Кърмене и вода

  • 9 490
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте!
До сега прочетох много различни статии относно даването на вода на новородено и вече се обърквам. Трябва ли да се дава вода? Бебо вече е на 20 дни и снощи пробвахме да му дадем водичка и почна да пие доста жадно даже се изненадахме. newsm78 И сега като го накърмих и си дъвче ръкава. Не мога да разбера не е дохранен или му се пие вода Rolling Eyes Thinking

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
На кърмено бебе не се дава вода,ако е пиело жадно значи е гладно.По-добре го накърми,нали трябва да наддаде килограм на месец,как ще го докара ако го поите с вода?Кърмиш на поискване от двете гърди на хранене по колкото време иска да стои на гърда.Няма да ограничаваш по 5 или 10 минути както предполагам ти е казал педиатъра.хората сме различни,някои се нахранват за 10 минути,някои им трябва по 30 минути.как очакваш от новородено с недоразвити мускулчета на челюстта да се нахрани за 10 минути?И през ноща бебетата се хранят,не е както педи ти казва че бебета спят по цяла нощ,като само вода се полага.И общо взето заради следваните грешни съвети давани от педиатъра около 90% от бебетата са на изкуствени млека  Tired.Ако имаш проблем и НАИСТИНА ИСКАШ ДА КЪРМИШ потърси консултант по кърмене.Няма по неоценима помощ за майка която желае да кърми,но всеки около нея все я лъже че на бебето кърмата не му стигала и затова плаче...

# 2
  • Мнения: 120
Не лишавай бебчето от водичка,Можеш да му предлагаш между кърменията .

# 3
  • Мнения: 5 513
Кърмих и давах вода.Без захар.Ти си решаваш.Някой дават,някой не.Този въпрос е като
да спорим кое е първо яйцето или кокошката.Щом пие му давай.Като си наддава на тегло
значи се храни и добре.Пълни памперса.Децата не са ляти по калъп.Има неща които нямат
един верен отговор за всички деца.Верен е този ,който понася на твоето дете.

# 4
  • Мнения: 768
Да даваш вода въобще не значи, че бебето ти ще се отбие, нито пък, че ще му се напълни корема с 10-20г. вода. Давала съм вода от раждането. Ако не трябваше да се дава нямаше да дават и в родилното, независимо, че много настоятелно се пропагандираше кърменето. И не съм съгласна, че българските педиатри са изостанали и не знаят новостите.

# 5
  • Мнения: 92
Благодаря ви за бързите отговори! Отново го накърмих и сега заспа сладко. Бебо суче по един час и си помислих, че няма как след половин час отново да е гладен но...

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Да даваш вода въобще не значи, че бебето ти ще се отбие, нито пък, че ще му се напълни корема с 10-20г. вода. Давала съм вода от раждането. Ако не трябваше да се дава нямаше да дават и в родилното, независимо, че много настоятелно се пропагандираше кърменето. И не съм съгласна, че българските педиатри са изостанали и не знаят новостите.
Оооооо,напротив не следят новостите за кърменето(всъщност хал хабер си нямат от кърмене),нали заради тях кърменето в България не върви като започнат с храненето на 3 часа,през ноща задължителна почивка за стомахчето,изписване на дохранване за щяло и нещяло,захранване на 40-ия ден на бебето със сок от ГМО плодовете по пазара,от 2-ия месец пюрета бъкани с консерванти....
Който се интересува от кърмене ще прочете статия са състава на кърмата и ще си отговори на въпроса дали да се дава вода.А пък да не говорим  родилните отделения как още веднага захранват бебето с АМ,не дават на майката да го кърми когато то поиска,ами и го носят нахранено на 3 часа,през ноща му бутат шишето с АМ и да мълчи.още от там работите с кърменето се объркват,после дойде педи и наговори куп глупости как една жена е неспособна да произведе достатъчно количество за да нахрани бебето си...и увереността на майката отиде на кино

# 7
  • Мнения: 120
Да даваш вода въобще не значи, че бебето ти ще се отбие, нито пък, че ще му се напълни корема с 10-20г. вода. Давала съм вода от раждането. Ако не трябваше да се дава нямаше да дават и в родилното, независимо, че много настоятелно се пропагандираше кърменето. И не съм съгласна, че българските педиатри са изостанали и не знаят новостите.
Оооооо,напротив не следят новостите за кърменето(всъщност хал хабер си нямат от кърмене),нали заради тях кърменето в България не върви като започнат с храненето на 3 часа,през ноща задължителна почивка за стомахчето,изписване на дохранване за щяло и нещяло,захранване на 40-ия ден на бебето със сок от ГМО плодовете по пазара,от 2-ия месец пюрета бъкани с консерванти....
Който се интересува от кърмене ще прочете статия са състава на кърмата и ще си отговори на въпроса дали да се дава вода.А пък да не говорим  родилните отделения как още веднага захранват бебето с АМ,не дават на майката да го кърми когато то поиска,ами и го носят нахранено на 3 часа,през ноща му бутат шишето с АМ и да мълчи.още от там работите с кърменето се объркват,после дойде педи и наговори куп глупости как една жена е неспособна да произведе достатъчно количество за да нахрани бебето си...и увереността на майката отиде на кино
Извинявай ,но не съм съгласна с теб.Точно в родилното показват на майките как да кърмят и на повечето места бебетата са си при майките.Има жени които нямат кърма  , това се разбира когато бебето не наддава и тогава няма как ,трябва да се дохранва.Работила съм с педиатри ,те препоръчват да се използват плодове и зеленчуци от домашната градина (ако е възможно)

# 8
  • Мнения: 768
Въобще не съм съгласна. Напротив, даже ни показваха как да кърмим. Никога педиатърката не ми е казвала да давам АМ. Да се твърди, че всички педиатри са изостанали е смешно. Те не падат от небето, освен това много от тях ходят в чужбина. Не са чак толкова задръстени, колкото си мислим. Изкарахме се по-знаещи от всички тях. Това си е мое мнение, лично! Можеш да даваш домашно пюре, щом мислиш, че купените са с консерванти.

# 9
  • Мнения: 9
моя бебо е почти само на кърма , давам му вода, но той или ми бута шишето или смуче и плюе по дрехите, а е само на месец и 5 дни. Пие когато му се пие, но имайки предвид че кърмата е 90% вода и памперсите са доволно напълнени, не му тикам шишето в устата!
а колкото до болниците и АМ, в момента в който ми дадоха бебо (на 3-тия ден) и той засука, пробвах да му дам от млякото на болницата, е той отказа да вкуси даже! Simple Smile)) сега си муцаме, когато искаме и по колкото искаме.....

# 10
  • Мнения: 9 481
Трябва ли да се дава вода?

Не. Peace
Кърмата е над 80% вода-няма да ти се обезводни бебето никога; ако е жадно (лятото) ще ти даде сигнал и ще го накърмиш.
И двамата ни сина не са пили вода, защото аз не съм давала за ужас на бабите Mr. Green, до 6мес; после те не искаха..пропиха след 8-ия мес.

# 11
  • Мнения: 5 719
И дори да решиш да даваш вода , давай я чиста, без захар защото ще получиш много такива съвети от многознаещи баби, лели, съседки и т.н

# 12
  • UK
  • Мнения: 4 308
Сериозно ли дават в родилното още вода на бебетата? Водят ви бебето и ви връчват шише с вода?  Shocked Като раждах дъщеря ми нямаше такива неща, сина ми раждах в друга болница, тогава даваша шишета с глюкоза, но доколкото знам и това вече не дават. И в двете болници вода не се даваше на бебетата, кои са тия болници, където още дават?

# 13
  • Мнения: 768
Разбира се, че дават.

# 14
  • UK
  • Мнения: 4 308
И от какво се разбира?  newsm78 Ето аз казвам, че съм раждала в две болници, в които не дават - да не съм празнословна, казвам си - Тина Киркова и Втора градска, София. Кои са тези болници в които дават?

Общи условия

Активация на акаунт