Как се прави сладко от зелени смокини?

  • 44 841
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 105
няма от къде другаде, не от голям хипермаркет, а от малко строително складче вземаме вар принципно и от там ползвам за рачела

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Увисвам Simple Smile Мога от сторителен хипермаркет.

# 47
  • Мнения: 12 662
Вземи един-два тона, пък ако остане, ще пращаш. Сладко, не вар.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Сладковренето ми е хоби, ама до тонове не стигам. 100тина бурканчета на година макс Simple Smile

# 49
  • Мнения: 25 558
100тина бурканчета на година макс Simple Smile

 Crazy

Ако ги изяждате на палачинки, може ли да ме осиновиш?
Обещавам много да те слушам - ще папкам, ще спинкам...  Flutter

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Моите не ядат сладко Simple Smile Аз ги подарявам Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 923
Искам да попитам, защо в някои рецепти за сладко от смокини (не зелени), смокините се надупчват с игла? Каква е идеята ? Пеп-4о, ти не дупчиш, нали ?

# 52
  • Мнения: 9 105
може бида влиза сиропа в тях, а да си пускат ароматите навън. Не знам. Не дупча  Peace

# 53
  • Мнения: 244
Ето една чудесна рецепта за сладко от зелени смокини от една перфектна кулинарка, чийто блог посещавам често . Мария от Кипър :
http://www.mycookingbookblog.com/sladko-ot-zeleni-smokini/

Всичките й рецепти са вкусни и сполучливи!   chef
Само дето в началото на септември никъде не мога да намеря смокини, та камо ли зелени!
А това сладко е превъзходно! Peace

# 54
  • Мнения: 1
От Асеновград съм и от дете с мама правехме сладко от зелени смокини.Плодовете се берат от специални дървета.Тези смокини не зреят ,а пожълтяват и капят,нямат семена и миришат много хубаво.

# 55
  • Мнения: 536
Ето тук е описано много хубаво:
http://naturalnakuhnia.blogspot.com/2014/09/blog-post_68.html

Може да е еднодомно растение (в един дом - растение - има и мъжки и женски цветове) или двудомно - женските цветове се образуват на едно, а мъжките - на друго растение.

За зеленото сладко от дребни "кристални" плодчета се използват мъжките смокинки - като дунапрен са, нямат семена. Мамасита бандида го е описала точно. Идеята с накисването, продупчването и изстискването е да се махне техният сок, да се сплескат, за да се надуят после със захарен сироп. Берат се през май. По-късно, лятото, може да се прави сладко от "женските" смокини, които са със семена, едри.

Далеч по-ароматното сладко е от мъжки. Преди да го знам, правих от всякакви, които можех да набера...

Общи условия

Активация на акаунт