Колики и плодове

  • 3 809
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 558
Здравейте! Синът ми е още с колики, а на мен страшно много ми липсват плодовете и зеленчуците. Хиляди статии прочетох и все още не съм наясно какво да ям освен картофи и ориз (това пък се отрази ужасяващо на килограмите ми).  Преди 2 дни най-накрая се престраших и ядох ананас, не ми се разказва за последствията. Въпросът ми е кои плодове и зеленчуци са подходящи или поне най-мало дразнещи?

# 1
  • Мнения: 18 241
Съчувствам ти Hug За плодовете не мога да кажа, защото тези, които по принцип не дразнят стомаха, се водят алергени. Но термично обработени зеленчуци (с изключение на газообразуващите) спокойно можеш да хапваш. Витамини няма да получиш от тях, но си е някакво разнообразие.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Наблегни на термично обработени зеленчуци, без бобови, зеле и т.н.
Сурови плодове и зеленчуци и моето кърмаче го дразнеха. Наблегнах на месо и готвени зеленчуци, това пък се отрази чудесно на моя и нейния хемоглобин  Simple Smile
Яж орехи, лешници, бадеми, без фъстъци.

# 3
  • Мнения: 92
Ако ви кажа на мен как ми се хапват плодове... Но хапвам повече компоти(ягоди,праскови,сини сливи) поне не вредят на стомахчето му. Скоро хапнах 5,6 черешки и нищо му нямаше(обаче са газообразуващи) Мисля че ако всичко е в умерени количества няма проблем.

# 4
  • Мнения: 14
Да разбирам, че сте избрали да избягвате всякакви сурови плодове, така ли? А витамини?
Аз започвам да изключвам след лош опит, но много ми се ядат, а и то постепенно не остават:
череши- газообразуващи
пъпеш- предизвиква диария
круши- също
праскови-???
кайсии-?
диня
а баните какво им беше
диня може ли?
Много съм объркана, моля ви за съвет. А да става дума за 25 дневно кърмаче. От ЛЛЛ ми казаха, че трябва да се храня разнообразно и не можело да повлияе директно на бебето, но от опита ми е ясно, че има пряко влияние.

# 5
  • Мнения: X
Аз не съм се ограничавала. Избягвах боб, зеле, карфиол, броколи и прясно мляко.

# 6
  • Мнения: 192
Аз също не се ограничавам толкова много. Избягвам всякакви бобови, зеле, прясно мляко, кола, шоколад и за друго май не се сещам.

П.С. И пържени домати... онзи ден ядох миш маш и не и повлия добре като че ли... та вече избягвам...  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 14
Благодаря ви, аз мисля да се въздържа от праскови и пъпеш за сега и дано останалото не влияе, макар че има някакъв дискомфорт, но поне не разстройство. не ми се иска да не ям свежи плодове, макар че сега е такъв сезон, че повечето не са подходящи Sad

# 8
  • Мнения: 15
Аз хапвам всяка сутрин плодове. Единствено от череши ми е правил проблеми, и то заради количеството. Единственото, което не ям е боб. Всяка майка сама усеща бебето си, но не мисля, че е правилно да лишаваме децата си от витамини.

# 9
  • Мнения: 6 724
Хапвам пъпеш, диня, като им беше сезона и череши, детето проблеми не е имало. Обикновено ги ям на вечеря, след като съм я кърмила и тя прави по-дълга пауза.

# 10
  • Мнения: 48
От всичко по-малко, от нищо не се лишавам. Преядели ми се си хапвам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт