Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
  • София
В детската консултация слушам чуждата педиатърка да коментира със сестрата, че е станала някаква грешка при записването на килата на едно детенце предишния път, защото за 1 месец сега не отчита наддаване (то беше на 1 месец и нещо), в края на коментара тя заключи гордо и победоносно "Ама грешка е станала, разбира се - тя Габи е на изкуствено хранене, не го мъчи детето!", после се обърна към мен и попита "Ами това бебенце, я какво е едричко, на 10 месеца ли е?" - не, на 7 беше моята измъчената - все още само на кърма и зеленчуково пюре.

# 31
"С тия Фризолаци децата стават огромни и кухи" #Crazy
е тва ме разби!!!

# 32
  • София
"Който не кърми значи не иска, не се грижи добре за детето си, аз като добра майка вадя цици навън без да се съобразявам" (нещо в тоя смисъл бе)
Е от това много ме заболя, (бих я квалифицирала ама няма) да тойде тя да кърми с мойте цици пък да я питам ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ако можеше да изтика кистите ми през каналите, и да храни с тях евала ... пак се ядосах

# 33
  • София
Сигурно сте прочели тази бележита реплика в една друга тема, която се обсъжда тези дни.......

"Мамче, аз не съм теленце. Опитай да ми дадеш най-доброто, а ако не можеш ще ти простя........"

Тази мисъл трябва да се случва в главицата на храненото с АМ бебе, а една прозорлива майка я е доловила някак си.....

# 34
  • София
"как може да даваш на детето си тази гадост-има всус на целулоза!!!"- това е коментар на майка която гледа детето си от втория весец на кисело мляко- а бащата като опитал АМ го хвърлил през прозореца
Е и моят брат е гледан от третия месец с кисело мляко- но времената , млеката и т.н.са били различни през 1978г!!!- АМ тогава- рядкост е било- а млякото- ИСТИНСКО!!!
Е за сведение- всичко което съм давала на детето си съм опитвала- и кърмата си даже- АМ не е никак лошо- дори ми е сладко а като сложа в него и капки за колики- не е изобщо лошо- но чак пък с вкус на ЦЕЛУЛОЗА- че кой я е опитвал- аз не съм- а въпросната майка- надали newsm78

# 35
"Абе, остави го това изкуственото, почвай да му даваш кисело млеко на детето да видиш как ще ти наддава добре" - мисля, че почти всички се досещат на кого може да принадлежи тази реплика Mr. Green започва със с.....

# 36
"Давай краве мляко, не това изкуственото!" 

е това е на свеки любимият лаф Rolling Eyes
... понеже разбираш ли прясното и киселото краве мляко са "естествени" и от природата, а сухите (демек адаптираните) са изкуствени и не трябвало да се дават на бебета Rolling Eyes

в допълнение : "ти ако искаш си го пии от време на време, на теб няма да ти навреди" Shocked

# 37
        -" щом искаш да убиеш горкото бебе,давай му АМ"- newsm09 newsm09 newsm09акушерка от св.София smile3505

# 38
Просто от няколко глътки бира няма да се увреди толкова, колкото от пермаментното тъпчене с химически създаденото изкуствено мляко

това изказване вече ме хвърли в оркестъра. може би защото няма и намек за пържени картофки, знам ли?   Laughing 

и все пак фаворит за мен си остава онази мама, която твърдеше, че надписите на кутиите АМ трябва да са същите като на цигарите  Twisted Evil

# 39
  • Толбухин
Скоро беше една мамйка се изказа неподготвена,която изобщо не е давала АМ на бебока си а не го кърми от 6 мес.:
"До кога смяташ да го тъпчиш с това АМ?'" #Crazy

# 40
  • anywhere
- а бащата като опитал АМ го хвърлил през прозореца...

Мен това ме разби...  Laughing Тия хора кофа за боклук нямат ли?!  Joy

# 41
  • София
На мен зълва ми, като ме види да давам кроасан или купено пюре на детето, не пропуска да ми направи забележка, че и без това млякото му е пълно с консерванти, да не му давам допълнително. Но при нея случая е, че тя  си мисли, че всяко нещо от магазина е пълно с консерванти или нитрати....

# 42
"Който не кърми значи не иска, не се грижи добре за детето си, аз като добра майка вадя цици навън без да се съобразявам" (нещо в тоя смисъл бе)
....... да дойде тя да кърми с мойте цици пък да я питам ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
И аз бих поканила такава "добра майка" да дойде да кърми с моите цици! Twisted Evil
При мен варианта беше или детето да яде АМ или аз да направя мастит!
Е, вече е на почти на 7 месеца и е кърмен 12 дни, обаче е жив и здрав още и аз се разминах без проблеми.
А за киселото мляко - ОК, ама нека да стане поне на годинка. Далеч съм от мисълта да го храня с АМ до 4 години, защото историята познава и такива случаи! Wink

# 43
  • София
- а бащата като опитал АМ го хвърлил през прозореца...

Мен това ме разби...  Laughing Тия хора кофа за боклук нямат ли?!  Joy

явно нямат може да живеят в кова за боклук, т.е. пейзажа около тях да е като сметище.

А относно фкуса на АМ, сестрами изпи почи една кутия фризо1=фризолам  с кафе и нямаше възражения.

# 44
А относно фкуса на АМ,
  Wink не се заяждам Peace
-------------------------------------------------
"В адаптираните млека няма никакво мляко."
Една прабаба на около 75 години:"По-добре му дай да си цокне от козичката, вместо да му бъркаш на детето тоя прах за пране. Може па от нейните бозки да иска"  Joy (Жената живее в село със 150 жители)
Малко офф:
Същата баба: "Ооооо, ма кво ги гладиш тия дрехи една по една" (отговор - За да се убият микробите от топлата пара) - "Ми дай да ги извара в котела дрехите на един път и да ги сварим тия микроби. Па ти после ша си ги изчистиш където са останали" ...сигурно като бълхи си ги представя... Rolling Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт