Културният спам на Рийдърс Дайджест

  • 7 681
  • 117
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 744
Излизам аз днес за градината и по навик си мушвам пръста в пощенската кутия. Отварям. Освен дежурния лъскав спам и някоя и друга сметка, бре нещо ново.

Станах ей такваз  Shocked кат видях получателя
Получател: Живеещият на (следва адрес)

И така... Съвсем случайно разбирам, че моя адрес минал през някакви кръгове, на някаква си томбола, и сега нали разбирате в 3тия ме чакала награда от 60 000 лв  newsm78 Брех, па аз да не разбера.

Та важното е било да чакаме червения плик. И да действаме бързо. Да си проверяваме редовно пощенските кутии, демек да си пъхам пръста по често по дупките Simple Smile Той плика можел да доди всеки момент. Веднага, ама на момента, да го отворим, да прочетем внимателно всички материали от плика.

Говоря в множествено число щото не се знае кой е "живеещият на"  Joy

А ето и още
http://xdata.gateway.bg/htmls/read_news.htm?id=6888
Цитат
в. 24 часа: Фирма върти бизнес с лични данни
21 Юни 2005 12:00
     20 000 души са получили на домашните адреси лични писма, че имат шанс да участват в томбола с награда от 60 хил. лв., както и за 103 по-малки за 73 хил. лв. Това не е предизборната лотария, а кампания за утвърждаване на щатското издателство "Рийдърс дайджест" у нас. Фирма "Марксман" е дала адресите и имената на нищо неподозирашите щастливци. Проверка на "24 часа" в Комисията за защита на личните данни показа, че "Марксман" не е регистрирана като администратор. В указанията обаче се твърди, че тя е администратор на лични данни, без да ги прехвърля на издателството. Пише, че организирането на томболата е при " стриктно спазване на закона за защита на личните данни". "Марксман" не е искала разрешение да трансферира имена и адреси за нуждите на томболата на "Рийдърс дайджест". Комисията посъветва всички потърпевши да подадат жалби, за да образува проверка по случая. "Ние организираме кампанията за томболата на база на адреси и имена, които сме придобили при предишни кампании и промоции", обясниха от "Марксман". Фирмата декларира, че никога повече няма да ползва лични данни, ако гражданите заявят, че не желаят да участват. Те не ги предоставяли на издателството, а ги обработвали от негово име. "Такива томболи се правят във всички страни. Подготвяме влизането на "Рий-дърс дайджест" в Бълга- рия , казаха от издателството. За да участват във финала за големите награди, получилите писма трябва да попълнят изпратените им талони. Ако го сторят до 14 дни, имат допълнителни награди - книгата "Открийте чудесата на света". Те ще могат 10 дни да я разглеждат и ако я харесат, да я купят срещу 30 лв. Имат право обаче и да я върнат. Щастливците били избрани по произволен признак от случайна извадка. Домашните адреси взели от публични регистри

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 21:40 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 264
хаха може на всички Тани да са пратили щото и аз го получих  Wink

# 2
  • Мнения: 442
аз това преди близо година и половина го получих Crazy

# 3
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Преди година не е било това, а нещо друго... Wink

АнМари, склонна съм да вярвам, че домашните адреси са взели от публични регистри. Рийдърс Дайджест е стабилна компания, която няма да си позволи да се издъни (особено със стъпването си на пазара). В това по принцип няма нищо незаконно, само се сети на Запад как им заливат всеки месец пощенските кутии с какво ли не... Теб какво те притеснява? Ако не искаш да получаваш информацията им, мисля, че най-лесно е да се откажеш (предполагам има формуляр за целта). Честно казано, кандидатствах за работа при тях (даже беше на път да стане работата, но си намерих друга междувременно Wink) и ми се видяха доста свестни. А колкото до това, че методът им е "спам" - спор няма, ама няма как да избегнем всички тези екстри на западното общество.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 744
Линде зарадвах се на "живеещият на" Simple Smile И на хубавите 60 000 са зарадвах, стига да има кой да ми ги даде Simple Smile

Няма ник'и бланки за отказ.

# 5
  • Мнения: 1 264
Има телефон и адрес за отказ
 Hug

# 6
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Линде зарадвах се на "живеещият на" Simple Smile И на хубавите 60 000 са зарадвах, стига да има кой да ми ги даде Simple Smile

Няма ник'и бланки за отказ.

Честно казано аз за 60-те хилки бих се пробвала. Ей така. Те не искат от теб да купиш продукта им, а само да им върнеш талона, за да се включиш в томболата. Wink Това ти го казва бивш служител на рекламна агенция организирала не една и две томболи и никога нищо не е било нагласено и от както работех на такова място видях, че в тия томболи няма никаква конспирация, печелят се от съвсем нормални хора и не са нагласени. Освен това законът май задължава да се теглят в присъствието на нотариус. Wink

# 7
  • Мнения: 442
Преди година не е било това, а нещо друго... Wink


марди гра, да ти кажа наистина времето напоследък ми е доста размито понятие. ама все си мисля, че бях бременна, като ми попадна това. и май (не съм съвсем сигурна) не го получих по пощата, ами беше в едно сп. тема. но определено такова нещо съм получавала. помня го, защото доста се чудех дали да си поръчам тази книга.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Я вземи да пробваш , може пък да ви излезе късмета    bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Получих същото днес, и не само аз, но и всички съседи с които се видяхме. Thinking

# 10
  • Мнения: 25 568
И аз го получих. И аз се притесних. Ще ви кажа защо. Първо, изобщо няма вариант на отказ, няма телефон, само пощенска кутия, което за мене не е никакъв адрес. Второ, и друг път ми се е случвало да се получават такива зарибявки и всеки път съм се питала откъде аджеба ни имат адреса? В такива глупотевини не участваме никога, та версията, че имали адреса от по-рано изобщо не важи! Naughty
Ще ви дам един пример: сменихме жилището, като мъжът ми го домързя да си смени регистрацията и по лична карта се води на стария адрес. 1-2 месеца по-късно получаваме поредната зарибявка, адресирана лично до мъжа ми - трите имена съвпадат точно, само адресът е настоящия, а не официалния! Е, питам аз, от кой публичен регистър разбраха, че мъжът ми живее тук? Ще ви дам един жокер - няколко дена преди това мъжът ми даде настоящия си адрес в една БАНКА като адрес за контакти и на този етап това беше единственото официално място, където можеше да се направи връзката име-адрес. Даже в работата му не разполагат с тази информация! Ама върви доказвай, че някой от банката злоупотребява с лични данни. Мога да кажа коя е тя, ама съм сигурна, че няма да е единствената... #2gunfire

# 11
  • Мнения: 94
И аз получих същото писмо вчера,а за въпросната компания нищо не ми говори, нито с какво се занимава нито коя е....абе според мен това са пълни глупости. Naughty

# 12
  • Мнения: 5 647
Да и на нас са ни напускали такива писма. Даже пише "СТРОГО КОНФИДЕНЦИАЛНО".

# 13
  • Мнения: 3 376
В това по принцип няма нищо незаконно, само се сети на Запад как им заливат всеки месец пощенските кутии с какво ли не... Теб какво те притеснява? Ако не искаш да получаваш информацията им, мисля, че най-лесно е да се откажеш (предполагам има формуляр за целта).

Мен точно това ме притеснява - че ако стане като на Запад, докато не разпратиш 10 000 формуляра за отказ, няма да ти се изпразни пощенската кутия от СПАМ. Би трябвало да е обратното - първо те питат искаш ли да ти пращат и ако кажеш да, пращат. А не: ако не щеш, прати ни формуляр.

Ще ви дам един жокер - няколко дена преди това мъжът ми даде настоящия си адрес в една БАНКА като адрес за контакти и на този етап това беше единственото официално място, където можеше да се направи връзката име-адрес. Даже в работата му не разполагат с тази информация! Ама върви доказвай, че някой от банката злоупотребява с лични данни. Мога да кажа коя е тя, ама съм сигурна, че няма да е единствената... #2gunfire

Защо наистина не ни кажеш коя е банката? И на мен преди 1 година ме търсеха упорито от Алианц да ми предлагат застраховка живот. Аз лични данни на Алианц не съм давала Crossing Arms Но упорито отказаха да ме уведомят от къде ми имат личния телефон. Даже мацката имаше наглостта да ми заяви: "Ама госпожо, какъв ви е проблемът? Всички застрахователни агенти си имат база от телефони, с които работят" #2gunfire #2gunfire #2gunfire Демек - да не се притеснявам, ако ми звъннат още няколко души, вече съм влязла в регистрите им и няма излизане. Twisted Evil

# 14
  • София
  • Мнения: 1 636
И ние получихме това тази сутрин. Всички пощенски кутии имаха такова писмо(в моя вход масово са без вратички, от тези които са на дълбочина, като клетка и се вижда)

# 15
  • Мнения: 5 647
Защо наистина не ни кажеш коя е банката? И на мен преди 1 година ме търсеха упорито от Алианц да ми предлагат застраховка живот. Аз лични данни на Алианц не съм давала Crossing Arms Но упорито отказаха да ме уведомят от къде ми имат личния телефон. Даже мацката имаше наглостта да ми заяви: "Ама госпожо, какъв ви е проблемът? Всички застрахователни агенти си имат база от телефони, с които работят" #2gunfire #2gunfire #2gunfire Демек - да не се притеснявам, ако ми звъннат още няколко души, вече съм влязла в регистрите им и няма излизане. Twisted Evil

Ох, тия от Алианц направо не мога да ги трая. Обаждат се на ден по 5 пъти в офиса да си предлагат услугите. Много са нахални.  #Cussing out

# 16
  • Мнения: 9 077
Тъкмо се шашнах какво е това, което държа в ръцете си, а то не съм била само аз  Embarassed
И в крайна сметка...може ли просто да го изхвърля в коша?  Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 264
И аз го получих. И аз се притесних. Ще ви кажа защо. Първо, изобщо няма вариант на отказ, няма телефон, само пощенска кутия, което за мене не е никакъв адрес. Второ, и друг път ми се е случвало да се получават такива зарибявки и всеки път съм се питала откъде аджеба ни имат адреса? В такива глупотевини не участваме никога, та версията, че имали адреса от по-рано изобщо не важи! Naughty


телефон 02 / 817 56 56 обаждаш се казваш ,че не желаеш да получаваш повече тяхни оферти пише го на единият лист .
Всъщност то не е адресирано до конкретен човек писмото пише живеещият на ..................... Все някой живее на този адрес дали съм , аз , ти или някой друг няма значение  Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 фев 2006, 11:38 от aq_kiara

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Я сега да видим кой ще развие най- добрата теория на конспирацията Mr. Green

# 19
  • Мнения: 25 568
телефон 02 / 817 56 56 обаждаш се казваш ,че не желаеш да получаваш повече тяхни оферти пише го на единият лист .
Всъщност то не е адресирано до конкретен човек писмото пише живеещият на ..................... Все някой живее на този адрес дали съм , аз , ти или някой друг няма значение  Simple Smile
Да, да, че да се докопат и до телефона ми! Как не! Crossing Arms
А откъде знаят, че изобщо съществува такъв адрес? Wink И че в блока има еди-колко си апартамента? Не вярвам да има толкова глупава фирма, която да стреля напосоки. Нали ако изпратят писмата на несъществуващи адреси, после ще ги залеят с върнати писма? Да не говорим, че и 3-те печата бяха от Ст. Загора (нищо, че двата се бяха постарали да ги замажат), а уж писмото е пратено в София? Или въпросната госпожа мениджърка ходи лично по градовете да пуска писмата?
Сигурна съм, че въпросният Рийдър Дайджест и хал хабер си няма какво се върши тук в България от негово име.  Sick

# 20
  • Мнения: 1 264
Ами няма да звъниш от мобилен или цифров телефон , обади се от аналогов или от пощата  така няма как да ти научат телефона Simple Smile Печатите  на моето писмо са от Бургас , чак сега видях де  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 205
И ние получихме вчера такова

Според мен Рийдърс Дайджест може и да имат томбола и да пращят, но това което сме полчули ние не от фирмата. Даже адрес няма само пощенска кутия и пише, че сега "пътувало" писмо с личните ни данни, но ние да избързаме и да им пратим вендага писмо с наште лични данни hahaha

# 22
  • Мнения: 6 206
20 000 за цяла бг, едва ли... Може би 200 000. Едва започваме и с лъжа. Бива ли такива работи, Миме! Laughing
Ние също имаме, има и в съседни кутии

# 23
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
А заедно с червеният плик ше получиш и покана да си купиш книгата "Чудесата на света" или нещо подобно срещу скромната сума от 30 лв.Когато я прочетеш,ако ти хареса,ще я задържиш,ако ли не ,я връщаш в 15 дневен срок.Обаче това не е измислица на американското издателство ...а на нашего брата българина.Пак зарибявка,изпиши на търсачката "Рийдърс Дайджест"и ще прочетеш повече подробности.Аз днес го направих,понеже и свекито е една от ИЗБРАНИТЕ Joy

# 24
  • Мнения: 4 473
Да се присъединя към `щастливците` Twisted Evil #2gunfire

# 25
  • Мнения: 7 109
И нашият адрес им е в извадката.
Чакам строежа на пирамида.  Laughing

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
А рекламата им гледахте ли вече?

# 27
  • Мнения: 1 798
И ние получихме днес  #Crazy #Crazy #Crazy...Как са пратили на половината български народ....

# 28
  • София
  • Мнения: 748
А ние защо получихме 3 еднакви писма?И на 3-те адресът е все нашият,странна работа!Сигурно са ни изтеглили 3 пъти. hahaha

# 29
И аз днес получих такова писмо !
сега чакам и червения плик.... newsm78

# 30
  • Мнения: 4 473
А рекламата им гледахте ли вече?

К`ва книга, к`ви 5 лева бе  #Cussing out тия пари ли искат да ми дават или да им правим оборот за книжки Shocked hahaha

# 31
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
И аз го получих днесс Peace Laughing

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Ха, и ние сме от щастливците Mr. Green

# 33
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Получих същото днес, и не само аз, но и всички съседи с които се видяхме. Thinking

и при нас е така, даже имаме 2 броя в пощенската кутия hahaha hahaha Mr. Green

# 34
  • Варна
  • Мнения: 956
Ето откъде ни имат адресите, а може би и имената...

http://www.yvox.net/modules.php?op=modload&name=News&fil … der=0&thold=0

Фирма обработва лични данни незаконно
Изпратено от: milko на 21 Юли, 2005 г. - 10:17
Фирма" Марксман" е обработвала незаконно имена и адреси на граждани при организирането на томбола на щатското издателство "Рийдърс дайджест".
Павлина Трифонова, "24 часа" 21 юли 2005 , 7 стр.
Това стана ясно вчера при изслушване на нейни представители в Комисията за защита на личните данни по жалба на в. "24 часа". Адвокатът на "Марксман" Румен Даракев призна, че когато са вкарвали в компютърните системи имена и адреси на граждани, за да им изпращат писма за томболата, не са имали тяхното съгласие. По закона за защита на личните данни това е задължително.

Фирмата твърди, че е събирала информация за включените в томболата от сайтове в интернет, обратно получени брошури за промоции и от пощенските кутии. Тя обаче не води статистика за кой гражданин откъде е взела личните му данни. Няма и вътрешни правила за заличаването им в системите си, след като приключат промоциите, за които са събирани, каквито са законовите изисквания.

"Рийдърс дайджест" не е получавала лични данни на български граждани. Издателството пращало готова бланка за писмата до включените в промоцията, като имената и адресите се попълвали от "Марксман". При проверката си експертите на комисията поискали да видят такава, но им отговорили, че са свършили, става ясно от доклада им. 


# 35
  • Мнения: 25 568
Ох, най-после нещо конкретно по въпроса. Че темата се изроди в преброяване на кой получил, кой - не...
И сега какво, кучетата си лаят, керванът си върви, незаконните действия продължават... #Crazy

# 36
  • Мнения: 6 206
Ох, най-после нещо конкретно по въпроса. Че темата се изроди в преброяване на кой получил, кой - не...
И сега какво, кучетата си лаят, керванът си върви, незаконните действия продължават... #Crazy
Много ясно.
Все още при нас е джунглата.
Ако ти се занимава, действай, на мен - не, те и на това разчитат...

# 37
  • София
  • Мнения: 1 751
Както казват американците (нали Рийдърс Дайджест е американска компания) "to cut the long story short":

1. Рийдърс Дайджест е американска компания, основана през 1922г. Издателството продава своите книги и списания в близо 70 страни. Навсякъде продава изданията си по този начин, чрез директен маркетинг, като представя отделните заглавия с писма по пощата.
2. Никой няма да злоупотребява с "личните данни", а и в случая използването само на адрес, без име, не се третира от закона като "лични данни".
3. Издателството наистина раздава обявените награди и не е пирамида.
4. За скептичните и съзиращите конспирация ъв всичко - НЕ, не работя за Рийдърс Дайджест - просто познавам част от хората, включени в организацията по встъпването на издателството на българския пазар.
5. Цитираните в 24-часа публикации са до голяма степен иниицирани от факта, че известното издателство "Труд" и вестника са под една шапка, а, разбирате ли, Риидърс Дайджест се явява сериозен конкурент...

Дали ще участвате в томболата - изборът е Ваш. И не е вярно, че не дават възможност да декларираш нежеланието си да получаваш материали от тях. Накрая на писмото е посочен телефон точно за това.
Изкушавам се да споделя колко страхотна информация и фотографии има в първата им книга на български, защото веднага ще ме обвинят в реклама. Вярвам, че някои, които ще закупят книгата след време ще го потвърдят и ще се убедите, че опасенията и раздразнението ви са били неоснователни. Ето и друг линк по темата: http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=846421
Това е от в-к "Сега" - http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2158&sectio … =2&id=0000610

А аз съм много щастлива, че ми я подариха, защото моят малък калпазанин ще има наистина интересно образователно четиво и ще научи за забележителности, за които, признавам си, не съм и чувала, че ги има.

# 38
  • Мнения: 1 264
Получих червеният плик , а вие ?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Какво има вътре?

# 40
  • в гората
  • Мнения: 1 486
1. Рийдърс Дайджест е американска компания, основана през 1922г. Издателството продава своите книги и списания в близо 70 страни. Навсякъде продава изданията си по този начин, чрез директен маркетинг, като представя отделните заглавия с писма по пощата.
2. Никой няма да злоупотребява с "личните данни", а и в случая използването само на адрес, без име, не се третира от закона като "лични данни".
3. Издателството наистина раздава обявените награди и не е пирамида.


Не може така... трябва да търсим под вола телето ние и това си е. Wink Peace

А колкото до "личните данни", нали разбрахте, че на пликовете пише: "... до живеещата на адрес...." и не пише име. Това означава, че по никакъв начин не са използвали името ти, т.е лични данни. Именно, затова е и томболата - за да им върнеш червения плик и по този начин официално попадаш в базата им данни и вече могат да ти пращат оферти и всякакъв подобен спам поименно. Без да бъдат обвинени в злопупотреба с лични данни. Това е - никаква световна конспирация, никаква интрига. Пълна скука. Но все пак имат нужда от по-добър ПР. Wink

# 41
  • Мнения: 1 264
Освен писмата в който пише , че сме избрани за втората фаза на играта , има два плика единият с Да , другият с Не /дали искаме да поръчаме книгата или не / , брошура за какво ще се отнася книгата , аз мисля да я поръчам книгата е за Природните забележителности в света , 4 талона за участие в наградите от 60 000 лв + други награди , ключ и картичка със снимки на 3 коли трябва да изтриеш под снимките кода и която кола съвпада с кода на твоя ключ нея ще ти дадат , ако спечелиш , още един талон пак се трие има от 1 до 3 звезди в зависимост от това колко звезди имаш толкова допълнителни подаръци ще получиш , ако поръчаш книгата , имаш и талон с персонален номер който трябва да пазиш за томболата . Май това е не пишеш никакви лични данни освен името си   bouquet

# 42
  • Мнения: 1 264
А да ако не им върнеш талоните , ключа и картичката отпадаш от финалният кръг   bouquet

# 43
  • Мнения: 1 264
Никой ли не е получил второто писмо ?

# 44
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Аз го полу4их днес и го изхвърлих

# 45
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
телефон 02 / 817 56 56 обаждаш се казваш ,че не желаеш да получаваш повече тяхни оферти пише го на единият лист .
Всъщност то не е адресирано до конкретен човек писмото пише живеещият на ..................... Все някой живее на този адрес дали съм , аз , ти или някой друг няма значение  Simple Smile

  Мъж ми обаче, също го получи по име, същото писмо е.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 751
Прощавай, bim_bam, но не вярвам, ако говориш за сега, а не за акцията от миналата пролет. От издателството са изпратили 300 000 писма, печатани извън България, по една и съща система, адресирани само до "живеещият на...". Някак си не се връзва единствено на мъжа ти да е адресирано лично...

# 47
  • София
  • Мнения: 2 845
 Rolling Eyes  и ние получихме писмото с ключа
запазих го, ще го чета подробно, че ми стана интересно

# 48
  • Мнения: 1 544
аз също получих писмото с ключа но още се чудя какво да го правя  newsm78

# 49
  • Мнения: 94
И аз го получих това червено писмо,прочетох всичко и реших да го изпратя даже ще поръчам и книгата.В крайна сметка,смятам че нищо не губя...ще го пратя. Grinning

# 50
  • Мнения: 1 264
Аз пак да попитам коя кола ви се падна и колко звездички имате ? На мен средната и имам 3 звездички , любопитна съм дали на всички се пада едно и също  Blush

# 51
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Прощавай, bim_bam, но не вярвам, ако говориш за сега, а не за акцията от миналата пролет. От издателството са изпратили 300 000 писма, печатани извън България, по една и съща система, адресирани само до "живеещият на...". Някак си не се връзва единствено на мъжа ти да е адресирано лично...

Поименното писмо не е от миналата пролет, а от ноември миналата година. Но съдържанието е абсолютно същото, сравних го с писмото, което баща ми получи миналата седмица. Разликата е само в това, че вместо "До живеещия на..." фигурират трите имена на мъжа ми.

# 52
  • Мнения: 781
И аз днеска ще си поръчвам книгата, не за наградите а за самата книжка, а пък ако в действителност има награди ще си чакам и аз. Като получа книгата ще докладвам. Чух, че била страхотна. Колкото до имената не ги пише на пликовете а пише само адресите, аз лично не виждам нищо притеснително в тази история, ако искаш книга поръчваш ако не искаш не поръчваш,ако искаш да участваш без покупка участваш с черния плик Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 1 187
Вчера получих червения плик.Падна ми се код F 15 (средната кола-Опел Есентия) и три звездички за доп.награди за книгата.А тя м/у другото е страхотна,цяла енциклопедия,при това луксозно издание. Wink Но нама да я купя,щото в момента сме на наситено червено  Laughing
Сутринта дадох на мъжо да пусне плика.
А от вас искам да не изпращате вашите,за да ми се увеличи шанса,естествено  smile3508
Много рекламни кампании са ми минали през ръцете,но тази на R.D.направо ми скри шапката!Много професионално(и доста скъпо).
п.п.Наградите се теглят на 18 декември(достатъчно време да реша как ще похарча 60000) Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 5 647
Вчера получих червения плик.Падна ми се код F 15 (средната кола-Опел Есентия) и три звездички за доп.награди за книгата.

И на мен се падна същото. Не се притеснявай, май на повечето е така.

# 55
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета не искам да ви разочаровам, но не си мислете, че с купуването на книжката(или некупуването и) ще се класирате директно за награди! Нищо в живота не е безплатно!

Свекърва ми получи преди Коледа подобен плик. реши да играе, още повече, че ние искахме енциклопедията и чрез нея си я поръчaхме! Уж само това беше достатъчно за да участва в двете им игри! Но не - досега е получила вече 4 писма, че е класирана за следващ кръг( аз уж беше предпоследен). Като уговорката е че може да участва ако се абонира за публикации на Рийдърс Дайджест. За едната награда книжки от поредицата им на стойността на енциклопедията, които ше пращат ВСЕКИ месец. А другата(за колата) за тяхното списание(което също не е никак евтино). Е, разбира се пише, че може да се откажаш, като им изпратиш публикацията обратно, но не съм сигурна дали това ще проработи, а и спама със сигурност ще продължи!

Тя престана да отговаря след 2-то писмо, което означаваше, че се отказва от играта и наградите, но писмата продължават да пристигат и да я уверяват, че играта продължава! Много неприятно!

Пиша това, за да може всеки да  направи своят избор!

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 11:45 от natalyna

# 56
  • София
  • Мнения: 13 204
Голям майтап... Joy Joy Joy
И аз си получих червения плик... При нас има една особеност. На нашия етаж апартамантите са 126 и 126А. В моята кутия бяха пуснали и за мн и за комшийката уведомителните пликове. Дадох й го! Вчера пристигна при мен плик червен. Отворих аз, изтрих кодовете (и при мен е Опел-Есентия и три звездички  Mr. Green). Решавам да попълвам талоните и какво гледам... пише ап. 126А А  Crazy Crazy Crazy. Звъня на комшиката по телефона и се оказва, че и тя е получила, явно моя плик за ап. 126. Викам, сакън, не попълвай данни, че няма да е валиден талона... Та.. мисълта ми беше, че ще видим от другия плик като изтрием полетата колко ще са звездичките и коя ще е колата...

Иначе по темата.... ще пратя талоните и книгата ще си поръчам! Смятам, че си струва човек да я има... Не се притеснявам от шумотевицата за личните данни... Ако някой иска да ме намери ще го направи и без томбола. Да не говорим, че могат да ми вземат всички данни незаконно от много места. Вярно, че не трябва да си затваряме очите, но пък на моето писмо пишеше "ЖИВЕЕЩИЯ на адрес... едикойси" Не ми е пишело името... Най-много да ми спамят после пощата, обаче предполагам, че има начин да се откажеш..
В първото писмо има телефон, на който да се обадиш и да откажеш да ти пращат реклами. мен повече ме дразнят брошурите на разните хипермаркети...

# 57
  • София
  • Мнения: 13 204
Момичета не искам да ви разочаровам, но не си мислете, че с купуването на книжката(или некупуването и) ще се класирате директно за награди! Нищо в живота не е безплатно!

Свекърва ми получи преди Коледа подобен плик. реши да играе, още повече, че ние искахме енциклопедията и чрез нея си я поръчaхме! Уж само това беше достатъчно за да участва в двете им игри! Но не - досега е получила вече 4 писма, че е класирана за следващ кръг( аз уж беше предпоследен). Като уговорката е че може да участва ако се абонира за публикации на Рийдърс Дъжджест. За едната награда книжки от поредицата им на стойността на енциклопедията, които ше пращат ВСЕКИ месец. А другата(за колата) за тяхното списание(което също не е никак евтино). Е, разбира се пише, че може да се откажаш, като им изпратиш публикацията обратно, но не съм сигурна дали това ще проработи, а и спама със сигурност ще продължи!

Тя престана да отговаря след 2-то писмо, което означаваше, че се отказва от играта и наградите, но писмата продължават да пристигат и да я уверяват, че играта продължава! Много неприятно!

Пиша това, за да може всеки да  направи своят избор!



Явно имат няколко игри... тук не става дума да се купува продукт. Никъде не пише, че купуването на книгата ти осигурява участие. Участие в ТАЗИ КОНКРЕТНА томбола, за която говорим, ти осигурява изптращането на 4 талона + талона за колата+ключа. Има и лепенка "Финален Кръг", която да се залепи.. А наградите доколкото си спомням ще се теглят в края на декември 2006 г.
Днес колегите ми казаха за някаква друга игра с някакъв код на плика, но тя не е тази, за която говорим тук. Явно е към някакво списание или и аз не знам точно къде, щото те намерили плика подхвърлен на земята, но в него няма ядрес и определено не става дума за уведомителните пликове, които сме получили...

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а каква е книгата?

# 59
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Книгата се казва "1000 чудеса на природата" и макар, че се води енциклопедия, е по-скоро сбор от любопитни факти за природата! Има хубави илюстрации и е на лyксозна хартия, големина А4 около 440 страници!

Не съжалявам, че я имаме(макар и да очаквах нещо по-различно)! Със сигурност ще влезе в употреба на децата в училище!

# 60
  • София
  • Мнения: 1 751

Поименното писмо не е от миналата пролет, а от ноември миналата година. Но съдържанието е абсолютно същото, сравних го с писмото, което баща ми получи миналата седмица. Разликата е само в това, че вместо "До живеещия на..." фигурират трите имена на мъжа ми.

Е, ми, няма как да стане, освен ако пощите не са огелпили нещо или затрили писмото. Никой не е пускал писма от Рийдърс Дайджест през ноември, поне не и в България.
Книгата си струва 30лв, ако ги имаш.
Подобно луксозно издание в наш'та мила родина върви по 50лв и нагоре. Рийдърс успяват да постигнат ниската за качеството цена от факта, че печатат в чужбина, където книгите са освободени от ДДС и печатат в "зловещи" тиражи.
Издателството дава възможност да се откажеш от "спама" (другите, пълнещи пощенските ни кутии, и това не правят).
Никой никого не принуждава да дава пари или нещо подобно. Просто това е по-различен начин на предлагане на продукти - необичаен за нас, банален за Щатите.
Всичко хубаво, момичета!  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 427
И ние сме от късметлиите Joy

# 62
  • София
  • Мнения: 13 204

Книгата се казва "Открийте чудесата на света"!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък немога да разбера какво се оплаквате всички. Никой не ви е опрял ножа в гърлото за да купите нещо. Хората си правят реклама и ако не ви харесва го изхвърляте и готово. Голяма работа - едно писмо. Знаете ли, че в щатите дневно получават сигурно по 20 такива реклами. Ами вестника Седмична поща аз лично не съм го искала ама ми пристига, ами Била, ами Практикер ? Големо важно ! На всичкото отгоре книгата  ми се струва доста добра и интерестна и мисля да си я купя. Аз много харесвам такъв вид четива и мисля, че няма да си дам парите на вятъра. Като излезна Нешънъл джиографик на български всички бяхте във възторг а сега за тази книга се вдигна страшна олелия. Относно адреса пак мисля, че се вдига много шум за нищо. Всеки може да ти научи адреса я от указател, я от някое писмо адресирано до теб. Изобщо мисля, че сте много негативно настроени без да има за какво.

# 64
  • Мнения: 1 187
А рекламата им гледахте ли вече?

Да,много ме кефи! newsm10 Тъпа е за тези,дето не я разбират... newsm48

# 65
  • Мнения: 5 877
Не знам за Рийдърс Дайджест, не са ни писали, ама днес видях една лелка да седи пред пощенските ни кутии и да ни записва фамилиите в една тетрадка, даже в нещо като в таблица.
Видя ми се точно спамаджийка и я попитах какво прави. Тя ме изгледа сърдито и ми каза, че пращала картички на съседите си.
Попитах я целия вход ли познава (защото аз не я знаех), тя ми каза "Да". Тук аз й се извиних  newsm78 , защото реших, че може наистина да ми е съседка (аз живея там от 4 г) и да не пуска на целия вход. При това тя ме пита най-нахално "А вие коя сте?" и като й казах, че живея в този вход, ми бута един плик в ръката. вътре, моля ви се, картичка от НДСВ. Така че не стига че сме описани, ами й се извиних  #Crazy

# 66
  • Мнения: 1 925
И аз го получих това, кактои повечето ми познати Shocked

# 67
  • Мнения: 7 837
Ще свикнете  Grinning
Почти всеки ден в пощата ни има подобни зарибявки. Никога не пише име, а просто resident. Изобщо не ги чета, отиват директно в кофата за рисайкъл  Laughing

# 68
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
На мен пък ми го дадоха днес това писмо заедно със списанието ЖУРНАЛ ЗА ЖЕНАТА!Ами ще взема да го пратя аз това писъмце и да участвам в томболата,пък знае ли човек Crossing Armsи книгата ми се иска да си купя,но по-натам във времето Sick

# 69
  • Мнения: 1 097
и ние получихме и двата плика, мъжът ми много се кефи милия  Heart Eyes

Попълних ги на негово име и днес го пуснах ПЛИКА НЕ (демек книга не ща, само да участвам в тобмоли разни и кола да му дават на моя любим  Joy ). Пък който вземе кола от тая томбола, да дойде да ме повози, бензина ще си го платя!  newsm10 smile3532

доста смешно ми се струва всичко, ама да угодим на съкровището, щом това го кара да се чувства добре..  Peace Пък и никой не ми иска пари (все още  Wink ). Много важно, че ще ми знаят името, адреса и ЕГН-то. Аз колко талона съм пуснала в БИЛЛА, Метро и тем подобни... Още един все едно.
Да не ви пука, пуснете си писмата, 55 стотинки са  Peace Flutter

# 70
  • Мнения: 3 861
момичета, четете внимателно. ИМА бланка за отказ, писмото НЕ Е адресирано до някой конкретно(име) и участието в томболата за 60 000 лв. не е обвързано с покупка. Единственото странно според мен е, че няма пощенско клеймо, дата и тогава срокът до 14 дни да се запишеш за участие в томболата се обезмисля...

# 71
  • София
  • Мнения: 2 845
Единственото странно според мен е, че няма пощенско клеймо, дата и тогава срокът до 14 дни да се запишеш за участие в томболата се обезмисля... 
  хм...на това не бях обърнала внимание

# 72
  • Мнения: 1 616
Аз пък вчера в "Журнал за жената" намерих плик, ама син с два стикера отпред. Вътре имаше два талона - за поръчка на книгата и за участието в томболата. Никъде не фигурира моят адрес! Та за едно и също нещо ли става дума? И се чудя дали да се вържа на тая работа... newsm78

# 73
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз пък вчера в "Журнал за жената" намерих плик, ама син с два стикера отпред. Вътре имаше два талона - за поръчка на книгата и за участието в томболата. Никъде не фигурира моят адрес! Та за едно и също нещо ли става дума? И се чудя дали да се вържа на тая работа... newsm78
същото е, същото е Simple Smile Simple Smile
и аз вчера се сдобис с такъв плик покрай това списание Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 2 623
момичета, четете внимателно. ИМА бланка за отказ, писмото НЕ Е адресирано до някой конкретно(име) и участието в томболата за 60 000 лв. не е обвързано с покупка. Единственото странно според мен е, че няма пощенско клеймо, дата и тогава срокът до 14 дни да се запишеш за участие в томболата се обезмисля...

Lilly и аз се запитах същото когато четях условията. Как те ще разберат, че съм си изпратила писмото в срок или не - ей това ми се струва доста гнило в цялата работа иначе всичко останало си е реклама като реклама.

# 75
  • Мнения: 3 861
Ние така или иначе ще участваме ще си купим книгата защото и на двамата с мъжО ни харесва, а и за Калоян ще бъде интересна(надявам се) в един по късен етап Grinning. Ако пък ни огрее и от томболата - ееех мечти..., но какво по хубаво от това??? Crazy

# 76
  • София
  • Мнения: 2 623
Ние така или иначе ще участваме ще си купим книгата защото и на двамата с мъжО ни харесва, а и за Калоян ще бъде интересна(надявам се) в един по късен етап Grinning. Ако пък ни огрее и от томболата - ееех мечти..., но какво по хубаво от това??? Crazy

И ние така ще направим Simple Smile

# 77
  • Мнения: 7 837
Момичета, това за срока си е част от рекламната тактика. По същия начин, при телешопа върви стандартното - Ако се обадите до 10 мин. след като видите това, получавате още... и т.н.  Wink
Това са разни тънкости-клишета, които биха накарали човек да се заинтересува.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 623
Момичета, това за срока си е част от рекламната тактика. По същия начин, при телешопа върви стандартното - Ако се обадите до 10 мин. след като видите това, получавате още... и т.н.  Wink
Това са разни тънкости-клишета, които биха накарали човек да се заинтересува.

Кейси - самата книга мен ме интересува и си струва парите. Останалото го приемам като един вид бонус - тото - ако стане Simple Smile

# 79
  • Мнения: 7 837
Ясно  Grinning
Само ви казвам да не се притеснявате относно срока, 4е няма клеймо и т.н., когато и да го пуснете, най-вероятно ще влезете в тази лотария. А и тепърва в останалата част от страната ще получават писма  Crazy

# 80
  • Мнения: 1 097
Пощенско клеймо при нас има - 28.02.2006 г. Печата, който слагат от пощата. Не може да го няма... Като дойде писмото в моя град му удрят черния кръгъл печат с дата и по това би трябвало да се гледа.

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Още една късметлийка  Crazy

# 82
Аз преди два дена получих и червения плик и днес си пуснах плика с "ДА". Книгата мился че си струва парите. Но искам да ви попитам, дали на талона със звездичките всички имате по три ????

# 83
  • Мнения: 1 022
И аз имам 3 звездички Simple Smile
И аз си поръчах книгата Simple Smile звучи обещаващо, а и обичам такъв тип книги

# 84
  • Мнения: 1 097
разбира се, че имаме по 3 звездички  Laughing и ни се падна средната кола  Mr. Green На някой слу1айн ода му се е паднала друга? Съмнявам се..  Whistling hahaha

# 85
  • Мнения: 781
Да, да.............. и аз имам три звездички и средната кола от талона, хм..........

# 86
  • Мнения: 983
И аз съм от "щастливките" с чисто нова кола. Моито звездички са три. Сутринта мъжа ми видя, че е пристигнал червения плик. Чудя се дали да не пусна плика с "Да". Все пак нищо не губум. Нали?  newsm78  Само, че притеснява, че трябва да си напишем личните данни Shocked

# 87
  • Мнения: 1 391
о, да, и ние сме от тези избрани жители!

отделно после получихме втори червен плик, с ключ вътре, и като изтриеш от едно картонче, с монетка 3 златни квадратчета под 3 коли... се оказва , че номера на ключа съвпада точно с най-скъпата кола, и че ако пратиш писмо и купиш книга, печелиш почти сигурно колата...

но не само това, имаше и още едно за изтриване , и ако имаш 3 звездички, печелиш 3 награди... естествено имахме 3 звездички

Не зная дали сме будали или не сме...?? ама то направо е невероятно, да си толкова избран и толкова все най-хубавите неща да ти се падат  newsm78

# 88
  • Мнения: 498
и ние сме с 3 звезди и с най-скъпата кола
доста евтин трик- много са прозрачни американците..... hahaha

# 89
  • Мнения: 7 837
Евтин, прозрачен, щом доста от вас ще се хванат на хорото, значи още елементарни маркетингови трикове работят някъде...  Grinning
Което разбира се не казвам, 4е е лошо.

# 90
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Евтин, прозрачен, щом доста от вас ще се хванат на хорото, значи още елементарни маркетингови трикове работят някъде...  Grinning
Което разбира се не казвам, 4е е лошо.


Е, те тези трикове в Щатите вече колко години работят Wink... Нека не забравяме, че т.нар. директен маркетинг все още почти не е навлязъл в БГ, Рийдърс Дайджест са първите, които влизат с продажба на книги чрез директен маркетинг на БГ пазара. На мен лично ми е много интересно какво ще се случи с цялата тази работа....

# 91
  • София
  • Мнения: 18 679
Съвсем определено ще си взема книгата!30 лева за такъв формат енциклопедия нищо не е, а вкъщи сме фенове и на географията, и на чудесата GrinningТака че - пишете още една жертва на директния маркетинг hahaha
Сега да питам за томболата - от това листче с талоните само те ли се пращат или барабар с листчето newsm78Нямам време да седна да прочета условията на спокойствие...избиваме кучешки зъби и в нас е smile3511
Между другото, и на моя плик си има пощенско клеймо с дата, само дето тя не се чете Laughing

# 92
  • Мнения: 1 232
Цитат
На мен лично ми е много интересно какво ще се случи с цялата тази работа
....  Rolling Eyes]На мен лично ми е много интересно какво ще се случи с цялата тази работа....  Rolling Eyes[/url] Rolling Eyesнай-вероятно нищо няма да се случи.само аз ли съм скептична бе момичета,мисля,че Рийдърс..  най-вероятно ще ползват данните на всеки "поблазнил се4 от голямата награда,за да му заливат пощата със СПАМ,а томбола веоятно няма да се проведе.Към мен зарибявката бе за 60 000 лева,доколкото ви разбирам тече томбола и за кола,нещо друго....
Цитат

# 93
  • София
  • Мнения: 39 744
Ми ние нема сме собственици на новата кола, щото метнахме талони и сичко прилежащо. Ама току виж след някой и друг месец да ме сюрпризират, че колата още не е спечелена и ме чака Simple Smile

# 94
  • Мнения: 7 837
Евтин, прозрачен, щом доста от вас ще се хванат на хорото, значи още елементарни маркетингови трикове работят някъде...  Grinning
Което разбира се не казвам, 4е е лошо.


Е, те тези трикове в Щатите вече колко години работят Wink...

O, естествено, както и по цял свят.
Макар че тенденцията е към все по-малък % хора, които успяват да бъдат зарибени. Поне тук е така и то основно има спад в някои от щатите. Но пък Източна Европа е голям пазар и е нормално акулите да дойдат. Дайджест са първите, но и други няма да закъснеят  Crazy

# 95
  • София
  • Мнения: 1 751
За ГОЛЕМИТЕ ПЕСИМИСТИ - наградите са реални и ще бъдат раздадени чрез томбола, така както е описано.

# 96
  • Мнения: 25 568
И трите коли ли? Mr. Green
Мерси! Не си падам по въдички, независимо колко е голям червеят! Crossing Arms

# 97
  • Мнения: 781
За наградите незнам, но с нетърпение чакам да си видя книжката, обожавам да чета такъв тип издания!

# 98
  • Мнения: 1 798
ЯЮсно..Всички сме с по 3 звездички и чакаме да гушнем наградките Crazy, ама защо пише, че ще участват в томболата  изпратилите писмата си от 1-ви април.Значи ли това, че трябва да чакам до 1-ви април за да пусна писмото? newsm78

# 99
  • София
  • Мнения: 18 679
ама защо пише, че ще участват в томболата  изпратилите писмата си от 1-ви април.Значи ли това, че трябва да чакам до 1-ви април за да пусна писмото? newsm78
1-ви април, ама 2005 WinkЯвно са почнали със зарибявката за томболата още от април миналата година.Аз очакавам до декември 2006 да ми пристигат още бая покани за участие.Е, колкото повече - толкова повече Mr. GreenКато подкарам колата, ще ми дишате прахта hahaha

# 100
  • София
  • Мнения: 1 751
И трите коли ли? Mr. Green
Мерси! Не си падам по въдички, независимо колко е голям червеят! Crossing Arms

Някой да те моли или кара насила???  newsm78 #Crazy Жалко, че няма как да си поговориш с жената от Пловдив, спечелила нова Дачиа Логан, щото "захапала" точно въдичка, пусната в пощенската й кутия под формата на брошура-спам с лепнат на нея истински ключ...

# 101
  • Мнения: 372
Съвсем определено ще си взема книгата!30 лева за такъв формат енциклопедия нищо не е, а вкъщи сме фенове и на географията, и на чудесата GrinningТака че - пишете още една жертва на директния маркетинг hahaha
  И аз се заребих за книгата.Това за наградите не ми се вярва,но мисля,че си струва енциклопедията.Дано да е толкова интересна колкото и брошурката Wink.

# 102
  • Мнения: 25 568
Хм. Това тема за лични мнения ли е или за реклама? newsm78
Аз пък не преча на никого да си захапва колкото си иска въдици и да си печели колкото си иска коли. Да са ви честити! hahaha

# 103
  • София
  • Мнения: 1 751
Определено е и тема за реклама, в случая рекламата под формата на спам в пощенските ни кутии. И като всяко нещо си има две страни. А мненията на всички мами, писали тук, илюстрира доколко я приемаме и какво мислим за нея.
Нали, мами?

# 104
  • Мнения: 1 925
Аз днес взех червения плик от пощенската ми кутия и реших да пратя плика с отговор " не ", т.е. че не сикам книгата, но искам до участвам в томболата. Но определено четох 20 пъти указанията, за да попълня нещата по плика, за да го изпратя. Много тъпо са го измислили... newsm78

# 105
  • Мнения: 68
момичета,
това е пълен СПАМ!!!
Аз съм живяла в Канада. Там един слънчев ден получих абсолютно същото  писмо, даже и наградите бяха същите. И аз като наивен баламурник си викам : е кво пък губя от всияко това?!,, и си пуснах талоните за въпросната томбола. И се почна една безкрайна кореспонденция. Аз всеки път трябваше да трия и да видя аджеба за какво този  път ще играя и така не можах да хвана края в колко томболи трябваше да участвам. Даже  трябваше да им пратя няколко чека, с които да им заплатя книгите,които те така и без да съм ги поръчвала ми пратиха, а някои бяха задължтелни за да участваш. След месеци затрупване с бумаги от рода, аз им теглих една и почнах да се ровя за тел , за да анулирам всичко това- но НЯМАШЕ!!!! Имаше някякъв е-майл, ако не се лъжа и това беше. В крайна сметка се преместих да живея на друг адрес( не заради тях де) и се спря с въпросната идиотщина.
Все още се срамувам от себе си, че изобщо съм им се вързала на СПАМА!!!

Разказвам го , за да си направите извода за себе си!!!

# 106
  • Мнения: 79
И аз днес получих червения плик.А на тези които са получили червеният плик :КАКВИ КОЛИ ПО ТОЧНО ВИ СЕ ПАДНАХА И КОЛКО ЗВЕЗДИЧКИ ИМАТЕ?

# 107
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз днес получих червения плик.А на тези които са получили червеният плик :КАКВИ КОЛИ ПО ТОЧНО ВИ СЕ ПАДНАХА И КОЛКО ЗВЕЗДИЧКИ ИМАТЕ?
Прочети няколко страници назад- всички имат по 3 звезди , а колата е средната.
Аз лично игнорирах още първото писмо, така че червен плик не съм получавала Stop

# 108
  • Мнения: 25 568
Аз лично игнорирах още първото писмо, така че червен плик не съм получавала Stop
Ще получиш, ще получиш! Wink Joy

# 109
  • Мнения: 781
Аде бе хора, никой ли не е получил книгата още, чакам отзиви Hug

# 110
  • Мнения: 3 927
Айде и аз да кажа, че получих червеният плик. Simple Smile
Момичета, определено работата е съмнителна, особено след като изчетох темата и мненията ви. Абсолютно вярвам, че ще се раздадат определените награди, но явно след като се зарибим и участваме във всички възможни томболи до края на годината. Ясно защо тегленето е през декември. И ясно, че 14-дневния срок е ала-бализъм  Wink

Въпреки това смятам да си поръчам книгата, защото цената не е висока, а за 456 страници с 500 фотоса е направо смешна. Мисля, че ще е полезна и интерсена енциклопедия за такива като мен, които биха искали да пътуват по света, но не могат да си го позволят Cry


За протокола: и аз имам 3 звездички и "печеля" средната Корса Mr. Green

# 111
  • Мнения: 2 407
Аиде и аз съм в отбора на получилите, но няма да пращам нищо! Naughty

# 112
  • Мнения: 952
Ехеее ама ние сме били много маймунки на клона бе Laughing Laughing и всичките с по три звездички и една и съща кола. Аз няма се разсърдя и на останалите две нищо че имам ключ за най-скъпата Mr. Green Ами гледам си писмото и на него клеймото е от 28.02 а аз едва утре мисля да го пусна. Аз също ще закупя книгата мисля, че има какво да се види в нея. Когато четох писмото ми направи впечатление че пише че личните ни данни могат да се използват от издателството с рекламна цел или други цели кактои че имената ни могат да се публикуват в други издания, например имената на победителите ще бъдат публикувани в еди кой си вестник. Thinking после  мернах някъде, че май сега трябва вече да се напишат имената на живущия на този адрес и поименно да се изпратят до София. А бе ще видим какво ще излезе от цялата работа, дано не злоупотребят с това че ще имат на  половината БГ личните данни #Crazy




# 113
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Разписвам се за протокола:
3 звездички и среден автомобил! rotfImbo
И аз се "хванах" и пуснах "материалите" в пликчето с "ДА". Може пък и да си струва книгата... newsm78
А иначе, не виждам нищо сложно в попълването на талончетата. Просто използват типичната "американска" система за зарибване с цел да ни убедят колко е важно да им обърнем внимание... Винаги ме е дразнел този маниер на дирекно прилагане на американския модел на въздействие.  Sick Чудя се  newsm78 няма ли кой да ги "светне" тия, които идват да продават в България, че ние сме по-друго тесто хора и нямаме нужда от цветни схеми, за да разберем, че трябва да си напишем името и адреса например.

# 114
  • Мнения: 2 433
за да не отварям нова тема... използвам старата такава макар и за друг коментар.
Поръчах си първата енциклопедия и останах много доволна , защото определено е страшно полезна и най-вече интересна придобивка. Затова поръчах и втората за здравето.
Е, вчера дойде. Цената и както повечето от вас знаят е 42лв с опаковката и доставката.
Обаче каква беше изненадата ми когато отворих пакета и въпросната енциклопедия беше дефектна. Значи корицата е обърната спрамо съдържанието. Обръщаш с надолу главата и четеш Mr. Green Не съм дребнав човек но колкото и пъти да я отворя тази книга все ще ми "вади очете" пък и не струва 5 или 10 лв че да се примиря с това. Дотук добре Обаждам се на посоченият телефон и помолих да ми заменят книгата с друга , тъй като наистина желая да я закупя.
- Даааа, няма проблем! Пращате старата и ние ви изпращаме новата.
- За чия сметка? - питам аз!
- За наша - отговаря ми госпожицата от другата страна на линията!
- А как по точно, защото за да изпратя пакета трябва да платя таксата по изпращането, понеже няма адрес а номер на П.К.??- питам отново аз
- Ами тогава е за ваша сметка! - ми отговарят.

Не съм за 3-те лева. Но смятам че беше редно , понеже грешката е тяхна - те да поемат пощата. Най малкото, по клиентският ми номер да преведа вместо 42 - 39лв.

Е, това е! Оплаках се! Hug

# 115
  • София
  • Мнения: 498
Да кажа и аз!
Получих първият червен плик с предложенияето за първата книга. Изпратих плика за бърз отговор , но без да поръчвам книгата. След месец дойде друго писмо, пак че сам сред щастливците и т.н. .... Joy
Съответно придружено с предложение за закупуване на книгата"Здраве чрез природолечение", пак отговорих , но този път поръчах и книгата , защото ми се стори полезна.
В крайна сметка книгата пристигна вчера, ололо 400 стр. е и съдържа доста полезна информация, качеството на печата и на хартията е супер. Не съжалявам, това е нещо като дом. енциклопедия, но по принцип съм ПРОТИВ подобни покупки по поща и т.н. глупости.
Някак си много изнудваческо ми се видя тази работа с тия писма , с тия книги, с това че сме големи щастливци , че сме сред избраните и т.н......

# 116
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами и ние участваме в тази игра, взехме първата книга и сега чакаме и втората. Не съжалявам за това, ако не друго поне ценни книги ще си имаме. Сега като видях, че вече се получават и вторите книги и се запалих да чакам с нетърпение. А в крайна сметка, всеки си преценява дали да играе или не. Flutter

# 117
  • Мнения: 1 187
Побут....

Днес получих третото(май)писмо,с което ми напомнят,че предстои финалния круг и фигурирам в списъка на "финалистите" Laughing До две седмици трябвало да получа бежов плик с личен сертификат,който трябва да се изпрати заедно с талона от настоящото писмо.

И като послепис :"Ако по някаква причина не получите документите за участие в томболата през следващите 14 дни,моля пишете ни на адрес.....за да вземем незабавни мерки за разрешаване на проблема"

Е щом толкова искат да ми ги дадът тези 60 000,ша ги взема! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт