БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 494
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 84


Равносметка след почивни дни:
през празниците българите са увеличили теглото си общо с 11 943 251 килограма.
Били са изпити 2 165 384 литра ракия, 9 714 562 литра бира и 219 117 литра узо (от почиващите в Гърция). Изядени са 6 187 210 килограма хляб, 4 921 316 килограма агнешко месо и 1 438 256 килограма свинско. Прочетени са 12 книги и половина.

Предишната тема


Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

Последна редакция: сб, 07 юни 2014, 22:36 от Мама Цоцоланка

# 1
# 2
  • Мнения: 9 107
№ 2  Laughing

Диде,   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 210
пу за мен №3  Mr. Green
За темата   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 5 605
Айде и аз на първа страница. И да попитам - имам останало сладко от мандарини. Иска ми се някакъв кекс или мъфини да направя, ама нещо не мога да си харесам нищо. Дайте изпитана рецепта.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 699
  bouquet   Благодаря!

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 282
tzvety26,  вчера правих за раздаване мъфини по основната рецепта. В нея спокойно можеш да сложиш сладкото от мандарини. Аз прибавих парченца шоколад и отгоре наръсих някакви шоколадови овесени ядки. Станаха супер. Ако искаш, ще ти напиша рецептата, че досега ровичках и не можах да я открия в гугъл.
 Маме, благодарско за труда   bouquet
 

Последна редакция: нд, 08 юни 2014, 10:13 от bilqna_69

# 7
  • Мнения: 1 517
аз и аз тук.
Как да оправя изпусната торта, а bowuu ooooh! въпрос за 100 000 лв Crossing Arms
Дано нямате като моята сутрин

# 8
  • Мнения: 3 020
Вместо запис, макар напоследък да не остава ама никакво време за форума  Crazy - в петък вечер мъжът ми изкара от фризера изчистена риба пъстърва да се размразява извън хладилника, но предвид, че снощи се прибрахме в 22 ч. от РД и днес сме също на РД /прибрах я в хладилника снощи/ дали мога да я правя довечера ... евентуално, нали няма да се развали???  Rolling Eyes

# 9
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Здравейте,какво мога да направя с филе от бяла риба,освен да я панирам?  bouquet

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Щастлива, можеш. Ако ти замирише кофти хвърляш, ама не ми се вярва. Simple Smile

Здравейте,какво мога да направя с филе от бяла риба,освен да я панирам?  bouquet
Предложения от мен  - http://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D0%B0  и още едно - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,110.msg250.html#msg250

# 11
  • Мнения: 2 755
Моля за помощ къде греша - пека една целувка за торта Павлова вече 6 часа и още е мека. Пекох на 80 гр. известно време, после на 100 сега вече на 130. Стана кафява вече. При белтъците сложих малко нишасте и оцет, както е по рецептата.

# 12
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Morena,много ти благодаря!

# 13
  • софия
  • Мнения: 25 436
аз и аз тук.
Как да оправя изпусната торта, а bowuu ooooh! въпрос за 100 000 лв Crossing Arms
Дано нямате като моята сутрин
Може и да е късно. Насипи я в десертни чашки и украси.

# 14
  • Мнения: 447
Моля за помощ къде греша - пека една целувка за торта Павлова вече 6 часа и още е мека. Пекох на 80 гр. известно време, после на 100 сега вече на 130. Стана кафява вече. При белтъците сложих малко нишасте и оцет, както е по рецептата.

Възможностите са няколко - купата, в която си разбивала белтърците, или бъркалките на миксера са били мокри; белтъците не са разбити както трябва до твърди връхчета (първо разбиваш само белтъците до твърд сняг и после малко по малко прибавяш захарта, след което разбиваш докато спре да хрупа под бъркалките). Щом толкова време печеш и целувката остава мека, има грешка някъде при разбиването на белтъците. Случвало ми се е и вече действам изключително прецизно, когато правя този десерт. За жалост, не могада те успокоя. Едва ли ще се получи нещо от този целувчен блат. Направи нов! Peace

Общи условия

Активация на акаунт