Размери на плода

  • 1 108
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Може ли някой да ми каже нормално ли е в 13 седмица плода да е с размери 3,5 см?Много се притеснявам. ConfusedНа какво може да се дължи. newsm78Иначе всичко с бебето е наред...
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 513
Това което мога да ти кажа е , че при мен плода в 9-10г.с е бил 2.5см.Не мисля ,че има от какво да се притесняваш  Flutter замерването на плода е много относително бих казала.

# 2
Замерването наистина е много относително, зависи от апаратурата, умението на доктора, положението на плода и пр.
Иначе може да видиш тук: http://www.passion.ru/s.php/2162.htm
На руски е, но става. Grinning
Късмет и леко бременеене!

# 3
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
замерването е относително защото всичко зависи от точността на ръката на лекаря и най-малкото мръдване може да даде по9голям или по-малък плод и не на последно място апаратурата

# 4
при мен в 13 та седмица беше точно толкова голям ,мисля че няма защо да се тревожиш

# 5
  • Мнения: 151
Наистина зависи много от лекаря. Аз ходих в 11та при един, който каза че бебчо е 3,5см. Точно след седмица друг ми го измери 3,6см и аз умрях от ужас, че бебо не разсте. След 2 дни отидох при първия лекар, защото не издържах и бебо се оказа 5 см. Party

Друг случай - в началото на бременността си отидох в Майчин дом. там ме гледаха през корема и казаха, че ембриона е 1 см. След няколко дни ходих на вагинален ехограф и се оказа 6мм. Laughing


Да, 3,5 е твърде малко за 13та, трябва да е към 7см, но ако е имал сърдечна дейност и движения, сигурна съм че е грешка. Или лекаря не го е измерил добре, или бебчето се е свило при измерването, или си заченала по-късно. Споко Wink

при мен в 12та е 6см, а на теория трябва да е към 7см в 13та

# 6
  • Мнения: 49
Благодаря ви момичета! Hug
Всъщност въпроса ми е отправен от името на една приятелка, но след отговорите ви тя наистина се поуспокои. Grinning
Леко бременеене на всички! preggo

# 7
  • Мнения: 1 934
Напълно нормално е.Лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт