Хайде, мамо, стягай багажа! - ДЕКЕМВРИйче готово е за плажа ;)

  • 22 673
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • UK
  • Мнения: 5 999
Stediq
питай педиатъра ви Peace

а иначе, да не си прекалила с оризовата каша? тя се дава само 2 пъти седмично именно заради запичащия си ефект Hug

# 31
  • Мнения: 7
Deskata8998 страх ме беше. Пишеше, че
щом седи с изправен гръб, незявисимо дали асистирано или сама, няма да има проблем. И е вярно; задавя се и сама плюе. Но не онова задавяне дето да я обръщам с краката нагоре, ми... леко. Само я тупвам.  Flutter

# 32
  • UK
  • Мнения: 5 999
Анета Морфовате, като нямат зъбки, все още, как го поеха този морков newsm78 Моите само ще го оближат и олигавят едно хууубаво Joy

# 33
  • Мнения: 768
Как цял морков, бе, то направо си е опасно, ако има зъби и отхапе  Shocked.

# 34
  • Мнения: 277
за запек изпитано и действащо е да вземеш овесени ядки,свари ги и дай на детето да пие водата от тях...много помагаше при нас...
коконче...аз захранването започнах с картоф,после морков,тиква и от там нататък вкарвах какво реша,преди около 2-3 седмици дадох пюре само от броколи..мале как ужасно миришеше,но на малчо му хареса,после дадох след 1 седмица броколи с ориз....тиквички с картофои веднъж само дадох на Хип и вече давам всичко  Grinning  днес например яде за обяд спанак яхния,облизваше се като коте  Laughing

# 35
  • Мнения: 68
Добър вечер и от мен Simple Smile

Клеопатра, честити зъбчета!

Михаил още няма, обаче вече гризе с голяма сила, днес ми гриза пръста Laughing

А за оризовата каша - той я яде вече 4 ден и не съм забелязала проблеми със запек, но може би при всеки е различно.
 

# 36
  • UK
  • Мнения: 5 999
Станиславка  Hug ааа значи и аз почвам след моркова да ги меша Joy Все ще нацеля някоя комбинация, която да им хареса Crazy

# 37
  • Мнения: 141
Deskata8998 страх ме беше. Пишеше, че
щом седи с изправен гръб, незявисимо дали асистирано или сама, няма да има проблем. И е вярно; задавя се и сама плюе. Но не онова задавяне дето да я обръщам с краката нагоре, ми... леко. Само я тупвам.  Flutter
Утре ще я тествам  Whistling

# 38
  • Мнения: 239
Ние ще си ходим на море, но на плаж рано сутрин и късно следобяд, така вече от девет години правим заради децата, а и на нас ни е супер, на обяд си дремваме и не се пържим.
За цял морков доста време има да мине докато аз лично дам, но всеки си знае.

# 39
  • Мнения: 107
Здравейте да се добера и аз до ПС .. Вчера на Лиза и бика двойната ваксина и днес вдигна Т..Не е висока 37.8 не съм и дала нищо..но главичката и гори ,а пък крайниците са и заледени...Днес бяхме на месечния преглед..Много мъничка мойта шушулка..6.900 и само 63 см ...
Вижте педито какво ми написа да започвам..
Бульон от зеленчуци ( по сладки/ картоф,морков,тиквичка,маруля) на слаб огън за 1ч.. Прецежда се..После се съхранява в хладилника не повече от 2 дена.След една седмица да се добавят: целина,тикава,копър,спанак.
150/180 г бульон , 3/4 л. зърнена каша - грис, ечемик, ориз, овес, царевица, тапиока.( ИЛИ всякаква паста ) .  1 л. добре узряло пармиджано , 1л зехтин , 1/2 бурканче месо( до цяло) .Първо с белите меса ,после червените..Децата които имат дерматит да започнат с заешко,агнешко,конско..

Това е цялостно заместване на 1 ядене,когато се приеме добре,може сварените зеленчуци да се пасират и да се добавят.Ако има запек,да се използва каша от царвица и тапиока и да се увеличи приема на зелени зеленчуци ( на цвят ) ..Ако изпражненията са по течни,,да се консумира оризовата каша и зеленчуците ,картоф,копър,морков,целина..Приготвено месо в къщи да се дава след 7 месец ,както и месния бульон.. Като десерт може да се предложи ,пресен плод 1/2 ,настърган или фрулато..

ААА кво ще кажете а....Тука дирекно с паржолите се започва... bowuu bowuu

# 40
  • Мнения: 0
  Привет и от мен! Темата е чудесна!
И ние мислим да заведем малката на море за няколко дни към края на август да подиша детето малко морски въздух.
   Момичета, да ви попитам някои от бебоците имат ли проблем с изхождането? Тъкмо се зарадвах,че Иринка прояде и сега взе, че се запече!  Cry От три дни милата не се е изхождала! Днес и дадох пюре от тиква с надежда да я разхлаби, но още няма резултат! Масажирам и коремчето......Незнам още какво да направя!



Пробвай с пюре от круши или сини сливи, знам че разхлабват, а що се отнася до тиквата запича е поне при нас е така

# 41
  • Мнения: 768
Здравейте да се добера и аз до ПС .. Вчера на Лиза и бика двойната ваксина и днес вдигна Т..Не е висока 37.8 не съм и дала нищо..но главичката и гори ,а пък крайниците са и заледени...Днес бяхме на месечния преглед..Много мъничка мойта шушулка..6.900 и само 63 см ...
Вижте педито какво ми написа да започвам..
Бульон от зеленчуци ( по сладки/ картоф,морков,тиквичка,маруля) на слаб огън за 1ч.. Прецежда се..После се съхранява в хладилника не повече от 2 дена.След една седмица да се добавят: целина,тикава,копър,спанак.
150/180 г бульон , 3/4 л. зърнена каша - грис, ечемик, ориз, овес, царевица, тапиока.( ИЛИ всякаква паста ) .  1 л. добре узряло пармиджано , 1л зехтин , 1/2 бурканче месо( до цяло) .Първо с белите меса ,после червените..Децата които имат дерматит да започнат с заешко,агнешко,конско..

Това е цялостно заместване на 1 ядене,когато се приеме добре,може сварените зеленчуци да се пасират и да се добавят.Ако има запек,да се използва каша от царвица и тапиока и да се увеличи приема на зелени зеленчуци ( на цвят ) ..Ако изпражненията са по течни,,да се консумира оризовата каша и зеленчуците ,картоф,копър,морков,целина..Приготвено месо в къщи да се дава след 7 месец ,както и месния бульон.. Като десерт може да се предложи ,пресен плод 1/2 ,настърган или фрулато..

ААА кво ще кажете а....Тука дирекно с паржолите се започва... bowuu bowuu

Кво да кажем, тук масово се счита, че българските педиатри са старомодни и задръстени и едва ли не ние знаем повече от тях, което за мен е супер тъпо и невярно. Няма нормален лекар, който иска да е добър специалист и да не се интересува от новостите.

# 42
  • Мнения: 277
Станиславка  Hug ааа значи и аз почвам след моркова да ги меша Joy Все ще нацеля някоя комбинация, която да им хареса Crazy
смесвай смело,все нещо ще им хареса на бебонките  Laughing   аз понякога такива "бъркочи" правя и точно тях Марти ги яде най-много  Laughing

# 43
  • Мнения: 107
Здравейте да се добера и аз до ПС .. Вчера на Лиза и бика двойната ваксина и днес вдигна Т..Не е висока 37.8 не съм и дала нищо..но главичката и гори ,а пък крайниците са и заледени...Днес бяхме на месечния преглед..Много мъничка мойта шушулка..6.900 и само 63 см ...
Вижте педито какво ми написа да започвам..
Бульон от зеленчуци ( по сладки/ картоф,морков,тиквичка,маруля) на слаб огън за 1ч.. Прецежда се..После се съхранява в хладилника не повече от 2 дена.След една седмица да се добавят: целина,тикава,копър,спанак.
150/180 г бульон , 3/4 л. зърнена каша - грис, ечемик, ориз, овес, царевица, тапиока.( ИЛИ всякаква паста ) .  1 л. добре узряло пармиджано , 1л зехтин , 1/2 бурканче месо( до цяло) .Първо с белите меса ,после червените..Децата които имат дерматит да започнат с заешко,агнешко,конско..

Това е цялостно заместване на 1 ядене,когато се приеме добре,може сварените зеленчуци да се пасират и да се добавят.Ако има запек,да се използва каша от царвица и тапиока и да се увеличи приема на зелени зеленчуци ( на цвят ) ..Ако изпражненията са по течни,,да се консумира оризовата каша и зеленчуците ,картоф,копър,морков,целина..Приготвено месо в къщи да се дава след 7 месец ,както и месния бульон.. Като десерт може да се предложи ,пресен плод 1/2 ,настърган или фрулато..

ААА кво ще кажете а....Тука дирекно с паржолите се започва... bowuu bowuu

Кво да кажем, тук масово се счита, че българските педиатри са старомодни и задръстени и едва ли не ние знаем повече от тях, което за мен е супер тъпо и невярно. Няма нормален лекар, който иска да е добър специалист и да не се интересува от новостите.

Бонбон нашия педи е един дядо на 60 и кусур години...Но е в лигата на педиатрите в страната ,имат и саит.И всички новости, било болести или друго тои го знае и го препоръчва...Напротив..налага го ..Което мен ме дразни...днес се поскарах с него м/д ..Ама щото аз съм от комунистическа школа

# 44
  • Мнения: 768
Браво на него  Laughing! Мен ме дразнят такива крайни изказвания, защото мисля, че имаме достатъчно добри лекари. Не се давала вода, така се кърмело, иначе се правело.....ние повече знаем и можем от тях. Ми като не им харесва да не си водят децата на лекари и готово, да си ги гледат както им дойде на ум.

Общи условия

Активация на акаунт