как избирате какво ам да давате на бебчо

  • 1 125
  • 29
  •   1
Отговори
лично мен педиатарката ми каза фризо или нан но в маг.штъркел ме посаветваха за селиа иматели отзиви за нея?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 644
След като ми спря кърмата- направих голямата глупост да сменя 5 млека за 2 седмици Embarassed и тук направо щяха да ме "линчуват"- и то защо ли го направих- защото всеки казваше различно- всяка майка била доволна от това или онова...
Накрая се вслушах в най разумния съвет според мен- след като си изтормозих бебето де- върнах се на млякото с което го бяха хранили в родилното+такова за повръщането
И до сега комбинирам Фризолак и Фризовом а от скоро минаваме на Фризо 2 и мисля да махна Фризовома- стига да не се появят проблеми със стомахчето
Така че съвет от мен- избери мляко- и ако няма наложителна причина НЕ ГО СМЕНЯЙ!!!

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз избирах по метода на  пробата  и грешката.После пуснах анкета в дир-а и взех най-хваленто.Почнах с Фризолак,запече се страхотно.Кпуих НАН,запече се още повече.После минахме на Аптамил и сме си на него и сме му върли фенове,както и всичко на Милупа.Най-добрите млека,които не запичат и са най-продавани в света,това са Аптамил и Нутрилон.Така че моят съвет е едно от тези.А иначе  и мнението на внд е правилно.

# 3
  • Мнения: 344
Най-добре послушай педиатъра. Той най-добре познава твоето дете. Всяко мляк овлияе различно на бебчетата.

# 4
  • Мнения: 8 505
Първото АМ беше NAN HA по препоръка на педиатъра.Получи страхотен запек,а по-късно започна и да повръща.Започнах да разпитвам приятели/ки фармацевти,консултирах се отново с педиатъра и започнах да давам Blemil AE и AR-смесвах ги 1:1.До 6.месец беше на тях,от запека и повръщането нямаше следа.Тъй като Blemil нямат обикновено АМ,отново трябваше да сменя марката.Последва същото разпитване и консултация с педиатъра и се спрях на Нутрилон 2,което давам и досега.След годинка купувам и по някоя кутия Нестле Джуниър за разнообразие.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ние сме на Милумил, защото моят син е от злоядите деца, а Милумилът е за злояди. Нямам оплакване от него Peace
По едно време реших да си правя експерименти Embarassed Embarassed, купих Нутрилон, но детенцето се запече зверски Close и от тогава край на експериментите Naughty
С Милумил е почнал и с него ще си продължава

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Когато ме изписаха реших, че малкия ще е на НАН и така си и остана, не съм сменяла млякото, първо НАН1, после НАН2 и след годинката Нестле Джуниър
Не е хубаво да се сменят млеката безразборно, освен ако няма основателна причина за смяна

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В родилния дом му даваха Нан.След това педиатърката ми каза, ако искам да продължа с него, или да давам Фризолак.И от двете се запичаше.От форума разбрах за Аптамил и я попитах за него.Отговори ми, че е чудесно мляко и ако мога да си го позволя като цена да давам от него.За това Аптамила е най-доброто мляко според мен!

# 8
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз почнах с НАН,но се запече.После поразпитах други майки и взех това,което ми хвалеха най-много.

# 9
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
това с което е закърмено бебето в родилния...

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Педиатърът ми препоръча Нутрилон,но тъй като в магазините около нас нямаше,купих НАН...последва страхотен запек.Естествено го смених с Нутрилон/първо 1,после 2/ не че пак нямаше проблеми с акането,но определено му действаше много по-добре от НАН.
п.п.В интерес на истината педито каза,че Омнео е най-добрия вариант,но ако ми идва скъпо, да купувам Нутрилон.

# 11
да съгласна съм с вас но никой ли не ползва selia казват че е добра и не запича

Последна редакция: сб, 25 фев 2006, 01:13 от Vivi

# 12
  • Мнения: 8 505
Не е от масовите млека,затова.А и мисля,че от изписаното дотук прекрасно става ясно,че докато едно дете понася добре дадено мляко,то друго може да получава запек и т.н. от него.И млякото,което е добро за второто дете да не понася на първото и третото например.Т.е. много е индивидуално.Ако толкова много ти се иска да опиташ със Селиа-опитай.Ако след 3-4 седмици (поне!) резултатът не те задоволява,смени го.Само не сменяй прекалено често и за щяло и нещяло млеката.
Късмет Peace

# 13
  • Мнения: 1 464
За мен аптамил и милумил са най-добрите,пусни една търсачка и ще видиш,май и анкета имаше

# 14
  • Мнения: 3 537
Ми на нас педиатъра ни каза НАН НА и така,ката става на 7 месеца го сменихме с обикновен НАН и не сме имали проблеми Wink

Общи условия

Активация на акаунт