ТУЕС - 7 тема

  • 79 250
  • 746
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 349
 Hug Hug Остана още малко  Hug Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 058
Еми, хайде, аз след теб Simple Smile
Малко има, точно! И за нас, учещите, и за кандидастващите. Май срокът е един - 20.06  Peace

Чувам ли нещо за среща? Децата свършиха, ние не се видяхме... Ц, ц, ц. Да вземем и да си спретнем една  Hug

# 2
  • Мнения: 140
 Hug и аз да се запиша  Simple Smile .
До 20.06. ли ще учат активно?? Я ме "светнете"  по въпроса.

# 3
  • София
  • Мнения: 940
Нещо чува ли се за освежаване на ТУЕС. Малко поопърпано изглежда, дограмата стара, олющена... Вътре нямам идея как е. В събота минахме да го видим. Видяхме го през оградата - двора беше под ключ  Mr. Green.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 058
BP, ами миналата година до 23-24ти беше оформянето. Сигурно и тази година ще е някъде до там.
То време не остана. каквото учили, учили. Simple Smile

magina, надяваме се всички, че ще оправят и фасадата. Почти е оправен проблема със собствеността на училището, което пречеше на ремонтите, така че се надяваме на ремонтиран физ. салон и фасада за наесен. Иначе вътре стаите са добре.

# 5
  • София
  • Мнения: 940
А санитарните помещения как са? Има ли дамски тоалетни?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 058
Да, отделени са - дамски и мъжки. Чисти са, но нищо повече. Все едно болнични такива, но чисти, определено. Това ми направи впечатление, когато ходихме.

# 7
  • София
  • Мнения: 940
При подаване на документи за класиране и записване трябва ли да присъства родител?

# 8
  • Мнения: 140
Magina,
съгласно Законът за лицата и семейството  Малолетните лица т.е ненавършили 14 години се считат за напълно недееспособни.Те не могат да сключват сделки т.е не могат да поемат права и задължения. Всяка сделка сключена от малолетен се счита за нищожна.
Ограничено дееспособни са лицата на възраст от 14 до 18 години - Непълнолетните, но и те нямат права да се разпореждат сами за образованието си, току що навършили 14 г.

Така, че присъствие на родител или настойник е задължителна.

# 9
  • Мнения: 140
Наде, темата не трябва ли да е №6 ?????

# 10
  • Мнения: 5
Не всичко е розово , моля прочетете тук :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=786192.0

# 11
  • София
  • Мнения: 1 058
Няма училище, където всичко е розово. Ако има такова, бих се радвала да ни информирате да него, да насочим малките натам.
Иначе за ТУЕС винаги съм смятала, че това е училище в което можеш да учиш, но може и да не учиш. Което наистина не е леко за среден курс на обучение. Още преди да запишем това училище бях наясно с това (споменато е във всички предни теми от родители на големи деца, както и от самите деца, учещи там).Никой няма да тръгне и да те ръчка защо не учиш, като не учиш - 2, няма компромиси. А и защо да има? Все пак си на училище, за да учиш, не за нещо друго. И ако има такива отклонения, те проличават от рано. Вие къде бяхте в последните 5 години? Извинявам се за личното обръщение. Но, независимо от нападките от родители и самите ученици в по-горните класове, аз смятам, че обучението на едно дете до края на 12ти клас би следвало да бъде контролирано до някаква степен от родителя. Не казвам да седнете да учите с него, но поне проверете какви са му оценките, има ли някъде проблем с някой предмет - било то със самия материал, или (както вие твърдите) с учителя. И това би следвало да става не веднъж годишно, при приключване на срока, а периодично: 4-5 пъти са достатъчни. Не смятам, че проверявайки тези неща пречите на порастването на младежа/девойката. Напротив - ако си спомняте едно време в учебниците по Руски език имаше преговорни уроци, които се казваха: Проверката, майка на знанието! Е, тук много приляга това с малка трансформация.

# 12
  • Мнения: 2 401
Като майка на дете, мечтаещо за това училище, ми стана изключително интересно какво стана с темата на Хан Крум. Независимо дали недоволен родител или сърдит ученик, човека си беше направил труда да напише доста и логични за запознатите неща.  Та, какво следва  да си мислим?

# 13
  • София
  • Мнения: 940
Ха, вярно я няма. Вместо да гадаем, можем да попитаме модератор. Силно ме съмнява темата да е "изметена" по молба на ТУЕС  Laughing. Следя темите на ТУЕС отдавна. Пишещите тук майки на деца от ТУЕС не са споделяли подобни "ужасии". 

# 14
  • София
  • Мнения: 1 058
Всъщност, да, къде е темата? Доста глупаво е да се затрие. Всеки има право на мнение, все пак сме във форум  #Crazy А и винаги съм смятала, че трябва да се видят и двете страни. В случая - да прочета и положителните, но и отрицателните мнения. Навсякъде има зрънца истина, която да ме води в решенията.

Но в крайна сметка, всеки има глава на раменете, и може да си прецени къде да учи той или детето му.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт