Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 окт. 2004, 12:42 ч.

? за кисела

• 4 771
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
az go kupuvam gotov i bebo mnogo go qde

# 16
Аз много не разбирам от кисели, защото още не съм давала, но веднъж погледнах съдържанието на един в магазина и се учудих на това, че има оцветители и ароматизатори. Според мен на малко бебе не трябва да се дават такива неща.  Rolling Eyes

# 17
Zdraveite, mili mami. Ot koi mesec davate kisela? A gotoviat kakvo proizvostvo e? Ima li neshto balgarsko? Az neshto iz detskite magazini ne vidiah takava vkusotia. V hranitelnite stoki li da tarsia? Mami ot Varna, daite savet kade da kupia.  Blush

# 18
Цитат на: tonyny
Днес педиатърката ми каза да слагам оризова каша (сухо в-о) в плодовото пюре и ставало кисел. Така ли се прави или аз нещо не съм разбрала?

От колко месеца се дава на бебчо кисел и защо се казва така, кисел ли е наистина на вкус?

# 19
  • До хладилника, който обичам
Цитат на: Kati
Zdraveite, mili mami. Ot koi mesec davate kisela? A gotoviat kakvo proizvostvo e? Ima li neshto balgarsko? Az neshto iz detskite magazini ne vidiah takava vkusotia. V hranitelnite stoki li da tarsia? Mami ot Varna, daite savet kade da kupia.  Blush

Кисела много малко хора биха го нарекли "вкусотия", ако го опитат. Той си е нишесте с оцветители и ароматизатори... Ако с мъжа ти ядете такива неща - давай и на бебето. Аз мисля, че кашите (готови или домашни) са по-добър вариант, и определено не "напомпват", дори давани два пъти дневно.
Цитат
От колко месеца се дава на бебчо кисел и защо се казва така, кисел ли е наистина на вкус?

Казва се кисЕл, с ударение на 'е'-то. На вкус е...ами като нишесте с овкусители изкуствени разни. В зависимост от това дали е глутеносъдържащ се дава на бебето (т.к. глутен се дава по принцип след 8-9 месец в добрия вариант).

# 20
Цитат на: boo
Кисела много малко хора биха го нарекли "вкусотия", ако го опитат. Той си е нишесте с оцветители и ароматизатори...

Да, този по магазините е такъв, но домашният се прави от плодово пюре, сварено с нишесте и мляко.
И все пак смисъла от него много не го разбрах.  Rolling Eyes Мисля, че е по-добре да се дава каша.

# 21
O.K. Shte probvame domashno prigotven, a pak ako ne mu haresa vkusa na nashiat Dani, shte mine i bez kisel mi se struva. Taka kato cheta vashite mnenia, mai se dava samo za raznoobrazie toia kisel.  Stuck Out Tongue

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт