ЮНЧЕТА засмени, добре дошли в РОДЕНИ! - 1

  • 29 178
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 906
Честит имен ден на малкият-голям Петър   bouquet

# 46
  • Варна
  • Мнения: 112
Tyra, благодаря за темата   bouquet 
Bellisima82, живи и здрави да са мъжете! И много да те слушат  Wink
Честито и на всички нови мами  Hug
Относно къпането - аз подкрепям майчетата, които къпят бебоците всяка вечер! Ние ползваме козметика на Себамед и нямаме проблеми с кожата  Peace Но в крайна сметка е въпрос на личен избор как и колко често да къпем децата си  Wink   bath1
 Flowers Bouquet

# 47
  • Мнения: 1 151
Честит имен ден на голям и малък Петър!!! Да са ти живи и здрави!
А ние днес имаме първа годишнина от сватбата Simple Smile) в момента кърмя най-прекрасния подарък, който си направихме Simple Smile)
Магдалена-стискаме палци скоро да сте си у дома с малкото човече!
И нашето оче се е възпалило и въпреки промивките с физиологичен разтвор не минава. Утре сме на очен.

# 48
  • Мнения: 87
А ние го закъсахме с подсичането. Судакрем или как там беше, Бочк, Веледа, тези не помогнаха. Педи каза Бепентанол, по-дпбре е дупето, но в гънките започна да се бели кожата още преди това и не искам да ви казвам как тотално се депресирах. Правим бани със смрадлика, сега ще купим и Дефламол за обеленото Sad
При всяка подмяна на памперс ми се реве до болка. Мия при всяко акане, което е често, но пак гънките стоят едни такива, сякаш непочистени...
Някок да се е сблъсквал с толкова нежна кожа?
И с какво да му се не знае ги мажеха превантивно в МД,така и забравих да попитам Sad Много беше успешно, но май не слагаха достатъчно на гънките, защпто видях цепчици вгънките още от там.
Извинете ме, след многобройните ни проблеми в болницата,това ми идва свръх силите и искам да се свършва.

Гаги, честита годишнина! Много да се обичате!

# 49
# 50
  • Мнения: 1 291
За подсичането: мия с вода, когато е наакана, мажа със зехтин при всяка смяна на памперса. И други мами бяха споделили, че мажат с мас или кокосово масло. Мисля, че е същият принцип.
Amilia Pond, за вашата суха кожичка, тези изсушаващи кремове, не влияят ли зле? newsm78 Смрадликата не изсушава ли и тя?

# 51
  • Мнения: 471
За подсечено дупе: моите рецепти са - мажа със зехтин след смяна на памперс, бани със смрадлика, мазане със Судокрем. За друго не се сещам.

За къпането: къпем Ники всяка вечер, но само 2 пъти в седмицата с шампоан Себамед.

За мазането след баня: мажа цялото бебче с преварен зехтин, всичко което се белеше в началото вече е добре. Още малко и ще мина на мляко за тяло Себамед.

За кърмата в очите: само съм чувала, никога не съм пробвала.

През седмицата май минахме през онзи период наречен "скок в растежа" (бях чела, че има такъв към 3-тата седмица) - Ники бе видимо по-неспокоен през деня, започна да иска да суче на 2 часа  денем и на 3-4 часа нощем, увеличи количеството мляко за денонощие до около 800 мл.
Сега е по-спокоен, яде по на често, но поне не е като часовник и си запази количеството кърма на денонощие.

# 52
  • Мнения: 224
Тайра    bouquet    bouquet
Яаааа... не знаех за този скок в растежа..... то визуално дръпна из веднъж и вече има малки бодита.
За банята - то дори детето да не се цапа, като я шляпна за моята гръд, като се поизпотя едно хубавко и малката попива от мене. Няма как - жеги са.
Честито на именниците    bouquet
Гагчее  честито    bouquet
Аз си направих мехлем от невен с кокосово масло и след всяко миене обтривам гънките и дупето, слабините с него и тампон, напоен в лайка.
Вашите бебчета стряскат ли се от ръчичките си? Елена трябва да я омотавам чак за да заспи... много се стряска, милата. А от колики се пръцка, нали?

# 53
  • Мнения: 906
Да , пръцка се .Направо нямам търпение да се свършват тия колики или поне да намалеят.След като си изпие млякото и след малко се почва едно превиване и рев и съня му е много неспокоен.
А за ръчичките - Ивайло доста често се удря без да иска с ръката в главата и се стряска  Laughing

# 54
  • Мнения: 2 485
Магдалена, пожелавам скоро да сте вкъщи с бебето живи и здрави  Praynig

Амилия, тъй като и ние имаме проблем с кожичката между крачетата и слабините, педи каза дефламол да вземем. Купихме, но нещо ме спира да го намажа . Не знам защо. Сега мажем със сребърна вода, лайка пробвахме и продължавам да слагам  крема против подсичане на веледа, но само на дупето, а не между краката и слабините, където кожата е обелена. Знам, че е мн гадно. И на нас не ни е минало още, надявам се да оправят бебовците.
Ако пробваш дефламола, моля те, пиши как се е отразил.

За коликите - на нас пък проблемът ни е, че не съм сто процента сигурна дали има и съответно дали да давам капки. За сега мисля да ги спра (давахме два дни)   

# 55
  • Мнения: 206
Bellissima,честит имен ден на малкия смел Петър!Да ви е жив и здрав!Както и таткото!
Gaggi,честита годишнина!Наслаждавайте се на подаръка си!!
П.П аз още чакам Simple Smile вече ме изнервят всички с въпроси,съвети и мнения :-\

# 56
  • Шумен
  • Мнения: 323
addy_1 а мен питаш ли ме  Crazy сякаш ние не искаме да се раждат вече че ни тормозят и останалите  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 165
Благодаря ви милички, наистина имах нужда от подкрепата ви  Hug
Белисима, да ти е живо и здраво момчето, Господ да бди над него и здрав и силен мъж да стане  bouquet
 Моят Преско е на апаратно дишане, хранят го чрез сонда, на системи е преливаха му кръв , не зная колко са му били левкоцитите, но вчера докторката каза че са спаднали от 7000 на 2000, ако бъркам с числата се извинявам, нищо не разбирам, приспан е за да не се бори срещу апаратите, , има пневмония, която е овладяна, имаха съмнения за менингит, но с Божията милост резултатите са отрицателни Praynig Най мъчно ми е, че няколко дни беше в кувьоз, уж беше добре, цели два дни си го гушках и кърмих  и изведнъж се влоши, Господи гушках си го smile3518
Безкрайно съм разочарована от измисления екип!!!
Казаха че има газове и за това така пищял, а то милото даже и температура вдигнало, след час ми казаха че го изпращат за Силистра, а мене ме изписаха, а в този ден се приготвяхме за изписване, торти поръчвахме и какво ли не, всичко занесохме днес в Църквата за здраве на бебчето ни, стабилизирано е , дано всичко се оправи  Praynig

# 58
  • Мнения: 1 820
Честито и от мен на всички родили и гушкащи своите бебчета!Да са ни живи и здрави,и много засмени  Hug
Магдалена Величкова стискам палци всичко да се оправи,мила и скоро да си прибереш бебчо вкъщи! Praynig Не знам какво се е случило и как така бебо е с пневмония ,но ми стана много мъчно ,имаш цялата ми подкрепа и да знаеш ,че съм с вас и се моля за вас Sad

# 59
  • Мнения: 11 475
Магдалена, мисли си, че бебетата са много по-силни, отколкото ни се струват, и всичко ще мине, ще оздравее, и ще го забравите  Hug Сега можеш да му помогнеш като си запазиш кърмата, цеди се, подготвяй се после пак да го кърмиш, той ще има нужда от теб. С вас сме!

Общи условия

Активация на акаунт