Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 юни 2014, 18:27 ч.

Рангове, видове потребители

• 18 443
  • 20
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
РАНГОВЕ

При разглеждане на теми, до името на автора на дадено мнение, е указан рангът му в дадената група на база броя мнения, които има публикувани в конкретната група.
При преглед на профила, под името, е изписан глобалният ранг, който е на база мненията в целия сайт.
Наименованията на ранговете са еднакви както за ранга в група, така и за глобалния ранг.

Не може директно да промените ранга си, който се показва до името ви в темите и в профила ви.
Различните рангове се използват, за да индикират броя мнения, които е публикувал потребителят, както и да отличат специални потребители, например модератори, администратори, редактори, лекари, рекламодатели, партньори и др.

Моля не злоупотребявайте с форумите, като пускате излишни мнения, само за да повишите ранга си. Лесно е за модераторите и администраторите да изтрият ненужните мнения и да ви върнат обратно в началото, а при повторен опит за трупане на брой мнения може да бъде ограничена възможността да публикувате.

Рангове според броя на мненията, лимит на личните съобщения

Преминаването на по-горен ранг става автоматично при достигане на определения брой мнения.

Регистриран -  0 мнения - има право на 50 лични съобщения

Новак - над 1 мнение - има право на 100 лични съобщения

Ентусиаст - над 50 мнения - има право на 2000 лични съобщения

Потребител - над 500 мнения - без ограничение на личните съобщения

Редовен потребител - над 2000 мнения - без ограничение на личните съобщения

Пристрастен - над 4500 мнения - без ограничение на личните съобщения

Почетен член - над 8000 мнения - без ограничение на личните съобщения

Ветеран - над 12000 мнения - без ограничение на личните съобщения

Потребител, който превиши лимита от входящи лични съобщения, не може да получава повече ЛС докато не изтрие част от старите.
При опит да се изпрати ЛС на потребител, който е надвишил лимита си, на изпращача се изписва съобщение за грешка от вида "Съобщението не може да бъде изпратено поради превишаване на лимита".

Специални рангове

Не се променят според броя на мненията и не се "присъждат" автоматично.

Администратор

Модератор

Джедай
(Принадлежи към модераторската група. Има модераторски права както във форума, в който е модератор, така и в общите форуми)

Падуан
(Принадлежи към модераторската група. Има модераторски права само във форума, в който е модератор)

Владетел на силата
Джедай, който вече няма възможност активно да модерира във форумите. Има малко повече права от редовите потребители - може да премества и заключва теми.

BG-Mamma Team Member - член на екипа на BG-Mamma (част от административния екип на сайта, технически лица - дизайнери, програмисти, системни администратори и т.н. - не се намесват в модерацията)

Редактор - член на редакторския екип на BG-Mamma

BG-Mamma Advertising - акаунт, от който се публикуват платени материали и съобщения

Доктор - реална личност, с медицинско образование и специалност

La Leche лидер-консултант за кърмене

La Leche помощник за кърмене

BG-Mamma партньор

BG-Mamma рекламодател

Замразен акаунт - замразена регистрация, има достъп до личните си съобщения, но не може да изпраща ЛС и да публикува в сайта

Отказал се - потребители, пожелали прекратяване активността на акаунта им

ОГРАНИЧЕНИЯ, ФОРУМИ ЗА ОБЯВИ

Във всички групи публикуването на теми и мнения е разрешено за регистрирани потребители, членове на съответната група.

В групите за обяви има допълнителни ограничения и теми в тях не могат да публикуват потребители с по-малко от 50 мнения.
Това не е сайт или форум за търговия, обяви и покупко-продажби, а форумите за обяви са създадени с цел да са от полза на редовните потребители на форумите.

РЕДАКТИРАНЕ И ИЗТРИВАНЕ НА ПОСТИНГИ

След направена публикация, всеки потребител, в ограничен период от време, може да редактира собствения си постинг.
До 300 секунди (5 минути) след публикацията може да бъде направена редакция, без това да се отразява по някакъв начин в постинга.
Общото време, в което потребителят може да редактира постинга си, е 24 часа, но след изтичане на първите 5 минути, направената редакция се отбелязва с надпис "Последна редакция: *дата и час* от Nickname".
След изтичане на 24 часовия период след публикуването на постинга потребителят няма право да го редактира.

Забраната за редакция не е валидна за отчетните форуми и форума за благотворителни акции, където често се налага допълване на информация в първия постинг на темите.

Потребителите имат право да изтриват постингите си само в случай, че мнението не е прочетено от друг потребител и след тяхното мнение няма други публикации - т.е. само ако мнението им е последно в темата.

Редакцията и триенето на стари съобщения не се толерира, тъй като това може да изкриви представата за постингите на други потребители в същата или други теми и да представи техните реакции в погрешна светлина, нарушава се целостта на темата, логиката и смисълът на диалога.

При желание на потребител да бъде деактивиран профила му, НЕ се изтриват направените през този профил публикации.
Не се трият стари публикаци по желание на потребител (независимо дали желае да бъдат изтрити 1, няколко или всички публикации, които е направил). По изключение може да се изтрият отделни (до десетина) публикации, които нямат последващи отговори, не са цитирани и по никакъв начин не влияят на дискусията в конкретната тема.

Последна редакция: вт, 09 юни 2015, 23:45 от Mamma

# 1
  • Sofia
Простете, ако не съм догледала (но, мисля че не е така...) или пропуснала обяснение, но какви са тези потребители... нещо супер специални... никаква информация за тях не се вижда от простосмъртните.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=890558.msg … 84718#msg32184718

Чак се изненадвам, че мога да посоча поста.  Mr. Green

# 2
Не са специални потребители.
При публикуване на пост кликвате "Допълнителни Опции..." и поставяте отметка пред "Публикувай като анонимен."

# 3
  • София
Не са специални потребители.
При публикуване на пост кликвате "Допълнителни Опции..." и поставяте отметка пред "Публикувай като анонимен."
Това беше пример от мен.
Само апелираме към "умерено" използване на дадената функция.

# 4
  • Sofia
Ахааа, благодаря, АнМари!  bouquet
Ама каква анонимност!

# 5
Абе, тия рагове нещо не се връзват така - специално влязох тук да проверя аз ли нещо бъркам.
Аз имам близо 1400 мнения и все още съм ентусиаст (въпреки 11-те години във форума). Виждала съм и хора с над 2000 мнения, също ентусиасти. А в същото време има други, които са с по 1000 мнения и вече са потребители. Не че нещо, ама винаги е имало, а напоследък още повече има, различен подход към "новаците" и "старите кучета"  Wink

# 6
  • Телиш / Плевен
Абе, тия рагове нещо не се връзват така - специално влязох тук да проверя аз ли нещо бъркам.
Аз имам близо 1400 мнения и все още съм ентусиаст (въпреки 11-те години във форума). Виждала съм и хора с над 2000 мнения, също ентусиасти. А в същото време има други, които са с по 1000 мнения и вече са потребители. Не че нещо, ама винаги е имало, а напоследък още повече има, различен подход към "новаците" и "старите кучета"  Wink
Тези рангове, за които говориш, са според броя мнения в подфорума, в който се намира потребителят в конкретния момент (в този подфорум и аз съм ентусиаст).
Скрит текст:
При разглеждане на теми, до името на автора на дадено мнение, е указан рангът му в дадената група на база броя мнения, които има публикувани в конкретната група.
При преглед на профила, под името, е изписан глобалният ранг, който е на база мненията в целия сайт.
Наименованията на ранговете са еднакви както за ранга в група, така и за глобалния ранг.

Глобалният ти ранг (на база брой мнения в целия форум) е потребител. Peace
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 01:23 от Лале в дъжда

# 7
Аха, зацепих, 10х  Grinning

# 8
  • София
Вместо броя мнения, ми изсписва - leet защо?

# 9
# 10
  • София
 Laughing
Забавноо.  Браво на програмистите. Благодаря ти.много, не се сърди.човече: )))

# 11
Не знам къде точно да попитам, но мисля, че е най-подходящ въпрос за тази тема.
Имах повече от 1400-1500 мнения по спомен преди около 1-2 седмици (при последното ми влизане във форума).
Какво точно се е променило или какво е било изтрито, защото в момента под аватара ми има 1020 мнения?

# 12
Не знам тук ли трябва да пиша, но защо ранга ми е Новак, при положение, че имам 1799 мнения? Във форума съм от 2008г. Благодаря! Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 16:12 от Щастливка :-)

# 13
  • Телиш / Плевен
Не знам тук ли трябва да пиша, но защо ранга ми е Новак, при положение, че имам 1799 мнения? Във форума съм от 2007г. Благодаря! Simple Smile
В този пост съм обяснила защо, само няколко мнения по-нагоре е. Peace

# 14
Аааа, ясно! Embarassed Laughing Благодаря!  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт