Вадене на мъдрец

  • 8 474
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте.Преди 3 дни разбрах, че трябва да ми се извади мъдрец, който расте неправилно и натиска корените на предния ми 7-ми зъб .От Бургас съм и днес ходих на преглед  в стоматологията.Консултирах се с д-р Маджаров, но преди да се реша на операцията (която е доста скъпичка) искам и други мнения.Ако някой може да ми даде съвет много ще си радвам Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 5 653
Вади го и не се замисляй. При мен случаят беше идентичен, мъдрецът се беше вкопал в съседния зъб и се наложи да го прережат, за да извадят мъдреца. Съответно по-късно и повредения зъб се разпадна заради повредения корен и се наложи да извадят и него. Не отлагай.

# 2
  • Мнения: 292
Аз също съм вадила мъдрец още преди да е поникнал целият дори,никакъв проблем не е имало след ваденето,просто ти трябват няколко дни докато се затвори раната и ми бяха изписали прахчета аулин.Успех,не се притеснявай

# 3
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Олеле.. И на мен на 19ти ще ми вадят такъв никнещ на криво мъдрец горе в ляво.. Начупи ми 7мия .. Сега съм с лекарство там и  до де не го изкарат.. и не зарасне .. А толкова ме е страх..
Изобщо изпитвам панически страх само като ми лъхне  на зъболекарски кабинет..
Стискайте ми палци, моля .

# 4
  • Мнения: 0
Благодаря Simple Smile А случайно някакви отзиви за д-р Живко Маджаров ?

# 5
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Аз съм от Варна и ходя при Едреви.
След като нашата стоматоложка ни заряза и замина  за Англия.. прочетох тук за Едреви  и се ориентирах на там.  Много съм доволна! Др. Едрева  е изключителен професионалист и много , много внимателна и бих казала нежна. особено с такива паники като мен. Сестрите , които работят там с тях, също мога да похваля.

# 6
  • Мнения: 0
Извинявай за въпроса, но колко пари ти  казаха за ваденето ?

# 7
  • Мнения: 657
Преди около месец ми извадиха мъдрец долу вляво, абсолютно хоризонтален и перпендикулярен на съседния кътник Simple Smile И мен ме беше страх от операцията, предвид, че трябва да се направи доста голям разрез, за да се извади. За щастие всичко мина супер, преди операцията ми дадоха хапче за отпускане, упойката беше желязна и нищо не усетих, докторът ме предупреди, че в следващата седмица може да се подуе и посинее, но нищо такова не се случи Simple Smile Малко е дискомфортно докато се затвори дупката, после забравяш Simple Smile
Успех и стискам палци!  Hug

# 8
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Извинявай за въпроса, но колко пари ти  казаха за ваденето ?

Ако въпросът е за мен- не мога да отговоря. Просто не питах. И а предвид ,че ме изтърпяват при всяка мимика.. Ще пиша на 19ти като се върна ..

# 9
  • Мнения: 12 662
Няма други мнения, няма да се оправи сам.  Поне за зъби не съм чула за алтернативни методи.

# 10
  • Мнения: 0
То е ясно че ще се вади.

# 11
  • Мнения: 0
Ама не ми се струва нормално 350 лв. за ваденето Sad

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 15 544
   Наистина ли е чак 350 за един мъдрец? Rolling Eyes Аз бях чувала за 150...

# 13
  • Мнения: 0
   Наистина ли е чак 350 за един мъдрец? Rolling Eyes Аз бях чувала за 150...
350, защото не се поема от здравна каса, ама пак е доста Sad

# 14
  • Мнения: 16
Здравейте на всички които пишат по темата и имат увреден лингвален/алвеоларен нерв при екстракция на мъдрец

Екстракцията на ретиниран мъдрец е хирургическа интервенция и според стандарта за лицево-челюстна хирургия спада към така нар. 3 група, средна по обем и сложност процедура която се извършва само от орален/лицево-челюстен хирург, който трябва да покрива изискване за минимум 250 подобни операции на година, да предлага в практиката си пълен набор от хирургически интервенции свързани със лицево-челюстната хирургия, да има медицинска сестра с образование и опит в тази свера, да има оборудване за хирургия.

Най-важното за тази интервенция се изисква писмено информирано съгласие от вас, което не е просто подпис а трябва да ви бъдат обяснени писмено и устно рисковете на интервенцията, да задавате въпроси и след това с подписа си да разрешите започването на операцията.

Преди инервенцията се прави минимум панорамна рентгенова снимка за да се види колко близо са корените на мъдреца до мандибуларния канал в който е разположен алвеоларен нерв , а близо до входа му се разклонява и лингвален нерв който придава сетивност на езика. На панорамната снимка се вижда дали някой от нервите ще бъде увреден при манипулацията. Ако има съмнения се изисква 3Д снимка. Ако човека е над 30 год мъдреца е напълно формиран и корените му са дълбоки, достигащи и заобикалящи алвеоларния нерв. Това означава дори и без снимка че шанса да ви увредят здравето е огромен! Затова трябва да бъде извършена от хирург, а не обикновен стоматолог!

Лъжа е твърдението че това увреждане просто се случва и никой не носи вина тъй като анатомията на всеки човек била различна. Рентгеновите и 3Д снимките не се правят за фейсбук а за да се види дали може да бъде избегнато увреждане на посочените нерви. Всяка упойка се слага на разстояни 5-10 мм от нерва за да не чувствате болка при операцията и 3д снимките показват точно къде се намират те! Дори и някой от нервите да имат леко по различно разположение от един човек до друг същите снимки се използват с цел да се установи това положение , а не постфактум да се чуват оправдания от рода "твоя нерв бе малко по вляво"!

Ако доктора не ви е уведомил за рисковете, не е разчел правилно снимката, не сте разписали инсформирано съгласие, не е предложил алтернативно лечение, не е хирург заведете веднага гражданско дело за нанесена средна телесна повреда! Отидете в пациентска организация, платете 1400 лв и започвайте дело незабавно. Те ви лъжат да чакате с месеци и да не предприемате нищо докато поражениата от техните инструменти върху нерва ви не зарастнат напълно и после нищо не може да докажете!

Саберете се всички в този форум и направете групов иск! Излезте на демострация пред министерството както правят онкоболните. Ако не стигнете до медиите като група ще ви е по-трудно самостоятелно. Пазате се от адвокати - ще разкрият всичко срещу заплащане на докторите. направете си частна медицинска експертиза . не се занимавайте със съсловни органзатсии, няма да ви обърнат вниманиЕ

Общи условия

Активация на акаунт