Дали не прекалявам с това кърмене на поискване??

  • 1 057
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Храня сина си на поискване от самото начало. Той е само на кърма без вода и сокчета. Като оставим на страна неодобрението на близките в това число и съпругът ми, който смята, че прехранвам детето, започнах и аз да се притеснявам дали не греша нещо.
Бебо се научи да хапва на 1-2 часа по малко и само през деня прави по 1 пауза от по 3,4 часа. Понякога през ноща прави 5 часа пауза.  Имаше период през който си мислех, че си е направил режим през 3 часа и пауза през ноща, но това беше за много кратко.
Разбирам за едно новородено, че е нормално да яде на всеки час (или по малко), но ние сме почти на 4 месеца. Като чета тук и там - пишат че трябва да се прави пауза поне от 2 часа  newsm78.
Той ходи по голяма нужда поне 5 пъти на ден по доста. Дали не усвоява кърмата?! Нали трябва вече по малко да се изхожда...
Това е така от доста време, така че не става въпрос за криза на растежа,той просто си се храни така.  Дали не е просто лош навик??

# 1
  • София
  • Мнения: 748
Бебо е перфектен,щом ака толкова много, значи хапва добре!Емо акаше като новородено докато не го захраних,така че не се притеснявай!Давай му да яде колкото иска,по-късно сам ще си нагоди режима,все пак имай впредвид,че кърмата се усвоява лесно ,може би бебо хапва по малко, но начесто.Както и да е,важното е да наддава добре,да ти е спокоен и весел.Другото няма значение.Всички деца са различни,а ти познаваш своето най-добре и отроваряш на нуждите му най-правилно!

# 2
  • Мнения: 147
С риск да бъда критикувана от много майки, ще изразя и аз мнението си! И ние бяме така. Отначало ядеше на 3 часа, но през последния месец започна да плаче неистово на всеки час. Казват, че нямало нехранителна кърма, защо тогаво плачеше до посиняване и пак беше гладно детето. Започнах да го дохранвам с Фризолак след кърмене и детето се успокои. Възвърна си 3-часовият режим и вече имаше и поне 2-3 часа сън, а преди от постоянното плачене не спеше и 1 час. Акото му също се регулира. Сега ходи по голяма нужда 1-2 пъти дневно. Продължавам да кърмя и да давам АМ. Виждам, че и вие сте ноемврийчета!
Съвет няма да ти давам. Ти ще вземеше най-правилното решение за своето дете.

# 3
  • Мнения: 498
не грешиш! Party
 

# 4
  • Мнения: 171
Изобщо не искам да почвам с дохранване. Още повече, че той наддава по 300 г на седмица (тегля го  Blush) което си е доста.
Ми като ви слушам какво ми остава освен циците да са в готовност нон стоп  Joy

# 5
  • Мнения: 4 242
Няма грешка, идеални сте! Grinning
Относно акането, дъщеря ми до момента на захранването, значи до 6-я месец, акаше по 4-5-6 пъти на ден. Когато я захраних започна да ака веднъж на 5 дни.
По отношение на малките интервали- и ние винаги сме хапвали често по малко, дори и сега вече на 15 месеца имаме по 3 твърди хранения и не знам колко кърмения (около 4-5 сериозни и поне десетина кратки).  Нали знаеш че това е по-здравословния начин на хранене дори и за възрастните. Освен това може да ви мъчат зъбки вече.
Ако възприемеш нещата такива каквито са без да се тревожиш излишно (няма за какво) ще ти е леко и спокойно! Радвайте се един на друг и на тази близост, защото времето буквално лети!

# 6
  • Мнения: 4 915
... Казват, че нямало нехранителна кърма, защо тогаво плачеше до посиняване и пак беше гладно детето. Започнах да го дохранвам с Фризолак след кърмене и детето се успокои. Възвърна си 3-часовият режим и вече имаше и поне 2-3 часа сън, а преди от постоянното плачене не спеше и 1 час. Акото му също се регулира...

Да, няма нехранителна кърма. Вероятно детето е преминавало през бум на растежа, който се характеризира с учестяване на сученето - на час, дори на половин час. Просто майката трябва да следва детето и щом иска да суче - да го слага на гърдата, така се увеличава и количеството на кърмата - според порасналите нужди на бебето. В началото може да не достига, но за 2-3 дни кърмата се регулира според поискването на детето.

Не е толкова важно детето да е на режим, акито при някои кърмачета е нормално да е по-нарядко, няма как да се запекат от кърма.
Това го пиша не за да те порицавам, а по-скоро за майките, които прочетат темата и се чудят какво да правят при случай като вашия.

Вие двамата с бебо сте щастливи и доволни при този начин на хранене, това е важното. Само давай редовно да суче, ако искаш да кърмиш още дълго, за да не намалее кърмата.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма да повтарям момичетата - само ще ти предложа да видиш и тази табличка,в която е описан най-честия модел на сучене при кърмачетата по месеци - http://exoexo.com/MJ/Other/psychology_breastfeeding.htm,за да се успокоиш съвсем Grinning Бебето се държи съвършено нормално и по всичко изглежда,че този начин е перфектен за него Grinning

# 8
  • Мнения: 7 106
eforina, не виждам защо някой трябва да критикува, когото и да било. Сигурно си чела в Библиотеката, но  да ти спомена с две думи и аз, че около третият месец, бебето минава през така наречената криза на разтежа, която се изразява с често сукане и почти непрекъснато висене на гърдана. Целта е по този начин, чрез честото сукане, да се "подскаже" на майчиния организъм, че трябва да признежда повече мляко, за да може да задоволи нарастналите потребности на бебето. Кризата продължава от няколко дни, до седмица и даването на добавка в този период обърква естественото регулиране на кърмата. Както се е получило при вас. След преминаване на кризата, бебето само възвръща старият си "режим" и майката не бива да се безпокои, че това ще продължи вечно.

# 9
  • Мнения: 559
За ходенето по голямя нужда не се притеснявай,ние сме на 6 месеца,само на кърма и акаме по 5 пъти на ден и се храним на поискване,като през нощта спи 9-10 часа без да се буди.

# 10
  • Мнения: 171
Благодаря на всички за успокоението  Hug
Ще дам и на таткото да прочете, за да не ме критикува само, че съм угоявала детето  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 559
Не е възможно да прекалявате с папането,щом се кърмите на поискване.  Grinning Кърменето на поискване е именно кърмене според потребностите на дребчо (било през половин или един час, под потребности нямам предвид само утоляване на глада, а и на жажда,  на нуждата от гушкане и топлинка, просто за успокояване при някакъв дискомфорт,нервност или болка,за приспиване или за задоволяване на сукателния рефлекс). Ние сме почти на 6 месеца, тежим 10 кила и все още сме само на маминото млекце (никакви води, сокове) Grinning Акаме като новородено (по 4-5 пъти на ден), което може би ще се промени след захранването.
   Не виждам абсолютно нищо положително в даването на сок на вашата възраст Wink

# 12
  • Мнения: 1 735
hedra,мерси за табличката.Убиец е! Grinning
Току що си я принтирах даже. Party

# 13
  • Мнения: 4 392
Напьлно е нормално!Взобще не прекаляваш!Те околните не одобряват,защото не разбират Shocked Не мисля,че можеш да го прехраниш при кьрмене!!! Stop
Тя моята при периоди на растеж по цял ден и нощ си висеше на мен,понякога ядеше през половин час,но аз никога не сьм си мислела,че ми е нехранителна кьрмата(колкото и да ме убеждаваха околните)и то благодарение на форума  bouquet За няколко дни нещата се нормализираха Wink,но като цяло сучеше по малко и на често,което си е изпитание за мама Милка Wink

# 14
  • Мнения: 3 447
hedra , супер е табличката, благодаря  bouquet Успокои ме, че това непрекъснато сукане с повод и без повод си е в реда на нещата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт