Професионална гимназия по текстил и моден дизайн - имате ли информация за нея?

  • 3 717
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 249
Здравейте на всички,

Рядко подхващам тема тук, но сега сме изправени пред дилема как да подредим училищата за кандидатстване след 7-ми клас. Дъщеря ми рисува и иска да се занимава с вътрешен дизайн. Тази специалност я има в Професионалната гимназия по текстил и моден дизайн, намираща се в София на ул. Балша. Но нищо не знаем за това училище като ниво на преподаване, дисциплина и т.н. Ще съм благодарна за мнения по въпроса. Специалността "Интериорен дизайн" тук върви с обучение по италиански език, но на какво ниво е езиковата подготовка, колко часа седмично се учи езикът - това живо ме интересува.
Предварително благодаря за всеки един коментар по темата!

# 1
  • София
  • Мнения: 249
Наистина, никой ли нищо не знае за тази гимназия?????????

# 2
  • София
  • Мнения: 15 884
Вероятно не знаят. Тук амбициите са за "елитни", прехвалени  езикови. Професионалните не се котират. То и аз не знам много. Дъщерята преди години завърши друга ПГ "Мария Луиза".
И тя рисуваше, искаше да се развива, но докато се изучи дойде кризата. Текстила и облеклото се произвеждат в Азия. Рисуването - просто не се случи. Учителя си намери по-добре платена работа. Но директорката му пазеше мястото и не назначи заместник. Караха свободни часове в кафетата отсреща. Все пак всички се дипломираха, продължиха обучението и вече са с професии. Та - нареждат се нещата, независимо от у-щето.
За обучението на Балша не мога да съм полезна. Но може да се разходиш и да огледаш двора, учениците и да си направиш изводи за дисциплината и контингента ученички. Дъщеря на мой познат завърши преди 6 -7 год. По мои наблюдения основните и задачи бяха да се носи в чалга стил и да демонстрира маникюр и перхидрол. Иначе щеше да се отличава от съученичките и лошо.

# 3
  • София
  • Мнения: 249
Благодаря ти, Aisha! И аз оставам с впечатление, че професионалните гимназии са извън погледа на повечето майки. Затова сигурно никой няма мнение... Надявам се до понеделник някой да помогне с коментар от първа ръка. До училището определено ще се разходя. Дано да придобия някакво обща представа.

# 4
  • Мнения: 1
Здравей  мила, само да кажа че с тази гимназия дъщеря ти няма да прокопса.Както каза Aisha–езиковите са по престижнини и тн, обаче ако трябва да сме честни по между си, за дъщеря ти няма бъдеще.Like ако се замислиш не е ли по добре за запише няква светсна  рработа и да го прави за хоби, то вече е късно ама пак има надежда за университета.Разбирам че по това време сигурно не е имало сайт, или просто вместо да го видите сте решили просто да пишете в бг мамата и като след ден не са ви отговорили(защото на повечето не им пука вЪТреШнИЯт дизай в това игоряло училище)да помислите че никой нищо не знае като  вас.Soooo и аз имаш амбиции да се занимавам с рисуване, ала добре че не съм сляп идиот като вас и се промених, така че бърз съвет от мен–мисли преди да пишеш такива неща защото колкото и антисоциална да си е трагикомично да искаш съвет за бъдещето на детето си в сай като този

# 5
  • София
  • Мнения: 3 284
znaqvsickoosvenpravopisa, нищо не разбрах от поста ти!

Ти в тази гимназия ли си учил?

Общи условия

Активация на акаунт