Дяволско гърло, Ягодинска пещера, Орлово око

  • 3 303
  • 6
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 013
Здравейте! Решили сме да посетим тези две пещери и площадка Орлово око. Първоначално мислехме да отидем с организирана екскурзия, но в последствие решихме да отидем с кола. Моля ако някой е ходил да ни разясни някои неща:
1. Лесно ли се намира пътя до двете пещери (в организираната екскурзия се хващаха маршрутки от село Тешел и се минавало по тесен път, мисля, че няма да има проблем да се мине с кола,а и сигурно пътят е обозначен, но все пак да попитам)
2. Четох, че в пещерите се пуска на всеки кръгъл час. Трябва ли да се събере определена група от хора за да влезем в пещерата (при малка група пускат ли или се чака да се съберат повече хора?
3. Четох, че има джипове до Ягодинската пещера, които предлагат извозване до Орлово око срещу 50лв. Някой ходил ли до Орлово око пеша, пътят труден ли е и за колко горе долу се стига?

Знам, че е доста хладно в пещерите и че трябва да си вземем якета. Ще се радвам и на всякакви съвети, тъй като не сме ходила по такива места.

Последна редакция: нд, 15 юни 2014, 14:52 от ❇Sisi_91❇

# 1
  • Мнения: 9 902
да, пътят се намира лесно, има си табели.
До Орлово око - ако сте ентусиасти, може и пеш, но зависи от вас. Не е малко пътят, прави големи завои, но пък панорамата е живописна.
да, якета си вземете, това е достатъчно.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 013
Благодаря ти за отговора, тити. А относно входа за пещерите? Имаме възможност да отидем в делничен ден, а и аз предпочитам тогава, защото предполагам, че няма да има толкова много хора, от колкото през почивните. Дали ако сме няколко човека ще ни пуснат все пак? Мисля да звънна на оставените телефони на пещерите и да попитам за това. А за Орлово око - аз съм навита за оф роуд с джипка, но не знам дали на хората, които са с нас, ще им се дават пари за такова нещо.

# 3
  • Мнения: 148
Пътят е лесен за намиране,има табели навсякъде.
За пещерите има часове за влизане,на Ягодинската са на всеки кръгъл час,ако няма промяна,хубаво е да позвъниш за да си направите сметката.А за орлово око,на изхода от пещерата седят с джиповете и предлагат всякакви оферти,може спокойно да се спазарите.Определено си заслужава парите и офроуда и гледката,всичко е адски живописно и красиво.Приятна екскурзия.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 013
Благодаря! Дано намеря хора, които да се навият да дойдат с нас, че нещо май се дърпат, не знам защо, като цяло си заслужава да се посетят тези места.
А освен тези забележителности има ли някакви други, които са по път и могат да се посетят?

# 5
  • Мнения: 474
Пътят до пещерите е тесен и със завои ,но пък гледката е изключителна Simple Smile
В Дяволско гърло бяхме последни с ММ в 16:00 ,но влязохме заедно с една много приятна екскурзоводка,която ни изчака да се качим до изхода и тогава излезе и тя.
До Орлово око се качихме пеша,като е доста стръмно и изморително ,но си заслужаваше.За около 1.40 минути се качихме,а слязохме за 40.
Посетихме Чудните мостове и Кръстова гора,но има доста още за разглеждане в района.Оставихме го за август,когато пак ще отидем.
Райско местенце са Родопите   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 269
Ето тука също може да прочетеш и попиташ каквото те интересува.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=771507.0

Общи условия

Активация на акаунт