Вигантол през бременноста ??

  • 4 593
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 290
Здравейте  wavey
Не знам дали темата ми е за тук и ако не е моля да бъде преместена Simple Smile
Бременна съм в 7г.с след Инвитро.Имам завишени НК клетки и преди процедурата имам вливане на Октагам.След контрола имам назначени още 5гр.Октагам и за пиене омега 3 и Вигантол по 1к. на ден.Притесни ме написаното в листовката и не смея още да го пия  Whistling
Не можах да намеря друга тема по този въпрос-та питането ми е дали и някой друг го е пил?
Благодаря за отговорите предварително   bouquet

# 1
  • NE
  • Мнения: 10 999
Вигантол е витамин Д и се изписва на всяко бебе след 20-тия му ден. Не би било опасно да го пиеш, но пак си питай доктора.

# 2
  • Мнения: 78
Здравей, няма страшно и на мен ми предписаха и си го пих до края на бременността. И аз имах вливане и предписание за капки след това. Успех:)

# 3
  • Мнения: 290
Благодаря за отговорите   bouquet
azlateva,а някакви допълнителни изследвания пускат ли се,защото пише,че може да се получи един вид пренасищане с вит.Д Ето какво ме стресна мен в листовката "По време на бременност трябва да се избягва продължителното предозиране на витамин D, защото това може да доведе до хиперкалциемия (повишена концентрация на калций в кръвта), което от своя страна може да доведе до физически и умствени увреждания, както и до вродени сърдечни заболявания на детето."
 newsm12

# 4
  • NE
  • Мнения: 10 999
Една капка на ден не би навредила. Все пак ще ти пускат и кръвни изследвания. Peace

# 5
  • Мнения: 78
Нищо допълнително не са ми изследвали, но в едно от задължителните изследвания, които се пускат по време на консултациите мисля беше за калций. Ти сега си го пий както са ти казали, а после ако нещо те притеснява ще питаш дали да го спреш.

Общи условия

Активация на акаунт