За първото зъбче

  • 11 287
  • 49
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 18
  Здравей те,
Имам следният въпрос-кога сте започвали да давате хомеопатия,мазали венчетата или въобще какъвто и да е медикамент за облекчаване на дискомфорт при вадене на зъбче?Вече сме на почти шест месеца ,може би от четвъртия,бебока не спира да си пъха всичко докопано в устата,да се лигави,с пръсти и юмруче да си чеше венците,общо взето всичко,което май правят бебетата при вадене на зъби.Гледам за наболо,но не виждам такова.Да- побелял е венеца,но той е така от много време.Със сигурност се подготвя за" поредното преживяване",но...Хомеопат ми каза ,като започне да вади зъби да се обадя и да ми каже какво да давам,но кога е това в крайна сметка?

# 1
  • Мнения: 11 770
Ами по принцип е трудно да познаеш кога ще избие зъбчето  Laughing. И моят син от 4 месечен беше с побелели венци а зъбчето изби в 7-я.  Това тикане на всичко в устата и лигавенето също го има много време преди това, детето чеше венците защото усеща дискомфорт от предвижването на зъбките вътре във венеца. Ако детето няма голям дискомфорт в смисъл да има силна болка, да плаче, да не може да спи или да отказва да се храни, може да не даваш нищо. Аз включих Дентокинд хапченца и гелове, вече когато наистина беше ясно, че скоро ще има пробиване и положението беше нетърпимо за детето.

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 17:07 от mibobo

# 2
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
При моете дете беше пак така,но от 5тия месец.Вече е почти на 11 месеца,но зъб все още няма  Laughing.Мажа го само с гел когато е неспокоен през нощта.

# 3
  • Мнения: 2 052
На 7-8 месеца мазах с гелче и давах Chamomila 9CH (хомеопатично), но и двете неща ползвах много кратко. Първият зъб изби на 10м. Сега е на 1,10г. и има още 5 зъба да избиват. Струва ми се абсурдно толкова дълго време да се дава нещо, било то и хомеопатия. Ако детето не е много нервно, не реве постоянно според мен няма смисъл. При дъщеря ми например избиха много леко, имаше нервни моменти, но не знам дали е от зъбите, не съм забелязала връзка между избиването на зъб и нервността и Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 709
От 3 мес. възраст започна да се лигави и да пъха всичко в устата си, но зъбче проби чак на 7 месеца. Ползвала съм и хомеопатични хапчета и най-различни гелчета, но не усетих никаква полза.

# 5
  • Мнения: 2 850
Камилия и Chamomilla 9Ch Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 18
  Благодаря Ви за съветите.Надявам се и при нас да изникнат бързо и безболезнено.

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте ! Ще споделя и моето мнение ! Моето дете е 7 месеца от 3 месечно бебе се лигави пъха всичко в устата , подготвяше се за зъбче . Когато на 5 месец бяхме на консултация педиатъра ни изписа Pansoral гел хомеопатия много съм доволна спомогна за лесното избиване на зъбчето и така успешно на 6 месеца и 15 дни ни изби първото зъбче а на 6 месеца и 25 дни второто . Продължавам да я мажа след всяко хранене !

# 8
  • Мнения: 42
Аз на моята дъщеря съм й давала Камилия, по препоръка на педиатърката. Откакто стана на 6 месеца, всеки път, когато отидехме на консултация, педиатърката казваше: "Почти са избили, още много малко остава, още няколко дни." , та така три месеца ми го повтаряше това, а малката през тия три месеца беше ужасно кисела, точеше лиги като водопади, венците си бяха побелели и подути, но.. А, когато положението беше най- зле, много й помагаше Калпол. Само че се стараех да не го давам много често, пак по препоръка на лекарката.

# 9
  • Мнения: 155
На моето момиченце първите два зъба избиха 5-тия месец.Но пъхането на предмети в устата започна по-рано.Сега е с 9 зъба(от които един смилателен  Crazy ).Общо взето нямаше ревове,температура,като изключим една неспокойна вечер в която не заспа към 9 (редовното и заспиване),а към 12,30ч .Тогава намазах венците с калгел и след 5 мин беше успокоена и спеше.  Whistling

# 10
  • Мнения: 4 706
Здравейте ! Ще споделя и моето мнение ! Моето дете е 7 месеца от 3 месечно бебе се лигави пъха всичко в устата , подготвяше се за зъбче . Когато на 5 месец бяхме на консултация педиатъра ни изписа Pansoral гел хомеопатия много съм доволна спомогна за лесното избиване на зъбчето и така успешно на 6 месеца и 15 дни ни изби първото зъбче а на 6 месеца и 25 дни второто . Продължавам да я мажа след всяко хранене !
Laughing Не е от гела, при нас е точно като при Ани от 5 месечна всичко е в устата и лигави, вече е на почти 11 зъб няма, не спи през нощта от 3 месеца вече, вдигала ми е температура, за ден, разтройство за ден и всичко за което се сетите при избиване на зъби, но такива няма. Мазала съм и мажа с пенсорал, бочко, от дентокинда имаше обратен ефект, изобщо не спеше и не го давам. Камомила давах но след третият ден престана да действа.
Само това, което светла29 е казала калгел не съм пробвала.

# 11
  • Мнения: 128
При мен започна да се лигави от 3-я месец, плаче понякога, завира всичко в устата, но вече е на 5 и зъбче не е  избило още. Мажа я с Дентинокс, купих и Калгел ако привикне към Дентинокса, а като плаче повече от час и иска да ''хапе'' давам по 2мл. Панадол, помага почти светкавично. Иначе гризките на МАМ засега я успокояват най-добре, докато на Чико не толкова

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Опитайте със замразените чесалки, помагат много при ваденето на зъбки.

# 13
  • Мнения: 4 706
Опитайте със замразените чесалки, помагат много при ваденето на зъбки.
Ако детето ги иска, моето упорито отказва такива неща. Тепърва е нашата със зъбите, но не съм намерила универсалното лекарство, нищо не помага Sad

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Ние вече имаме първо зъбче, появи ни се в третия месец и една седмица.Лигавим се от два месеца.В общи линии от както сме се родили. baby_neutral

До шестия месец, кой знае колко ли ще бъдат!? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт