачетата и тогава направо откачи от радост. Незнам дали това и помогна да заякне крачетата ,но проходи на 9м ,а беше дебело кюфтенце. Крачетата не и се изкривиха изобщо.
Идеална отмяна.

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Много малко ползвахме. Порадва му се първите дни и после вече ми отнемаше повече време да го сложа вътре отколкото да скача.

# 9
  • Мнения: 5 790
Не съм ползвала бънджи, защото докато се усетя да купя, се оказа, че Виктория порастнала и подминала килограмите, които са дадени за въпросното бънджи. Така че, това удоволствие ни се размина.

# 10
  • Мнения: 2 433
Аз пък да попитам - на колко месеца трябва да е бебчо за да го сложа в бънджи??

# 11
  • Русе
  • Мнения: 1 302
Ние сложихме Божидара на 6 месеца и много му се кефи но не за дълго.

# 12
  • Мнения: 99
И двете ми деца не слизаха от бънджито, и много рано ги сложих,някъде около 4-5 месец, баткото си го ползва до година и половина а малката до годинка,само защото се развали иначе и досега щеше да си подскача,обожаваха го. И аз също. Всичко можех да свърша през това време...

# 13
  • Мнения: 146
не, но купихме лулка и малката е много щастлива. Постоянно иска да е в нея.

# 14
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не съм ползвала,защото не знаех,че има такова нещо Embarassed,иначе бих ползвала.Но за сметка на това имаме 2 люлки и не слиза от тях Grinning!

# 15
  • Мнения: 245
Мамета вчера взехме бънджи и малката много му се кефи.ПРитеснява ме факта,че е от това евтиното на Вип Бейби и се страхувам да я оставям сама без да я придържам. Rolling EyesДо колко килограма може да го ползваме/в упътването не е упоменато/? newsm78 И няма ли да се струши тая мижава "видийка", с която се укачва или пък да падне касата на вратата? ooooh! ooooh! newsm78

# 16
  • Мнения: 8 505
Доста се чудих,но в крайна сметка-не.

# 17
  • Мнения: 1 427
Не,минахме без него!

# 18
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не съм ползвала бънджи, защото докато се усетя да купя, се оказа, че Виктория порастнала и подминала килограмите, които са дадени за въпросното бънджи. Така че, това удоволствие ни се размина.
И на нас ни се размина Wink.

# 19
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
сложих я в бънджито някъде около 5-6 месец,много се радваше в него,но откакто взехме проходилката,не го иска.

# 20
  • Мнения: 2 768
Ползвахме около 3-4 месеца, голямо забавление беше, смееше се със глас. jumpuu След това започна да прави опити да пълзи и го забрави. Но точно този период, когато иска да скача и седи права премина на Бънджо (или както баба и казваше на Гънджо hahaha) Наистина доста се измаряше, със часове се хоцкаше на него, но не мисля, че има нещо обепокоително в това (аз дори го търсих като ефект Blush). Проходилката я пропуснахме.

# 21
# 22
  • Мнения: 145
Добре момичетавашите доктори не са ли против, някоиотричат проходилките, другибънджито....аз също ползвам, но не прекалявам.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Добре момичетавашите доктори не са ли против, някоиотричат проходилките, другибънджито....аз също ползвам, но не прекалявам.
Както сама казваш- някои отричат едно, други- друго...
На проходилката и бънджито е от 6-7 месечна. Но никога не е седяла с часове в тях. Омръзва й бързо. И редуваме двете с пода и спалнята  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 768
Миличка, колкото доктори - толкова мнения! За Бънджито съм чела, че укрепва мускулите на крачетата. Ама сигурно има такива, които го отричат.
Яко скача детето, след това пропълзя и проходи съвсем нормално - това мога да ти кажа от личен опит. Дали е вредно или не   33uu

Последна редакция: пт, 24 фев 2006, 10:17 от eta

# 25
  • Мнения: 145
Значи да не се притеснявам, защото съм решила опредлено да не ползвам проходилка, дано не ме принуди друго малката де, но в бънджито се чувства екстра спи много добре от умората. А защо си мислех че едното е прелюдия към другото.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Значи да не се притеснявам, защото съм решила опредлено да не ползвам проходилка, дано не ме принуди друго малката де, но в бънджито се чувства екстра спи много добре от умората. А защо си мислех че едното е прелюдия към другото.
Кое на какво е прелюдия?
Първо започнахме с проходилката, бънджито го взехме малко по- късно

Последна редакция: пт, 24 фев 2006, 10:29 от dimana78

# 27
  • Мнения: 145
наистина ли.......лелеееее ами аз още не съм я слагала в проходилка, но бънджито го вкарахме в употреба на 6месеца иполовина.

# 28
  • Мнения: 2 609
Ползвахме и още го ползваме даже, от време на време.Много му се радва.

# 29
  • Мнения: 145
и при нас са едни викове.........лелеее и така се превъзбужда

# 30
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Сложихме я на бънджи на 8 м. и много се забавлява. Голямата ми дъщеря изобщо не му се радваше, но бебето полудява от щастие, като подскача.

# 31
  • Мнения: 1 976
ползваме бънджи и пада голям кеф  Laughing
Наистина, ако тези подскоци бяха в ръцете ми ,направо не знам как щях да я карам...като си помисля, че само от миенето на дупето на мивката китката ме боли страшно...
Така че, аз съм ЗА бънджито!
На проходилката хич не се радва, засега ..

# 32
  • Мнения: 1 107
Не, няма и да ползваме, с баща му не сме привърженици на подобни помощни средства  Sunglasses

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ползвахме от както стана на 5м., на него много му харесваше и още го ползва понякога. Така се измаря повечко и му заякват крачетата.

Последна редакция: пт, 24 фев 2006, 13:38 от Tinka79

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не сме ползвали бънджи Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 3 787
На 5 месеца и половина го сложихме в бънджито за първи път,но не му хареса.После,на 8 месеца вече много го обичаше.Сега не му омръзва-може с часове да скача в него,ако го оставим

# 36
  • Петрич
  • Мнения: 321
Бънджи купихме когато бебо беше на 4м. и веднага го пробвахме,но не му хареса и още не се заиграва с него.Не се сеща ли,марзи ли го не знам,но не се вълнува от него.А за проходилката в началото имаше много мерак,но и нея вече не я иска.

# 37
  • Мнения: 3 611
Само първия път му се кефи, след това...тц.
Моето мнение е, че няма смисъл от него.  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 145
Да кажа, че си му се радва и си е забавление, но....не я държа повече от половин час на ден.

# 39
  • Мнения: 35 961
аз съм противник!

# 40
  • Мнения: 145
а защо ли си против???? newsm78

# 41
  • Мнения: 559
Не, ние купихме люлка и ве4е 3 месеца се люлее в нея и много е доволна.

# 42
  • София
  • Мнения: 596
Ползвали сме бънджи, голяма радост и забавление беше Hug

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз лично, не съм позлвала бънджи.
Веднъж ме вързаха и се качих на перипета на един мост, но не посмях да скоча.

Децата ми също не са ползвали.
Не виждам смисъл.
Мое си мнение...

# 44
  • Мнения: 145
оказва се май, че е до дете........а мами

# 45
  • Мнения: 2 768
оказва се май, че е до дете........а мами
И до майки, и до майки ... Wink

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм ползвала бънджи, защото докато се усетя да купя, се оказа, че Виктория порастнала и подминала килограмите, които са дадени за въпросното бънджи. Така че, това удоволствие ни се размина.
I pri nas taka

Общи условия

Активация на акаунт